Vlasatý versus plešatý. Který muž je novým idolem, po kterém ženy touží?

Chceš mít chytrého a sexy partnera, který má všechny předpoklady k vykonávání těch nejvyšších pracovních pozic? Pak zapomeň na týpka, který se po ránu celé hodiny češe před zrcadlem. Sázkou na jistotu je pleš!

vlasaty-versus-plesaty-1100x618.jpg Zdroj: profimedia.cz, Shutterstock.com

Časy se mění a s nimi pochopitelně i módní trendy. A vlastně, nejen ty! Zatímco ještě před pár lety byla pánská plešatost vnímána jako poněkud ostudný handicap, dnes je naprostá absence vlasů skutečným ternem, které samcům dává do rukou všechny triumfy. Proč je lesklá lebka velkou výhodou pro vztah i samotné flirtování?

Kdo nepotřebuje hřeben, ten je king?

Když se nedávno američtí vědci z Pensylvánské univerzity zaměřili na holé lebky ve světě testosteronu, zdaleka ještě netušili, jak překvapivé závěry jejich počin přinese. Tamní výzkumníci nelenili a „lysému tématu“ se intenzivně věnovali hned ve třech studiích, do nichž bylo postupně zahrnuto bezmála tisíc respondentů z řad obou pohlaví. A pak se začaly dít věci…

Souboj účesů, který nemá obdoby

Hned ze startu, tedy při úplně prvním průzkumu vyšlo jednoznačně najevo, že holohlaví pánové se rozhodně nemají za co stydět, neboť na zúčastněné dámy různých věkových kategorií působí velice příjemným dojmem. To znamená, že oproti vlasáčům s bujným porostem hlavy mají body navíc, které je při seznamování staví do nemalé výhody. Jak se něco takového zjistilo?

Pokus ve stylu „koukni a posuď“

Přítomným dobrovolníkům vědci ukazovali fotografie neznámých chlápků. Na prvním snímku byl zvěčněn panáček s vlasy, na druhém byl stejný člověk, ovšem díky možnosti počítačových úprav prezentován zcela bez hřívy. Při analýze získaných poznatků vyšlo najevo, že drtivá většina adeptů studie označila holohlavé za atraktivnější, přičemž po majitelích husté kštice ani nevzdechla.

Nutno připomenout – a to je opravdová zajímavost, že porota hodnotících nebyla jen v dámském zastoupení, bylo to půl na půl! Takže i muži rádi vyslovili názor, přičemž vyjádřili upřímnou podporu jedincům svého druhu. V cestě za poznáním se však zvesela pokračovalo dál. Přece jen by tento výsledek mohl být pouhou náhodou, že?

Důkaz, který mění všechno

Během druhého a třetího výzkumu účastníci písemně i slovně hodnotili, jaké další – a mnohem konkrétnější pocity i emoce, v nich zobrazovaní muži vzbuzují. Tady se šlo skutečně do hloubky, což byla trefa přímo do černého. Jak zní ortel? Ze zjištění vědců vyplynulo, že plešatí jsou považováni za úspěšnější, inteligentnější, mužnější a sympatičtější. Tedy alespoň v porovnání s těmi vlasatými, kteří bez tužidla a gelu nedají ani ránu.

„Díky dominantnějším rysům mohou plešatí muži získat výhody v mezilidských vztazích, včetně pracovního potenciálu k vedení jednotlivců a skupin. Podobné řešení může také ulehčit psychický tlak vedený na člověka ve spojitosti se ztrátou vlasů,“ vysvětluje autor studie a vědec Albert E. Mannes. Mimochodem, i na jeho hlavě bys porost hledala marně, takže odborník zřejmě moc dobře ví, o čem mluví.

Sázka na jistotu, která se leskne

Je tedy lysý hošan tou nejlepší partií? Podle všeho ano, vždyť je to sexy fešák k pohledání, kterému se daří i v zaměstnání, čemuž odpovídá finanční ohodnocení. Také je údajně chytrý, proto s ním bude radost komunikovat o zásadních aspektech života. Nezní to jako pohádkový vztah? O tom, že lysá hlava je hodně přitažlivá, se můžeš přesvědčit ve videu. Kteří slavní kocouři jsou toho důkazem?

Jak jsi na tom ty – preferuješ vlasy, nebo radši volíš muže bez nich? Napiš nám svůj názor do diskuze pod článkem, těšíme se na příspěvky.

Foto: Shutterstock.com, profimedia.cz

27.4.2018 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist