Jak poznáš, že je do tebe zamilovaný?

Seznámila ses s úžasným chlapem a už máte za sebou i nějaké to rande, ale ty si nejsi jistá, jestli tvoje city opětuje nebo mu jde jen o pobavení? Vnímej signály a jeho chování, podle něj poznáš mnohem více než z pouhého vyznání lásky, které může být falešné. Jak poznáš, že je do tebe blázen?

zamilovany-muz-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Možná je to jen kamarád, ke kterému jsi začala cítit něco víc a ptáš se, jestli to má také tak, nebo se bojíš, že tvoje nová známost to s tebou nemyslí zase tak vážně, ale otázka je stejná. Tedy jestli je on zamilovaný nebo ne. Jasně, tak třeba přinesl na rande kytici růží nebo ti říká, jak jsi překrásná, ale pokud si chceš být jistá, všímej si detailů. Poradíme ti, podle čeho poznáš, že je z tebe totálně vedle.

Prohlíží si tě

Možná jsi z toho trochu nesvá, protože tvůj nový objev tě tak dlouho pozoruje, až si říkáš, jestli nemáš někde na obličeji šmouhu. Ale přestaň se bát, že se na tebe dívá z nějakého negativního důvodu. Prostě si tě prohlíží, protože se tě nemůže nabažit. Zkrátka nespustí z tebe oči. Možná tě to znervózňuje a ty si říkáš, aby při tak podrobném zkoumání nenašel něco, co by neměl, například nepatrný knírek nad horním rtem, zapomenutý chloupek na bradě nebo lehce nafouklé bříško, protože máš zrovna své dny. Obavy ale nejsou na místě, je zamilovaný a tak nějaké vady na kráse možná ani nevidí.

Pamatuje si, co jsi mu říkala

Na minulém rande sis stěžovala na práci, nebo že ti zavřeli tvůj oblíbený krámek s oblečením, a on se tě na to za týden zeptá. Ty už ani pomalu nevíš, že jsi mu něco takového říkala a divíš, že si to ten chlap pamatuje. No není divu, pokud v tom lítá až po uši, ví o všem, co říkáš. Jen ti chlápci, co chtějí holku dostat do postele, předstírají, že tě poslouchají, ale nic z toho, o čem jim vyprávíš, nevnímají. Pokud to s tebou myslí vážně, ví přesně, co mu sděluješ.

 Lustruje tvůj facebook

Tak samozřejmě, že ty nepoznáš, jestli nějaký člověk tráví hodiny prohlížením tvého profilu na sociální síti. Ale pokud najednou začne komentovat tvoje dávné příspěvky nebo dávat like pod fotky, které tam visí už rok, tak je jasné, že místo koukání na fotbal sjíždí vše, co na svém profilu máš.  To je docela jasný důkaz toho, že jsi ho pobláznila, ne?

Najde si vždy čas

I když mu do vaší schůzky přišlo něco vážného, staví se alespoň u tebe v práci, aby se osobně omluvil. Ale vlastně rande s tebou odvolá málokdy, protože ty jsi prostě přednější. Pokud mu voláš, většinou telefon vezme, nebo ti pošle textovou zprávu, že zavolá za okamžik sám. A to se také stane. Neexistuje, že byste se týden neviděli. A když jsi nemocná, přinese ti pomeranče, i přesto že jsi avizovala, že máš nakažlivou chřipku.

Vymýšlí důvody, proč tě kontaktovat

Sice máte naplánované další rande až v sobotu, ale on u tebe zvoní už ve čtvrtek s tím, že náhodou natrefil na knihu, o které jsi mluvila, že si ji chceš přečíst. Volá ti pětkrát denně a jednou se vyptává na to, jestli nemáš nějakého známého přes počítače nebo zdali nevíš, kde by koupil oblek. A tebe to štve a marně čekáš na vyznání lásky. Nebuď hloupá, přesně tyhle maličkost ti napovídají, že tě chce pořád slyšet a vidět.

Když se objevíš ty, změní tón hlasu

Zatímco se s vašimi společnými kamarády hlasitě baví, sotva vejdeš do restaurace ty, nenápadně zmlkne? Tak to rozhodně neznamená, že si s tebou nemá co říct, ale prostě se bojí, aby nežvanil nějaké hlouposti. Anebo naopak. Celou dobu sedí tiše jako myška, a když se objevíš ty, tahá z paty jeden vtip za druhým. Zkrátka pokud změnil způsob svého projevu, chce na tebe udělat dojem.

Prozradí ho řeč těla

Zamilované úsměvy a hluboký pohled z očí do očí umí kdejaký sukničkář. Ale my teď máme na mysli takovou řeč těla, kterou si on neuvědomuje. Například pokud má lehce pootevřená ústa při tom, když se na tebe dívá, tak to značí, že jsi předmětem jeho touhy. A jestli zčervená jako rajče, kdykoli kolem něj projdeš, tak je jasné, že mu nedáš spát.  Leccos prozradí i jeho oči, respektive zorničky, jestli jsou rozšířené, znamená to, že po tobě touží, naopak zúžené značí nezájem. Také si všímej, co dělá s rukama. Jestli je nervózní a pořád si prohrává s něčím v ruce, či alespoň neklidně ťuká do stolu, tak vezmi jed na to, že je z tebe paf a bojí se, aby neřekl nějakou pitomost, za kterou bys ho poslala k šípku.

Co podle tebe ještě chlapa prozradí, že je zamilovaný? A máš teď kolem sebe někoho, u koho si nejsi jistá, jestli opětuje tvé city? Napiš nám do diskuze, čeho si u muže všímáš, když chceš poznat, jestli to s tebou myslí vážně. Těšíme se na příspěvky.

Foto: Shutterstock.com

26.4.2018 4:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist