V čem jsou muži lepší než ženy?

Pozici pánů tvorstva v nové době ztrácejí, ale nějaká ta prvenství jim upřít nemůžeme. Pojďme se zamyslet, co muži dělají lépe než my – z některých věcí si třeba můžeme vzít i příklad…

1. Snáze udrží tajemství

Pro nás je to těžké přetěžké. Každou zajímavou informaci, obzvláště ze světa vztahů, chceme dopodrobna analyzovat. Převalujeme ji v hlavě celé odpoledne a nedá nám to, nakonec potřebujeme znát názor nejlepší kamarádky. Větou “hlavně to nikomu neříkej!” možná na chvíli ulevíme svému svědomí, ale tajemství je už porušeno, to je bez debat. Jak se na druhé straně zachová muž, svěříte-li mu tajemství? Nejprve bude chvíli přemýšlet, co je na té informaci tak ožehavého, že se nesmí dále šířit, a potom na to zapomene. Prostě ji pustí z hlavy a dále na ni nemyslí, natož aby o tom mluvil.

2. Mají větší vůli vyhrávat

Muži v sobě nosí velkou dávku testosteronu, který jim dodává větší soutěživost. Stejně tak jako se jejich spermie derou k vajíčku a nestarají se o to, jakou cestou se tam dostanou, stejně tak je mužský mozek orientován čistě na cíl. Nezáleží jim na průběhu hry, chtějí vidět gól. Nepřemýšlejí o tom, zda je práce naplňuje, chtějí se stát šéfem. Proto se častěji vyderou na vyšší pozice a sklízejí viditelnější úspěchy.

článek

3. Lépe snášejí alkohol

Muž by měl vypít v průměru maximálně jedno velké pivo denně, zatímco ženě je doporučena maximálně třetina. Tohle, dámy, nemůžeme ovlivnit, alkohol se nám do krve dostává rychleji a náš organismus absorbuje o 30 procent alkoholu víc než ten mužský. Jednak je to tím, že máme v těle více tuku než svalů a tuk si s alkoholem neporadí, a jednak nám chybí v žaludku enzym, který umí alkohol rozložit ještě předtím, než se dostane do krevního oběhu.

4. Vypraví se rychleji

Muži se nemusejí líčit, nemusejí si holit nohy, netráví hodiny s kulmou v ruce, aby dodali svým vlasům vlny nebo se naopak žehličkou zbavili nechtěných kudrlin. Chlap se oblékne, popadne peněženku, telefon a klíče a je připraven kamkoli vyrazit. My se leckdy zasekneme už na té fázi oblékání… Probůh, co na sebe? Přece oblečení, řekne nám muž.

5. Lépe řeší technické problémy

Na technických školách tradičně převažují chlapci a přiznejme si, opravu karburátoru raději necháme na našich polovičkách. Dobrá, pokud mám být upřímná, nechávám na svém partnerovi i otvírání konzerv. U mužů většinou dominuje levá mozková hemisféra, spojovaná s logickým myšlením a řešením technických úkolů. Proto se také lépe vyznají v mapách… a snáze pochopí elektrický obvod.

A v čem přijde vám, že jsou muži lepší než my ženy? Napište nám do diskuze…

Foto zdroj: profimedia.cz

15.9.2014 12:00| autor: Libuše

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist