První rande? Tohle by pro tebe mělo být tabu!

Konečně máš rande snů, muž, kolem kterého jsi kroužila dlouhé měsíce, tě konečně pozval na kafe a ty se cítíš jako ve snu. Jenže jak zvládnout první rande, aby přišlo i druhé? Máme pro tebe několik tipů, co bys rozhodně na rande neměla dělat, abys ho neodradila.

prvni-rande1-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

I když si děláš naděje, že tohle je konečně on s velkým O, tak brzdi. První rande je prostě jen první rande a neměla bys na něm mluvit o svatbě, dětech a společném bydlení. Jsou ale další témata, které bys měla vynechat. Abys toho svého neodradila hned na začátku, tohle raději vynech:

Nevyklop všechna svá trápení

Možná to bude muž tvého života a ty si tak chceš ověřit, jestli tě podrží ve špatných chvílích nebo jestli tě umí správně utěšit. Ale na tohle budeš mít dost času. Vyhýbej se smutným tématům a nesnaž se za ty dvě hodiny vyklopit celý tvůj život a křivdy, co tě kdy postihly. Spíše vzpomínej na humorné historky, buď zábavná a uvolněná. Se svým trápením bychom se měli svěřovat svým přátelům a partnerovi, se kterým už nějaký ten pátek jsme. Navíc tě to může v budoucnu mrzet, možná z toho žádná láska nebude a tebe bude štvát, že cizí člověk o tobě ví první poslední.

Neber to tak vážně

První rande je prostě jen první rande. Možná z toho bude něco víc, ale taky se třeba vidíte naposledy. Ber to prostě jen jako schůzku s člověkem, co je ti sympatický. Rozhodně netlač nijak na pilu a nezkoumej, jestli jsi neudělala chybu, že si s tímhle člověkem šla na večeři. My ženy často na prvních schůzkách míváme tendence to rozlousknout okamžitě a bereme první rande osudově. Nepřemýšlej nad tím, jestli s tímhle mužem vychováš pět dětí, ale přemýšlej o tom večeru a o tom, jestli si třeba za týden nezajdete do kina. Co bude dál, teď rozhodně neřeš.

Nepomlouvej svého ex

Je možné, že narazíte na téma týkající se tvých bývalých lásek. V téhle oblasti buď ale hodně stručná. Nevyplácí se házet na bývalé partnery špínu, i kdyby byli sebehorší. Ten chlapík, co tě pozval na víno, tě ještě nezná, a jaký si asi udělá obrázek, když na něj vychrlíš stížnosti na ty, co byli před ním? Možná se pak začne ptát, jestli i jeho nebudeš někdy v budoucnu pomlouvat.

Pozor na vyzývavost

Nechceme ti radit, že na prvním rande nesmíš se svým novým objevem skončit v posteli. Ale mělo by to vypadat tak, že to prostě vyplynulo a že ses nechala unést, ale rozhodně tohle neděláš s každým.  S tím také souvisí výběr oblečení. Nikdo po tobě nechce, abys přišla v roláku, ale příliš vyzývavý outfit, který slibuje žhavou noc, není prostě na první schůzce to nejlepší. Zkrátka bys neměla působit lascivně a ten dotyčný by neměl mít pocit, že tě má jistou. To, že spolu nakonec v té posteli skončíte, je jedna věc, ale to tajemství a nejistota, zdali to tak bude, je věc druhá.

Nepřetvařuj se

Zjistila sis o něm, že má rád akční filmy, historické knihy a lyžování, a tak předstíráš, že ty taky? Tak tohle je cesta do pekel. Jasně, tak možná ho na tohle utáhneš, když si bude myslet, že máte stejné zájmy, ale co pak, až spolu budete chodit? Budeš do konce života předstírat nebo jednoho dne mu vyklopíš, že lyže nesnášíš a z akčních filmů se ti dělá zle? Lhát se prostě nevyplácí. Buď svá a ber to tak, že buď se mu zalíbíš taková, jaká jsi, nebo to prostě nemá cenu.

Nemluv o penězích

Možná to tak ani nemyslíš, ale prostě to vyplyne ze situace, kdy on začne mluvit o práci a ty se tak nějak automaticky zeptáš, kolik bere. Jenže v tuhle chvíli se každému muži rozsvítí červená kontrolka. Chlapi prostě mají panickou hrůzu z toho, že žena jejich snů si s nimi vyšla jen kvůli penězům. Stejně tak by sis neměla stěžovat, že máš zrovna finanční tíseň. Mohl by si myslet, že hledáš někoho, kdo ti z ní pomůže ven, a je jedno, jaké city k němu budeš mít.

Nechovej se jako primadona

Pokud sis na první schůzce objednala to nejdražší, co v lístku bylo, tak se pak nesmíš divit, proč tě nezve na další. Nevíš, jaké má finanční možnosti a třeba by ho druhá večeře s tebou zruinovala. Nechovej se tak, že ty jsi ta královna, kolem které on musí lítat a splnit jí každé přání. Jasně, že jsi dáma a hledáš svého prince, který bude o tebe pečovat, ale všeho s mírou. Nedělej ze sebe něco víc a chovej se normálně. Jestli mu řekneš, že na rande půjdeš, ale očekáváš v sedm večer před domem vůz, který tě doveze do té nejluxusnější restaurace, asi z toho každý chlap rychle vycouvá.

Neupínej se na druhé rande

Schůzka se vyvedla, možná došlo i k nějakým intimnostem a ty počítáš dny, jak dlouho uplynulo od vašeho rozloučení a ptáš se, proč už nevolá. Samozřejmě, že mu můžeš zavolat i ty. Ale neber to nijak vážně. Druhé rande buď bude nebo ne. Zatím to žádný vztah není a ty stále žiješ svůj single život. Doufat, že tuhle sobotu se určitě ozve a rezervovat si čas, ti nijak nepomůže. Dělej to, co před tím a klidně si naplánuj s kámoškami dámskou jízdu. Čekat doma na telefon je to nejhorší, co můžeš udělat.

Příběhy čtenářek:

Hanka (39 let): „Já jsem měla na první schůzky většinou smůlu. Prostě se málokdo potom ozval. Ale myslím, že jsem si to zavinila sama. Nedokázala jsem se uvolnit. Prostě s cizím chlapem v restauraci jsem se cítila nesvá. Nakonec jsme si vzala svého kolegu. S ním první rande vlastně nebylo. Chodili jsme spolu na pivo už dlouho před tím,“ svěřila se Hanka.

Iva (27 let): „Tak já si jednou první rande pokazila fakt hodně. Bylo mi dvacet let a konečně mě oslovil jeden spolužák, kterého jsem tajně milovala. Byla jsem tak nervózní, že jsem klopila do sebe jednu skleničku vína za druhou, až jsem ani nemohla pořádně mluvit. Fakt trapas. Nemusím dodávat, že žádné druhé rande už nebylo,“ vzpomíná Iva.

Daniela (42 let): „Když jsem se před deseti lety rozešla se svým partnerem, zpanikařila jsem. Byla jsem zatím bezdětná, a tak v každém chlapovi, co mě pozval na skleničku, jsem viděla budoucího otce svých dětí. Takže jsem každé rande brala příliš vážně a přemýšlela, jestli on bude dobrým manželem a tátou. Až když jsem to za dva roky vzdala a řekla si, že to tak má být, tak mi první rande vyšlo a už mám dvojčata,“ směje se Daniela.

Jak bereš první rande ty? Udělala jsi na něm někdy nějaký trapas nebo se ti pokaždé povedlo? Napiš nám do diskuze tvoje historky z prvních milostných schůzek.

Foto: Shutterstock.com

31.8.2018 4:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist