Pro miminka: Naučit se pít je hračka

Plně kojené miminko nepotřebuje nic jiného než mateřské mléko. V tom má vše, co potřebuje, zasytí ho a nemá ani pocit žízně. Když miminko začnete přikrmovat, je vedle mléka také důležité dostatečné pití.

Když se začínají nahrazovat některá kojení příkrmy, obzvlášť tužší stravou s menším obsahem vody, je také potřeba mu doplnit tekutiny. Takhle malé dítě musí mít cca 0,5 litru tekutin denně. Počítá se do toho mateřské mléko, kojenecké mléko a ostatní tekutiny (čaj, voda).

Kdy začít s hrníčkem

To je různé, ale většinou je to kolem 6. měsíce věku dítěte, jelikož v tomto věku si už dítko dokáže držet hrníček samo bez vaší pomoci. Důležité je, zda bylo dítko pouze kojeno, nebo pilo z kojenecké láhve. Dále jsou zde otázky, kolik toho vypilo, zda pilo dostatečně nebo jste do něj museli každou kapku nutit. Opravdu přesný věk, kdy začít učit dítko pít z hrnečku, není. Pokud je ale šikovné a udrží si ho samo, není v tom problém. Ale nesmí brát hrneček jako hračku, musí chápat, že je to zdroj potravy nebo že, když se napije, nebude mít žízeň. Kdykoli se bude chtít, napít má svůj hrneček po ruce a může se napít samo.
A to je ten správný okamžik, kdy si dítě také pomalu zvyká na pití z hrnečku.

Několik jednoduchých triků s hrníčky NUK Easy Learning mohou pomoci:

1. Dítě se učí nápodobou. Ukažte tedy svému dítěti jak pít ze sklenice nebo pohárku
2. Hraní ulehčí učení. Nechte tedy dítě na začátku hrát si s prázdným hrnečkem
3. Ten správný hrneček na pití. S NUK Easy Learning hrnečky se dítě učí samostatně pít doušek po doušku – bez zakuckání

Učit se
Easy Learning 1 připrauje vaše dítě zcela hladce na pití z hrnečku. Má vyměnitelné pítko a je z měkkého silikonu. To poskytuje vašemu dítěti důvěrně známý pocit v ústech a jistotu, kterou dítě potřebuje, aby se naučilo pít – což je důležité

Trénink
Easy Learning 2 – tento hrneček trénuje pití jako z okraje pohárku, zcela bez pítka. Okraj je ergonomický a správně formovaný. Nový patentovaný systém ventilu je nekapající, ale také lehce umožňuje, aby vaše dítě pilo správně, tedy samostatně a bez kuckání

Zdokonalení
Easy Learning 3 zdokonaluje samostatné pití. Jakmile umí vaše dítě držet pohárek bez držátek. Potřebuje jen vaši malou pomoc a to vyměnit pítko na hrnku za první opravdový okraj pohárku a nyní je již lahvička se savičkou minulostí.

S hrnečky na pití začíná nový důležitý pokrok v učení. Při sání z prsu nebo ze savičky se ústa automaticky formují do „O“ tvaru. Později při používání hrnečku na pití musí být ústa do tvaru „U“. Když dítě toto nové formování zvládne, pak může lehce a bez problémů pít z hrnečku.

3 speciálně ergonomicky tvarované hrnečky NUK Easy Learning jsou vyvinuty na příslušné motorické schopnosti dítěte. Pomůžou dětem přejít plynule od uzavřeného „O“ k otevřenému tvaru „U“ což je nezbytné pro samostatné pití ze sklenky nebo pohárku. Další krok na cestě k dospělosti – pro zdraví vývoj dítěte.

6.6.2012 12:00| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist