Šest typů mužů, kterým se obloukem vyhněte!

Je snadné se bláznivě zamilovat. Mnohem těžší je najít k sobě kluka, ve kterém najdete partnera pro život. Nemůžeme vám poradit, kdo se bude nejlépe hodit právě k vám. Ale aspoň vám naznačíme, které typy zásadně nebrat.

1. Sladký seladon

Je považován za největšího svůdníka z okolí. Každá holka roztaje, když se na ni usměje. Vypadá jak princ Jasoň a možná skládá básně. Má to ale jeden háček – každá básnička je věnována jiné dívce. Miluje totiž všechny. A vy si budete marně namlouvat, že jste pro něj ta jediná, do které se zamiloval opravdovou láskou. To si myslela i ta před vámi, i ta předtím. Dříve nebo později skončí v náruči jiné a bude jí šeptat stejně romantické fráze, jako šeptal vám.

2. Maminčin mazánek

Je mu třicet let a pořád bydlí s rodiči. Nikdy se nemusel starat sám o sebe, nikdy si nemusel sám vařit, nikdy nemusel platit složenky. Doma se cítí pohodlně a necítí potřebu to měnit. Nechápe, proč na něj naléháte, abyste si našli vlastní bydlení a žili spolu. A pokud se vám podaří ho k tomu přesvědčit, buďte si jista, že budete mít neustále za zády jeho maminku. Zařídí vám domácnost, vybere záclony, naučí vás péct bábovku, kterou má synáček nejraději… a on dá vždycky na její mínění. Maminka ví, co je pro něj nejlepší, a vy jste přišla do jeho života až jako ta druhá.

3. Manipulátor

Tento typ je nebezpečný tím, že ho neodhalíte na první pohled. A jeho projevy jsou různé. Může vám například nenápadně podrývat sebevědomí. Bude vám tvrdit, že vaše kamarádka je větší kočka, protože se umí lépe nalíčit. Vyčte vám, že tvrdnete v hloupé práci a nejste schopná si najít něco prestižního. Najde na vás každý nový faldík. Budete se trápit a trápit… a budete mu čím dál vděčnější za to, že s takovou neschopnou a nanicovatou bytostí zůstává, i když by si chlap jeho formátu mohl najít modelku. Můžeme vás ujistit, stejně by se choval i k Cindy Crawford. Najděte si někoho, kdo vás ocení takovou, jaká jste.

článek

4. Egocentrik

Na první pohled vypadá ideálně. Jste celá unesená, co tento muž všechno umí a dokáže. Byl nejlepším střelcem ve školním fotbalovém týmu. Závod v branném cvičení sice jako první nedoběhl, ale to jen proto, že pomáhal zraněnému spolužákovi. V minulosti byl tanečním mistrem, šéfkuchařem, barmanem (zákazníci nechtěli namíchat koktejly od nikoho jiného než od něho). Napsal několik knih, ale bohužel nenašel nakladatele, který by pochopil jeho myšlenky. Po večerech vám z nich nicméně bude předčítat. A vy posléze pochopíte, proč je nikdo nechtěl vydat… a zároveň se budete podivovat, proč se tento dokonalý muž vůbec nezajímá o vaše záliby a názory. Odpověď je prostá: zajímá se jen sám o sebe.

5. Citový rozpolcenec

Asi každý jsme někdy prožil velké zklamání v lásce. Ale život jde dál a pokud potkáte někoho, s kým se cítíte šťastně, hodíte minulost za hlavu a začnete nový vztah od píky a s čistým štítem. Jestliže vám nový objev pláče na ramínku, že ho bývalá opustila a nikdy to nepřebolí, dejte od něho ruce pryč. Vyrovnaný s minulostí dosud není a možná si v tom i libuje. Stejně tak dejte pozor na bolestínky, kteří nemají žádné přátele a jejich křehká duše jako by nepatřila do tohoto krutého světa. Pokud tento člověk dosud nebyl schopen navázat fungující kamarádský vztah, nebude schopen navázat ani partnerství.

6. Závislák

Tento typ snad ani nemusíme zmiňovat, ale pro úplnost ho také zařadíme. Ať už jde o závislost na alkoholu, drogách, hracích automatech nebo třeba práci (ano, i workoholoci patří do této kategorie), vždycky jde o problém, jehož řešení je běh na dlouhou trať. Můžete se považovat za anděla spásy, který dotyčného z jeho závislosti vytáhne, ale nespoléhejte se na to, že budete dostatečnou motivací. Pomozte mu jako kamarádka, ale nezačínejte s ním vztah, dokud si nebudete jistá, že je z nejhoršího venku.

Foto: Thinkstockphotos.com

17.12.2014 12:00| autor: Libuše

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist