Prototyp ideální ženy. Jak vypadá bohyně, po které muži šílí?

Ňadra dmoucí, červené rty, nohy jako laňka… Hádej, jaká bys měla být, pokud by o tobě měli hovořit jako o ideálním prototypu ženy! Jen kosmetika nestačí…

idealni-zena--1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Pragmatický a trochu drsný názor odborníků na ženskou atraktivitu leckoho šokuje. Třeba český sexuální psycholog Petr Weiss zastává názor, že pro muže jsou nejatraktivnější ženy ve věku od necelých dvaceti do necelých třiceti let. Je to totiž věk optimální plodnosti. Ten úzce souvisí s poměrem pasu a boků, který je v ideálním případě kolem 0,66-0,7.

Podle zmíněného odborníka právě tento údaj dokonale signalizuje nejen optimální věk, ale i nejlepší plodnost. A co chování a povahové rysy? Budeš se divit, podle čeho si muži vybírají to nejlepší k mání! Socioložky Christine B. Whelan z Pittsburské univerzity a Christie F. Boxer z univerzity v Iowě porovnaly několik dřívějších průzkumů, které se zabývaly atraktivitou a přitažlivostí žen. Podle mužů ta jediná, úžasná, nezapomenutelná bohyně vykazuje následující vlastnosti:

Ambice a zdvořilost

Navzdory všudypřítomnému stereotypu, že muži jsou vyloženě zastrašováni ambiciózními ženami, pánové řadí tento rys na přední pozice. Socioložky si to vysvětlují tak, že muži v životní partnerce a lásce hledají odhodlání, energii a zároveň jemné a něžné chování tolik charakteristické pro ženský rod.

Vlastní cesta a neměnná osobnost

Ženská touha po domově, dětech a jakémsi „zahnízdění“ se pro muže postupem času stala méně atraktivní. V současnosti to chodí tak, že obyvatelé Marsu berou Venušanky jako rovnocennější životní partnery. Proti srsti jim jsou všechny ty řeči o tom, že „budu doma a ty se starej, zlato“. To ne, ideální žena stojí na vlastních nohou, a pakliže se stává matkou, neztrácí nic ze své osobnosti (a na partnera zásadně nešišlá stejně jako na dítě).

Líbivý vzhled

Vzhled žen je pro muže stále důležitější. Možná je tomu tak proto, že moderní manželství je založeno spíš na lásce a přitažlivosti než na praktických záležitostech (jako tomu bylo dřív). Kdysi si ženy hledaly bohaté muže, aby se zajistily, dnes musí dřív v posilovně, aby se líbily.

Sociabilita

Není to hlavní, ale vždy je prima, když má člověk pár přátel, se kterými si může vyjít. A to je právě to, co je prý na ženách atraktivní. Pokud jsou samy a lidé se jim vyhýbají, pánové tuší, že s jejich povahou nebo komunikačními schopnostmi to nemusí být tak docela v pořádku – a o to moc nestojí. Takže, hezká, zdvořilá, ambiciózní a svá… Všechno? Tak to rozhodně ne!

Vzdělávání

Vzdělání a inteligence ženy dnes hrají prim. Respektive právě tato položka se dostává na přední příčky v seznamech požadavků a přání mužů. Pokud se hroutíš kvůli tomu, že nemáš vysokoškolský diplom, zadrž. I přirozená inteligence se počítá. Ber to spíš tak, že muži se zajímají o dokonalejší ženy. To se spraví třeba i nějakým kurzem (a napěchovanou podprsenkou).

Emoční stabilita a zralost

Hysterku ne, prosím, žadoní muži. Emoční stabilita a zralost Venušanky je aktuálně považována za symbol ideální ženy. Neboj, to dáš. Když ne teď, tak za pár let.

Spolehlivost – za všech okolností

Každý chce partnera, který je důvěryhodný, věrný a spolehlivý. Tak se nediv, že pánové touží po bohyni, která bude stát po jejich boku, vyslechne je v případě potřeby a stylizuje se do role milujícího protějšku, který vztah nebere na lehkou váhu.

Uf, tak co, poznáváš se? Jsi prototypem ideální ženy? Jestli ne, nic se neděje. Každý přece ví, že ideál někdy bývá pěkná nuda. Radši se podívej, jak se pohled na krásu za poslední roky změnil. Kdo ví, jaké požadavky na atraktivitu bude mít společnost za dalších 25 let…

Text: Lucie Feiková

Foto: Shutterstock.com

11.10.2017 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist