Stále jste sama? V čem je chyba?

Už jste příliš dlouho sama? Přesto, že všechny kamarádky už mají přítele, vám se ho jaksi stále nedaří a nedaří získat. Odhalíme vám možnosti, jak se zbavit zoufalství…

Podívejte se nejdříve na sebe, zda neděláte někde chybu, nebo zda prostě není hlouběji ve vás.

Pryč se zoufalstvím

Pokud si chcete najít lásku, člověka, který by vás miloval, mělo by to být z vašeho chování a jednání cítit, že chcete milovat. Možná to znáte – člověk, který lásku nerozdává, lásku ani nemůže očekávat.

Takže první zásadou je, abyste se netvářila jako hromádka neštěstí, ale dala najevo, že jste volná, že máte zájem o dlouhodobý vztah, a že dokážete milovat. Pěkně se oblékejte, buďte upravená – dáváte tak najevo, že máte ráda i samu sebe. Lásku nemusíte směřovat jen na případného partnera, ale rozdávejte ji plnými hrstmi i v rodině a mezi kamarádkami, buďte si jistá, že se vám vrátí.

Nechcete příliš?

Na druhém místě se zkuste podívat otevřenýma očima do sebe. Nepřeháníte to náhodou se svými požadavky na partnera? Není to už pomalu tak, že nechcete ani vlasatého, ani krátkovlasého, ani modrookého, ani hnědookého, ale se speciální kombinací barev na duhovce?

A to se může týkat i zájmů, povahových vlastností, zaměstnání, životního stylu a podobně. V každém případě, pokud máte nějaké vyhraněné představy o svém vysněném princi, upusťte od nich.

Takový mi ublížil

Některé ženy, které přežily v lásce velké zklamání, zůstanou po celý život zatrpklé vůči mužům, kteří se podobají tomu, který jim ublížil. A nejde jen o podobu jasnou, ale nejednou skutečně hraje roli barva či délka vlasů, oči, věk, charakter, způsob oblékání, chůze …

Sice si to neuvědomujete, ale tímto způsobem se samy zkracujete o velké procento možnosti najít svou pravou lásku nebo alespoň dlouhodobého partnera. Je třeba se uvolnit a zapomenout na staré zlo a zejména ho nespojovat s ničím novým.

Co je nejdůležitější?

Samozřejmě, jistá očekávání o budoucím partnerovi byste mít měla. Nemůžete přece polevit ze všech představ. V prvé řadě se zaměřte na to, zda je jeho osobnost v souladu s vaší a do jaké míry.

Nejdůležitější jsou podobné názory, hodnoty a cíle. Pokud je nemáte, může být sice pro vás tím nejkrásnějším, povahově nejúžasnějším a geniálním milencem, ale pravděpodobně se kvůli těmto rozdílům rozejdete. Při trvalém vztahu totiž nic není důležitější.

Užívejte si a vychutnávejte

Víte, jaké ženy muži nejvíce milují? Požitkářky! Ženy, které si umějí vychutnávat každou slast, kterou jim život přináší – umí si užívat dobré jídlo, skvělou zábavu, srší optimismem a radostí ze života.

Pro muže není až tak důležité, zda umíte dobře vařit, ale spíše jakou náladu kolem sebe šíříte a jak si umíte užívat. Pravděpodobně je to spojeno s jejich představou o dobrém sexu – žena, která si umí užívat, dá svému milenci více najevo svůj požitek při milování a to muži zbožňují.

Jak se k nim chováte?

Zamyslete se také nad vaším chováním k mužům. Není to náhodou tak, že se jim nepřímo, podvědomě nebo i přímo snažíte ukázat, že jste lepší nebo dokonce, že oni jsou méněcenní nebo na vás prostě nemají.

Pokud se k mužům chováte arogantně, máte agresivní řeč těla, vystupujete namyšleně nebo naopak – jste příliš vyzývavá, vězte, že muži se vás budou bát. Uklidněte se a ukažte svou přirozenost, ne afektovaně výstupy, které nejednou pramení z nervozity nebo alkoholového opojení.

Vždyť jsou neschopní!

S chováním vůči mužům souvisí i to, co si o nich myslíte. Pokud o nich přemýšlíte jako o neschopných, ale občas i tak potřebných, říkáte si, že jsou to jen naivní hlupáci nebo naopak, že chtějí ženy jen zneužít, tak si budete stále hlouběji vsugerovávat, že muže je třeba obcházet. A začnete to i dělat. Takto jistě svého prince nikdy nenajdete.

Ven z ulity

Pokud z dosud uvedeného na vás nic neplatí a všechno vypadá po této stránce v pořádku, zkuste se více zapojit do společenského života, rozšiřte své zájmy – samozřejmě, zejména takové, které souvisejí se setkáváním se s ostatními lidmi (když si budete doma číst knížky, jistě se zlepšíte v přehledu, ale doma nového partnera určitě nepotkáte … na druhé straně existují knihovny, čítárny, besedy o knihách, setkání tvůrců, takže to je váš směr).

Dejte mu prostor

A ještě jednu radu na závěr: i když jste velmi společenská, pokud se soustavně obklopujete množstvím kamarádek, je možné, že muž se k vám nebude mít jak dostat. Umožněte mu tedy, aby se nemusel k vám probíjet přes množství jiných lidí, to každého odradí. Utvořte kolem sebe volné místo a vaše šance na úspěch se zvýší.

Podívejte se i na článek O čem muži sní?

7.9.2010 2:00| autor: Bennie

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist