Jak založit profil na seznamce? Pozor na chyby, co ti brání najít lásku

Fotka, na které je kromě tebe asi deset dalších lidí? Tak tu na profil fakt nikdy nedávej. Pořádnou botu ale uděláš i tehdy, když o sobě budeš psát moc obecně. Co dalšího snižuje tvé šance na úspěch?

seznamka-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Virtuální seznamování se stalo tak oblíbenou cestou k nalezení dokonalého protějšku, že naprosto předčilo osobní kontakt. Lidé už adepta na partnera dávno „neloví“ v kavárnách, barech, knihovnách a restauracích, ale pěkně v pohodlí domova na svém počítači. To samozřejmě neuniklo odborníkům přes randění, kteří shromažďují své poznatky s cílem odhalit, co na seznamkách funguje, nebo co jejich uživatele naopak odrazuje. Jaké doposud získané informace jsou naprosto zásadní?

Samota tíží nejvíce ze začátku roku

Ze statistik vyplývá, že jednoznačně nejpopulárnějším měsíc, kdy se lidé registrují ostošest, je leden. Kdekdo si totiž nový vztah zahrne do svého novoročního předsevzetí. Řešila jsi to podobně? Pak svůj nový profil vyšperkuj tak, aby budil ten nejlepší možný dojem. Na co si při jeho zakládání dát pozor?

Ukaž, kdo ve skutečnosti jsi

Je snadné nechat se unést a vypsat do příslušné kolonky všechny požadavky, které bys u svého vysněného muže uvítala. Jenže právě tohle je úplně špatně. Experti radí využít svoji „online vizitku“ spíše k představení svých vlastních zájmů, snů, hodnot a povahy. Americká studie prokázala, že profily, ve kterých jejich zakladatelé ze 70 % mluví o sobě a z 30 % o tom, jak by měl vypadat jejich ideál, jsou ty úplně nejnavštěvovanější a naoko nejpřitažlivější.

Správná fotografie? Kapitola sama pro sebe

Je hezké, že máš v záloze spoustu snímků, na kterých se s přáteli výborně bavíš. Ať tě ale nenapadne nějaký z nich použít! Vyber raději fotku, na které jsi v celé své kráse zvěčněná jen a jen ty. Stále tápeš, která bude ta nej?

„Lidé, kteří se usmívají na profilové fotografii, mají o 20 % větší šanci, že zaujmou. Vyjadřování šťastných pocitů hraje při seznamování klíčovou roli. Každý si přeje najít někoho, kdo je optimisticky naladěný a vyzařuje z něj radost ze života,“ vysvětluje americká psycholožka a autorka knih o lásce Marisa T. Cohen. Ještě pořád potřebuješ radu s výběrem? Buď ráda, že ve své sbírce nemáš tyhle perly. Ostatně, po zhlédnutí videa pochopíš…

Odlišnost od ostatních. To prostě táhne

Když se dnes člověk mrkne na internet, najde tam asi milion seznamovacích profilů, ve kterých se píše, že ženy mají rády sport a četbu, zatímco muži hledají milou holku do nepohody. Taky to na tebe působí jako jedno velké klišé? Právě proto se snaž nezapadnout do davu, ale popřemýšlej nad tím, co tě od ostatních odliší.

„Odhalte věci i myšlenky, které jsou pro vás důležité. Pro člověka, který si vás najde, budou vaše ideály důležité. Čím konkrétnější a otevřenější budete, tím větší máte naději, že najdete dokonalý protějšek, který se k vám perfektně hodí. Nebuďte tedy příliš obecní, to o vaší skutečné osobnosti příliš nepoví,“ doporučuje výše zmíněná odbornice.

Neúplnost a prázdno. I tohle škodí

Další chybou, které by ses rozhodně měla vyvarovat, je neúplnost profilu. Když totiž některá pole prostě vynecháš s tím, že se ti nechtějí vypisovat, adepti na seznámení si o tom budou myslet svoje. Zkrátka a dobře – budí to dojem tvé nesoustředěnosti nebo dokonce nezájmu. A na tuhle „udičku“ se žádná virtuální ryba nechytne! Snaž se tedy o sobě poskytnout kompletní informace. To je podle odborníků ta nejrychlejší cesta, jak si domluvit rande!

Jaké mají zkušenosti naše čtenářky?

„Na seznamku jsem se registrovala jen jednou a ve chvíli, kdy mě opustil manžel a já byla opravdu zoufalá,“ přiznává Laďka (35 let). „Ale rozhodně jsem nevyplnila dotazník moc poctivě, bála jsem se tam o sobě napsat všechno moc podrobně, aby se na mě nenalepili nějací podivíni, ale stejně se tak stalo. Takže jsem lásku nenašla a profil po pár měsících zrušila úplně.“

„Já mám se seznamkou ty nejlepší zkušenosti, našla jsem si tam manžela,“ usmívá se Zuzka (29 let). „A je pravda, že jsem měla fotku, kde jsem se usmívala a poměrně dost informací o sobě. Ale nemyslím si, že by to bylo profilem jako takovým, na to já moc nedám, spíš se s tím člověkem chci vidět a slyšet jeho hlas, vidět jeho gesta.“

Co si myslíš ty? Co by mělo na profilu určitě být a co by tě naopak vůbec nezajímalo? Napiš nám svůj názor do diskuze pod článkem, těšíme se na příspěvky.

A pozor! Od příštího týdne pro tebe máme seriál Zuzky Štefankové s jejími zkušenostmi ze seznamky. Na první díl Zápisků z tinderu se můžeš těšit už v pondělí 23. 8. 2021.

Foto: Shutterstock.com

16.8.2021 2:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist