Vousatý vs. oholený muž. Se kterým ti bude vztah lépe klapat?

Vousy jsou právě teď v módě. Proto je celkem logické, že na ulicích vídáme spoustu chlapíků, kteří se vzdali svých žiletek a nechali přírodě „volnou ruku“. Proč se vyplatí jednoho z nich ulovit? Budeš zírat!

Není pro tebe vidina týpka, který si z plnovousu či bradky loví zbytky od oběda, dvakrát lákavá? Tak se něčeho podrž! Ukázalo, že i přes všechny „chlupaté“ nevýhody je tenhle druh muže pro vztah dobrou volbou. Prokázaly to výsledky studie zveřejněné v odborném časopise Magazín evoluční biologie. Tady jsou podrobnosti, které s tebou možná trochu zamávají!

Konec holení jednou pro vždy?

Výzkumníci oslovili přes osm tisíc žen a požádali je, aby ohodnotily různé fotografie mužů. Respondentky měly bodovat od jedné do deseti na základě fyzické přitažlivosti zvěčněných jedinců. Ve sbírce bylo materiálu k posouzení opravdu požehnaně, jelikož odborníci se vytasili se stovkami snímků – od zarostlých týpků ve stylu „Krakonoš“, přes nositele strniště, až po hochy s hladkou tváří. Kam tohle pátrání dospělo?

Nedbalý vzhled vítězí na celé čáře

Při podrobné analýze odpovědí vyšla najevo zajímavá fakta. Přísná porota v sukních za nejatraktivnější typy hodnotila ve většině případů zapřisáhlé odpůrce holení. Navíc je označila za nejlepší partnery! Naopak majitelé hebkých obličejů padli v nemilost, protože podle zúčastněných dam jsou dobří jen na krátké flirty – a tím to hasne. Protože šlo o ženy s letitými zkušenostmi ohledně dlouhodobých i krátkodobých vztahů, na jejich názoru zřejmě něco bude. Tak, a je to venku, chlupy jsou prostě žádoucí. Jenže bacha, jen v případě, že se bavíme o hrudníku a oblasti od krku nahoru. Mimo tuto zónu už to s nimi taková hitparáda není… To vypátral zase další průzkum!

muzi-vousy-nebo-ne-1.jpg

Zdroj: Shutterstock.com

Problém vyhrnutých nohavic

Celosvětově oblíbený časopis zjišťoval u svých čtenářek, co si myslí o mužích, kteří hygienu berou z gruntu a žiletkou zabrousí i ke svým nohám. 50 procent jich uvádí, že je to ohavné a nepřípustné, pro dalších 30 procent není taková situace kdovíjak příjemná, leč dokážou ji „skousnout“. Našlo se však i zbylých 20 procent, kterým to připadá normální, a naopak hebkým končetinám fandí. Rozhodně se k téhle skupince nehlásíš? Pak děkuj všem svatým, že mužů, kteří takto ve sprše pravidelně ucpávají odpad, chodí po světě jen 15 procent. Proti gustu…

Potvrzený manuál seznamování

Tak si to shrneme. Pokud se chceš s panáčkem pobavit jen na pár dní, ber toho, kterému nedbalá elegance nic neříká a tvářičku má jako „děťátko. Jestli si však hodláš pojistit budoucnost, a najít toho pravého pro život ve dvou, poohlédni se po zarostlém týpkovi! Alespoň to je názor vědců, kteří k němu dospěli na základě unikátního výzkumu, ve kterém nenechaly ženy na pánech tvorstva nit suchou. Respektive chlup! A čistě pro jistotu – až na neoholeného panáčka narazíš, měl by ti každopádně nejprve ukázat lýtka. Ať pak nejsi nemile překvapená! Na styl kotníkového naháče ještě nejsme podle všeho úplně připravené…

Jak to s vousatými vidíš ty? Miluješ je, nebo nenávidíš? Napiš nám svůj názor do diskuze pod článkem. U nás v redakci je to nerozhodně, půlka dává přednost vousatým mužům, půlka těm dohladka oholeným. Mrkni do galerie, tam jsou kusani všichni, ať už vousy mají nebo ne. Co říkáš?

Text: Lucie Feiková

Foto. Shutterstock.com, pinterest.com

7.4.2017 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist