Vztah se staříkem: 20 překážek, které tě čekají

Dnes už se to tak neřeší jako kdysi. Věkový rozdíl dvacet, třicet, čtyřicet let? Stane se! Jenže všechno má svá pro a proti a tohle jsou úskalí, která tě čekají, pokud sis nabrnkla někoho, kdo býval spolužák tvého otce!

Abych pravdu řekla, mně muži mojí generace naprosto nic neříkají. Nemám si s nimi vůbec co říct,“ přiznává bez okolků třicetiletá Karolína. „Mezi mým ex a mnou byl rozdíl 28 let a bylo to jiné kafe, i když snadné to taky nebylo. Člověk musí ledacos kousnout,“ dodává.

Jo, jo, láska si fakt nevybírá, takže občas se zamiluješ i tam, kde bys to rozhodně nečekala. Nejsi na zajíčky a vždycky tě lákal vztah a sex s někým, kdo už má něco odžito a priority postavené na pevných základech?

Fajn, všichni máme úctu ke stáří a rozhodně neznevažujeme starší generace, neboť si myslíme, že mají svoje kvality a hodně zkušeností, ale… Jestli do toho půjdeš, tohle tě totiž dřív nebo později nemine!

1. Žádná snaha

Starého psa novým kouskům nenaučíš, s tím se musí počítat. Štvou tě nějaké jeho vlastnosti, nebo bys ho ráda celého poupravila k obrazu svému? Zapomeň! Tudy cesta nevede. Před 40 lety možná, ale tenhle vlak ti už dávno ujel.

2. Oblékání ve stylu anglického gentlemana

Co že je na tom špatného? To pochopíš, až si na oběd k tvým rodičům oblékne kostkovanou vestičku, motýlka, flanelové kalhoty a nablýskané mokasíny. A když bude hůř, zakončí to slaměným kloboukem. V klopě u saka samozřejmě kapesník. Má přece úroveň!

3. Narušená pověst

Všem budeš muset vysvětlovat, že ti nejde jen o peníze a že mezi vámi je láska jako trám. Pro okolí budeš vypadat stejně jako vypočítavá zlatokopka a on jako někdo, kdo se dočista zbláznil. No všude je něco, nebo ne?

4. Moderní technologie

Tak to bude přímo kámen úrazu. Nediv se, až místo poznámek v mobilu vytáhne zápisník a zpoza ucha ořezávací tužku. Na vysvětlení toho, co je to email, nebo jak je to možné, že tolik fotek se vešlo do tak malého počítače, si vezmi raději dovolenou. A flashdisk? To bude taky oříšek! Od dob tranzistoru se toho hodně změnilo a „fleška“ není flaška!

5. Jeho nepřející děti

A pravděpodobně i spousta vnoučat. Všichni tě budou nenávidět a dávat ti svoje pohoršení najevo. Nesnaž se je přesvědčit o svých dobrých úmyslech, nepomůže to. Kdyby se (nedej bože) něco stalo, z dědictví na tebe stejně nic nezbyde.

6. Chce mít svůj klid

Pochopitelné, má přece už svůj věk a flámoval v dobách, kdy tebe rodiče ještě plánovali. Takže na tebe občas bude rozezlen, až si bude dávat v pět ráno svoji první kávu a ty se vrátíš z tahu.

7. Málo sexu, hodně námahy, než se něco uskuteční

Tohle asi není třeba komentovat. Zvykni si na interval z jara a v úterý. Ale lepší něco než nic!

8. Hodně zapomíná

Když to bude tak, že ti řekne svůj PIN k platební kartě, a pak zapomene shánět svých pár tisíc, které ti visí ve skříni, dá se to přežít.

9. Nesedli mu tvoji přátelé

To se dalo čekat. Témat k hovoru je proklatě málo. Když vyčerpáš počasí, trable s prostatou a změny po revoluci, moc toho nezbývá.

10. Odsuzuje tvůj životní styl

Padla kosa na kámen, co? Často uslyšíš větu, která bude začínat: „Když já byl v tvých letech…“

11. Udělá z tebe zdravotní sestru

Měla bys nastudovat všechna léčiva, vedlejší účinky a způsob aplikace. Nikdy nevíš, kdy se ti to bude hodit. Jeho totiž pořád něco bolí. A jestli ne teď, tak hodně brzy bude.

12. Boje o ovladač televize

Ty budou na denním pořádku. Jeho baví jen černobílé filmy s hrdinou Oldou Novým. Opravdové peklo však nastane, až pustíš nějakou hudbu. Stejný vkus mít asi nebudete. Tedy pokud tvůj nejoblíbenější interpret není Wabi Daněk či Kája Gottů.

13. Všude dobře, doma nejlíp

Bude náročné vybrat dovolenou, která vám oběma bude vyhovovat. Jemu totiž velké horko nebo naopak zima, působí potíže. Přece jen musí myslet na své klouby!

14. Není to gurmán

To je kapitola sama pro sebe. Je ze staré školy, takže na specialitách moderní kuchyně si jen těžko pochutná. Není přece nad tradiční knedlo, vepřo, zelo! Ale proč to koumat. Za pár let přijde na řadu stejně jen kašovitá strava.

15. Víc spánku a málo bdělosti

Ano, šlofík po obědě a před večeří. Bez toho to zkrátka nepůjde. Pokud chceš trávit nějaký čas s ním, je třeba se vmáčknout do tohoto režimu. Hlavně ho nebudit!

16. Schopnost vybírat dárky

To bude teprve něco! Nech si zajít chuť na něco blyštivého nebo hezkého (tedy pokud není zrovna multimilionář). V dárkové tašce najdeš vždy něco praktického. Jako vyhřívací televizní deku či párek papučí. Myslel to ale dobře!

17. Rozdílný úhel pohledu

Jeho názor bude mít vždycky větší váhu než tvůj. Proč? Zažil toho přece daleko víc, takže je moudřejší. Alespoň tak to vidí on. To jeho poučování bude někdy vážně otravné. Nepřipomíná ti vlastního tátu? Ještě toho trochu…

18. Nudný stereotyp

Je třeba oželet činnosti, které jsi chtěla zažít, ale dodnes nestihla. Skok padákem, na laně, surfing, horolezectví, tetování? Do toho s tebou nepůjde a tobě to bude rozmlouvat. Je to ták nebezpečné!

19. Absence romantiky

Bohužel. Zapálené svíčky a napuštěná vana? Tu doma nenajdeš. Leda jeho, jak spí u Četnických humoresek. On už si na tohle vážně nepotrpí. Bude ti tvrdit, že je to jen pro mladé a ze sebe nebude dělat šaška.

20. Špatná nálada

Často, zejména při změnách počasí, dochází k takovým prazvláštním jevům. Nervozita, podrážděnost. Cítí to dva dny předem i potom a blbě to snáší. A co teprve ty změny tlaku!

Tak co ty na to? Riskneš tohle všechno kvůli starší lásce? Aby tě pak nevyvedly z míry i další věci. Samantha ze seriálu Sex ve městě to nezvládla. Mrkni na video!

Foto: Profimedia.cz

3.6.2015 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist