Sex jako důvod, proč se do práce těšit? Přesně tak to funguje, tvrdí odborníci

Už po cestě do práce jsi značně otrávená, protože ti to tam „brnká na nervy“? Když se prý budeš více činit v erotické sféře, začne tě to tam nesmírně bavit. Navíc tě asi brzy povýší a dostaneš přidáno!

sex-a-prace-1-1100x618.jpg Zdroj: www.shutterstock.com

Nalijme si čistého vína. Těch, které jejich „job“ skutečně těší a naplňuje, bohužel není mnoho, což potvrzují i statistiky. Z nich vyplývá, že přibližně 60 % tuzemáků by se rádo vidělo na jiné pracovní pozici, ovšem v radikální změně jim brání strach ze ztráty příjmu. Dalších 10 % našinců svou profesi vyloženě nenávidí, a zbytek ji bere jako nutné zlo k tomu, aby přežili. Jak jsi na tom ty? Pokud tě vytváření hodnot ani za mák nebaví a ještě stresuje, vědci možná vědí, jak to napravit!

Sexem nejen k vyšší výplatě

Poznatky amerických výzkumníků z Oregonské státní univerzity hýbou světem. A to celkem dost! Místní specialisté si totiž na základě své studie zveřejněné v magazínu Journal of Management troufají tvrdit, že lidé, kteří pravidelně provozují erotiku ve dvou, bývají v „rachotě“ šťastnější, kreativnější a angažovanější. Rovněž prý zadané úkoly plní s nadšením, a v přesčasech si vyloženě libují. Toho si pochopitelně všímají i nadřízení, kteří nešetří chválou, finančními bonusy ani nabídkami na kariérní postup. Že tomuhle motivačnímu „zlepšováku“ příliš nevěříš? Pravděpodobně nejsi jediná, nicméně důkazy podpírající jeho funkčnost skutečně existují. Takže, co s tím?

Náhled do cizích ložnic přinesl ovoce

Experti v rámci svého průzkumu oslovili 160 náhodně vybraných dobrovolníků žijících ve vztahu. Nutno zmínit, že respondenti byli různého věku, pocházeli z rozličných sociálních vrstev a vykonávali rozdílná povolání. Všichni pak dostali jasný úkol – vést si po dobu dvou týdnů podrobné záznamy ohledně svých sexuálních návyků i počtu pohlavních styků. Do „deníčku“ si také dotyční zapisovali, jak se v práci dennodenně cítí. Analýza nashromážděných dat pak jednoznačně prokázala, že fyzický projev lásky má větší moc, než se původně zdálo.

Komu se nelení, tomu se zelení? Přesně

Vědci si nemohli nevšimnout, že zúčastnění, kteří pěstovali pestrý milostný život, vykazovali v zaměstnání mnohem větší spokojenost a zvýšenou produktivitu. Tedy alespoň oproti jedincům, co během monitorovaného období manželské povinnosti bezostyšně zanedbávali. Odborníci si to vysvětlují tím, že za motivačním zápalem stojí hormon dopamin, který se uvolňuje během žhavých intimních chvilek.

Naše poznatky budou mít pozitivní dopad na způsob, jakým hodnotíme zdravý sexuální život. Je to připomínka toho, že sex má pracovní, sociální, emocionální a fyziologické výhody, a proto je důležité, aby byl naprostou prioritou,“ domnívá se autor studie Keith Leavitt, který působí jako profesor managementu na výše zmíněné univerzitě. A co ty, zkusíš dneska večer, do jaké míry tenhle „objev“ funguje?

Jaký máš názor na to, že podle vědců existuje souvislost mezi sexem a spokojeností v zaměstnání? Napiš nám o tom do diskuze pod článkem, těšíme se na příspěvky. A pokud máš v práci den blbec, buď v klidu. Vždycky totiž může být hůř. Důkaz ve videu!

Foto: Shutterstock.com

11.3.2019 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist