Zákon č. 1 – Muže ze všeho nejvíc přitahuje hrdá žena, která si váží a cení sebe samé.

Kim Basingerová kdysi prohlásila: „Nemám čas na to, abych poslouchala, jak je to se mnou těžké, nemám čas ani na to, aby mi takové výroky dělaly starosti.“ Muži jsou podstatně radši se ženou, která se příliš nestará o to, co o ní kdo říká, protože pak nemusí mít pocit, že je zodpovědný za její štěstí. Jakmile muž pozná, že žena je s ním šťastná, ale dokáže být stejně šťastná i bez něj, pak nemá důvod utíkat. Jste-li šťastná, zároveň jste sexy.
Je třeba znát sebe a respektovat se. Čím více budete pracovat na sobě, tím více se muž bude muset snažit, aby se propracoval na nejvyšší bod vašeho seznamu priorit. Najednou ani nebude vědět jak, a stanete se jeho dlouhodobou záležitostí číslo jedna, do níž bude investovat vše. A klíčové slovo je respekt. Respekt je jako lepidlo, které drží všechno pohromadě.

Vynikajícím příkladem úspěchu chytré a sebevědomé ženy ve vztahu je Kara. Její snoubenec jí kdysi mluvil do všeho, včetně stylu oblékání. Například se chystala na pracovní schůzku a on jí řekl, aby si nebrala kalhotový kostým, který právě měla na sobě, ale aby ho radši vyměnila za sukni a halenku. Pak zase měl námitky k líčení, prý je nalíčená ž příliš. Každá hodná holka by okamžitě vyrazila do obchodu a koupila si přesně takové oblečení, jaké by se partnerovi líbilo. A záhy by vletěla do koupelny a umyla by si obličej. Kara si s ním však v ničem nezadala a naprosto klidným hlasem mu oznámila: „Tak hele, Versace, tenhle kostým nikdy nikomu nevadil. Ani s líčením jsem nikdy a s nikým neměla problémy, ale když budeš chtít, příště ti dám předem vědět, až si ho budu brát. Když mě v něm nebudeš chtít vidět, nemusíš chodit, jasný “

Chcete-li, aby na vás druzí pohlíželi jinak, musíte především uvažovat jinak. Muž musí pochopit, že jsou věci, o nichž si budete rozhodovat sama, a to bez výjimky. Nikdo vám nebude říkat, jak si máte oblékat ponožky, natož které. Svým chováním musíte i beze slov říkat: „Jsem si sebou jista.“ Chcete-li spíše udusit přitažlivost, pak hurá na volání o pomoc a na nejistotu. Potvora nepotřebuje obrovské obecenstvo, nepotřebuje být nejlepší ani nemá potřebu zviditelňovat se. Nekřičí „Proč jsi mi ještě nedal snubní prstýnek “ ani „Proč si mě nechceš vzít “. Místo toho si myslí: „Co mám ze vztahu s tímhle mužem “ „Jak mi je, když nás společný čas skončí a každý jdeme třeba do práce “ „K čemu mi je tohle dobré “ …A pak se stane zajímavá věc. Muž by se div nepřetrhl, jen aby mohl být s ní.

Potvory si i užívají více zábavy. Kamarádka Angela si na jeden páteční večer domluvila schůzku. Vydali se do čínské restaurace. Zkusili hned několik jídel, tudíž jim i hodně jídla zbylo. Angela si nechala zbývající jídlo zabalit a odnášela si je domů v papírových taškách. V sobotu měla schůzku zase s jiným mužem. Rozhodla se, že si zahraje na dokonalou hospodyňku. Vybalila zbytky z restaurace a ohřála je. Jídlo podávala se vší obřadností. Muž měl pocit, že celý týden vařila jen pro něj. Není třeba dodávat, že večeře slavila nebývalý úspěch.

Osobně bych vám samozřejmě nikdy neradila, abyste volila takovouto rychlovku namísto tří hodin pocení a vyvařování u plotny. Přesto by mě mrzelo, kdybych opomněla důležitý tip: neupravujte tak petržel (v mikrovlnce se rozteče a vypadá pak jako bahnitá břečka). Alespoň tu raději čerstvou.

Napadá vás, co Kara a Angela měly společného Ani jedna neměla potřebu přehánět vstřícnost vůči partnerovi. Právě tak si získaly jeho úctu. Proč Všichni by od nich očekávali, že se přetrhnou, aby muži vyšly vstříc a přizpůsobily se mu, totéž by jim napověděly i nejrůznější příručky, ale ony to neudělaly. Právě proto se mužům rozsvítilo světýlko a upozornilo je na to, že se děje něco nebývalého. Její chování s nápisem „Mám svou hodnotu“ mu mnohé napovědělo. Právě tak se muži mění z přelétavce v nenechavce.

V jednom dokumentárním filmu na hudebním kanálu kdysi řekl zpěvák Tim McGraw zajímavou věc o své manželce, herečce Faith Hillové: „Jde na jisto, o tom není pochyb. Na nikoho nečeká, jde si za svým po svých.“ Nevyjádřil se k jejímu nadání, vzhledu, úspěchu, ani ke slávě. Přesně to by od něj ostatní očekávali, ale pro něj měla největší význam její neohybná páteř. Nehodlala se před nikým a ničím sklánět, to mu imponovalo nejvíc.

motto.cz
VYHRAJTE SÉRII VÝŽIVNÝCH RAD A MOUDRÝCH PRAVD
Soutěžíme až do dvacátého července!
(foto: internet)

20.6.2006 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist