Věda s humorem? Podivné studie, které baví celý svět

Kdyby lidé brali doslova všechno, co experti na základě svých průzkumů tvrdí, to by to asi vypadalo. Třeba by ženy nikdy nejezdily autem. A majitelé velkých penisů? Ti už by se vůbec mohli jít zahrabat! Proč?

vyzkumy-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Být vědcem je fakt dřina. Jen si představ to peklo při neustálém vymýšlení nových témat ke zkoumání! Protože v oblasti sexu se jich poměrně dost vyčerpalo, specialisté musejí občas vytasit i těžší kalibr. Koneckonců, pořád lepší vykazovat nějakou činnost, než sedět se založenýma rukama v klíně – co by si pak nadřízení pomysleli? A možná přesně to je ten důvod, proč vznikají studie, nad kterými leckdy zůstává rozum stát. Našli jsme hned čtyři!

1. Větší penis rovná se opravdový problém

Není žádným tajemstvím, že pro drtivou většinu mužů jsou větší rozměry nádobíčka naprostou nutností bezproblémové existence. Vážně je to takové terno, jak si pánové myslí? Americký průzkum zveřejněný v odborném magazínu zabývající se vědou a medicínou (PLOS One) to vidí trochu jinak. Na jeho základě experti v oboru naznačují, že čím větší má muž penis, tím vetší je i pravděpodobnost, že jeho přítelkyni bude lákat menší a pohodlnější model – takže roste riziko nevěry! Teda, jak na tohle se přišlo…

2. Žena v autě? Tu raději nebrat

Mezi další vědecké jobovky patří i studie provedená na Státní univerzitě v Jižní Dakotě. Tamní chytré mozky totiž tvrdí, že žena jako spolujezdec odporuje bezpečné jízdě – tedy samozřejmě za předpokladu, že řídí její partner. Takový druh rozptýlení údajně několikanásobně zvyšuje šanci na nehodu, protože šofér se soustředí na cestu jen s těžkým úsilím! Uf, na těch amerických silnicích to tedy musí vypadat… Raději pokročíme dál, jsou totiž i další převratné „objevy“, které stojí za zmínku.

3. Antikoncepce místo růžových brýlí? Přesně tak

Pilulka zabraňující početí má asi daleko větší sílu, než si všechny vůbec myslíme. Alespoň soudě podle Národní akademie věd Spojených států amerických. Znalci působící na této posvátné půdě jsou totiž díky svému výzkumu přesvědčení, že po vysazení hormonální antikoncepce se ženám změní i celkový pohled na život. V praxi to vypadá tak, že jejich partneři přestávají být atraktivní, vztah přestane fungovat a najednou je prostě všechno špatně. No to jsou tedy věci. Takže holky, prášky raději nevysazovat!

4. Hadr jako úhlavní nepřítel erotiky. Tady přituhuje

V dnešní době není nijak neobvyklé, že muž občas doma pomůže s úklidem. Vždyť na nějaké přisouzené role si už nikdo nehraje! Ovšem pozor, z pohledu britských vědců to vůbec není dobře. Ti totiž zjistili, že samci, kteří sem tam vezmou do ruky vysavač, mají mnohem méně sexu, než jejich líní kolegové, co nepřiloží ruku k dílu. Rozdíl je prý dost významný, takže s nějakou partnerskou výpomocí do budoucna vážně nepočítej, pro vlastní milostné dobro!

Jako vážně se musíme smířit s tím, že už nikdy a nikde neuvidíme chlapa při mytí oken? Po zhlédnutí žhavého videa pochopíš, jak velká je to škoda…

Co si myslíš o těchto studiích, potřebuje svět takové informace, nebo je to pouhé plýtvání penězi? Napiš nám svůj názor do diskuze, těšíme se na příspěvky.

Foto: Shutterstock.com

13.9.2018 6:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist