Úhlavní nepřátelé sexu. Co všechno ti krade chuť na milování?

Ráda si dáš večer dvojku vína a u toho omrkneš, co se děje na sociálních sítích? Jsi uživatelkou antikoncepce a do sportu obecně se moc nehrneš? V tom případě je prý úplně jasné, proč se erotice vyhýbáš!

zabijaci-sexu-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Je tvůj milostný život v úpadku, na což si stěžuje i ten tvůj? Pak se není co divit, že máš vyšponované nervy a podzimní splíny si u tebe doslova podávají dveře. Poznatky americké studie publikované v časopise Sex and Marital Therapy sdělují, že sexuálně spokojené ženy jsou psychicky vyrovnanější, optimističtější a odolnější vůči stresu. Zní to sice hezky, ale ani tak tě vidina orgasmu vůbec neláká? V chybějící touze po fyzickém projevu lásky mohou mít prsty i hodně šokující faktory. Tady máš jejich seznam, podle kterého zjistíš, zda s nimi náhodou nemáš co dočinění!

Sedavý životní styl? Ten za všechno může

Komu se nelení, tomu se zelení? Tak nějak by se dal citovat závěr průzkumu, jehož se zhostila Texaská univerzita. Tamní odborníci se na jeho základě domnívají, že sport nejenže podporuje hubnutí, zlepšuje krevní oběh a stimuluje produkci šťastných hormonů, ale také podstatně zvyšuje sexuální apetit.

Prokázal to jejich zajímavý pokus, během něhož jedna skupina žen jezdila na rotopedu, zatímco druhá se věnovala kancelářské práci. Rázem vyšlo najevo, že „cyklistky“ jsou při sledování lechtivých filmů třikrát více vzrušené oproti jejich kolegyním, které místo fyzické aktivity žmoulaly sešívačku. Dostáváme se tedy k zásadní otázce. Kdy jsi naposledy vklouzla do tepláků a pořádně se zapotila ve fitku?

Temná stránka antikoncepce, o níž nemáš ani tušení

Antikoncepční pilulky patří mezi nejoblíbenější nástroje prevence těhotenství určené primárně ženám. Ačkoli je tato metoda hodně rozšířená, není tak docela bez rizika. Jak to? Je prokázáno, že „kulatí dobrodinci“ udržují stále stejnou hladinu hormonů, což negativně ovlivňuje dámské libido.

Pravdou tedy je, že s každou denní „dávkou“ máš na nějaké dobrodružství v peřinách menší a menší chuť. Alespoň takhle to vnímají odborníci, kteří poukazují i na jiné alternativy zabraňující početí. No, je na tvém zvážení, zda není nejvyšší čas na změnu.

Sociální sítě. A to jako vážně

Neustále kontroluješ dění na „fejsu“, aby ti náhodou něco neuteklo? To není vůbec dobře. Pokud svůj chytrý mobil či tablet k těmto účelům využíváš až moc, dobrovolně vyháníš vášeň ze své ložnice. A to bude mít následky!

Smartphony a další moderní vymoženosti zasahují do intimity jako nic jiného. Kvůli tomu, že mnozí tráví jejich prostřednictvím hodně času na sociálních sítích, ohrožují společně trávený čas s partnerem. To se pochopitelně neblaze odráží i na milostné aktivitě. Navíc se dost zvyšuje pravděpodobnost rozchodů,“ netají se svým názorem newyorská sexuoložka Amy Levine.

Alkohol? Na něj extra pozor

Patříš k těm, co po náročném dni nepohrdnou sklenkou vína? Jestli to zůstane u jedné, taková katastrofa to zase není, nicméně v případě většího množství už je to docela jiná písnička.

Britští vědci totiž v rámci svého průzkumu zjistili, že metla lidstva výrazně snižuje citlivost intimních partií, čímž ničí veškeré vyhlídky na vyvrcholení. Takže jsme u toho. Když není orgasmus na pořadu dne, proč se do nějakých větších akcí vůbec pouštět, že? A to je právě ono…

Poznala ses v těchto bodech? Napiš nám o tom do diskuze pod článkem, těšíme se na příspěvky. A když už jsme naťukli ten alkohol, objevili jsme vtipně-poučné video. Jo, takhle to dopadá, pokud se to s ním kapku přežene!

Foto: Shutterstock.com

2.10.2018 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist