TISÍCILETÁ TANTRA… Většina lidí zažívá sexualitu pouze druhou čakrou.

Naše tělo je složené i z energetických center, kterými proudí životní energie nazývána jako „absolutní energie“, prána nebo chi. Tato energie proudí kanálky kterým se říká nádí do center, které jsou známy jako čakry. Lidská sexualita je jednou z forem projevu a zrcadlem vždy přítomného aktu tvoření, který probíhá ustavičně na všech úrovních života v Universu. Když vznikla v okamžiku tvoření z jednoty mnohost, rozdělilo se beztvaré Bytí nejprve na dvě základní formy energie – jednu oplodňující, mužskou, a druhou přijímající, ženskou. Číňané dali těmto prasílám už před tisíciletími názvy Jin a Jang. Ženské Jin je ustavičně oplodňováno mužským Jang a rodí život v jeho nekonečných různých formách. Na fyzické úrovni člověka se projevuje hra těchto sil jako sexualita.

Všechno přichází a odchází, pohybuje se a proměňuje na základě výměny a střídavého působení jin a jang, dvou základních sil Universa. Ale teprve oba cykly tvoří jednotu.

Také láska a sexualita mají svůj základ v této zákonitosti.
Dva poly usilují spojit se v jedno, přitahují se jako dva rozdílné poly magnetu. Jestliže dojde ke sjednocení protikladných sil, navzájem se zamění. Žena a muž mají ve všech svých základních rysech opačnou polaritu, a to se projevuje i na úrovni energií. Tak vzniká mezi mužem a ženou na všech úrovních vzájemné přitahování a doplňování, což může vést k dokonalému vnitřnímu spojení. Abychom toho dosáhli, musí však naše čakry být pokud možno bez blokád. Při sexuálním spojení je proud energie /Kundalini Šakti/ v hlavním kanálu, který se nazývá Šušuma, výrazně vybuzen a zesílen. Energie v druhé čakře enormně vzroste, a když nejsou čakry zablokovány, napájí tento přebytek energie všechny ostatní čakry našeho systému.

Při vrcholu sexuálního spojení dochází k mocnému oboustrannému uvolnění sil všemi sedmi čakrami a ke splynutí na všech čakrám odpovídajících úrovních.
Oba partneři se cítí oživeni až do hloubky svého bytí a současně zcela uvolněni, pociťují vnitřní spojení a lásku, která překračuje rámec osobního chtění vlastnit. Partnerský vztah tím zakusí naplnění, které již není závislé na vnějších věcech.
Takto naplňující sexuální splynutí může být však v této dimenzi prožíváno jen tehdy, když se partneři jeden druhému zcela otevřou a osvobodí se od všeho strachu, který by mohl zabraňovat volnému toku energie v systému. Pokud jediná čakra u jednoho z partnerů je zablokována, nemůže být dokonalé spojení prožito. Blokovaná čakra vyvolává navíc poruchu v toku energie odpovídající čakry partnera.

Většina lidí zažívá sexualitu pouze druhou čakrou.
U muže hraje dominantní roli energie první čakry coby tělesná hnací síla. Jestliže je však sexualita omezena jen na nižší čakry, stává se jen omezeným zážitkem, ze kterého jsou oba partneři spíš unavení, zeslabení a nespokojení, a mají tendenci od sebe odejít a uzavřít se do sebe. Je to jako kdyby se na strunném nástroji brnkalo stále na jednu nebo dvě struny – nikdy by se nerozezvučela celá škála tonů. Z hlediska energií se skutečně při takto omezené sexuální praxi spotřebuje mnoho energie, protože energie z jiných čaker se transformují na sexuální energii, a vyzáří se druhou čakrou. Energiím je zabráněno, aby svou přirozenou cestou stoupaly vzhůru a naplnily současně všech sedm čaker.

Nejpřirozenější, ale bohužel v současné době nejméně používanou cestou, jak odstranit blokády bránící dokonalému sexuálnímu splynutí na všech úrovních, je výměna energií čaker srdce. Toto je základem umění tantry, která se učí a praktikuje po tisíciletí. Sexuální energie není uzavřena jen v našich pohlavních orgánech, ale je obsažena v každé naší buňce. Dokonalé splynutí s milovaným partnerem nás vede k zážitku jednoty s pulsujícím životem v Universu a v okamžiku orgasmu, když dualita na moment přestává existovat, zažíváme jednotu s absolutním beztvarým Bytím, které představuje stálý základ i cíl pro hru obou polarit.

ZIP
Redakce
Tance.cz

29.8.2006 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist