Pár rad, jak se naučit flirtovat!

Flirtování není zase taková věda, ale faktem je, že stydlivější, nebo zkrátka méně otevření lidé s tím mají trochu problém. Přitom nejde jen o hledání partnera, ale i seznámování se s novými lidmi a navazování přátelství.

Když se řekne flirtování, rozhodně to neznamená postavit se na náměstí v sexy oblečku a pokřikovat na lidi okolo, abych upoutala. Flirtování je spíše o nenápadných náznacích, kdy vysíláme do okolí kladné signály, a je pak na tom druhém, zda na signál zareaguje nebo ho ani nepostřehne.

Kluci, chlapy, muži – zkrátka všichni jsou lovci a neradi se octnou na něčí udici. Pokud jim dáte jasně najevo, že hodláte hodně rychle navinout vlasec, začnou se mrskat jak o život a jednoduše uplavou. Musíte na to jít nenápadně, balící triky nesmí vypadat příliš lacině.

K flirtování pak můžete zvolit různá místa. Například čekáte ve frontě u pokladny nebo v kantýně, a před vámi stojí pěkný kluk, kterému zatím koukáte jen na záda, a už se vám v mysli odehrávají hříšné myšlenky? Jenže než byste ho oslovila a zakoktala něco nejapného, raději myšlenky odeženete. Nechcete se ztrapnit. Stejně, co byste mu asi tak měla říct? Tak třeba tohle!

Jak  začít konverzaci:

Otázkou
Rozhodnete-li se pro otázku, dobře si ji předem promyslete. Jestliže nechcete začít a rovnou ukončit hovor odpovědí „ano, ne, nevím“, je dobré vymyslet něco originálnějšího, nač se ptát. Objekt zájmu, pokud není vyloženě nekňuba, by vám měl souvislou větou odpovědět. Možná to bude trochu stupidní otázka, jako třeba: „S čím budete vařit ty těstoviny?“, ale první cílený krok byl učiněn.

Komentářem
S komentářem nemusíte uspět. Opět záleží na tom, co řeknete. Pokud nakvašeně za jeho zády zahučíte: „Jak dlouho tu ještě budu trčet“, nebude mít nejmenší chuť s vámi načínat jakýkoliv rozhovor. Ideální je vymyslet něco vtipného, to ale nemusí zabrat vždy – na druhou stranu si tak ověříte, jestli má smysl pro humor. Jestli je to suchar, nepomůže ani šlápnout mu na nohu. Aby si byl jistý, že promlouváte právě k němu, směřujte komentář přímo k jeho osobě.

Komplimentem
Ač si pochvalu nechá líbit snad každý, je těžké přijít k někomu úplně neznámému a zavolat „Jů, ty máš perfektní tričko!“. S komplimenty je lepší počkat, až po úspěšném navázání hovoru. Vybraný objekt by to nemusel správně pochopit a zaťuká si pouze na čelo.

První krok ale nemusí být jen nutně na vás. Divy udělá i upřímný úsměv, který dotyčného povzbudí, aby rozhovor začal on. Hlavně ze sebe nedělejte netykavku.

Přátelé díky flirtování?

Flirtování ale ani neznamená, že sháníte partnera za každou cenu. Pomůže vám seznámit se s novými zajímavými lidmi, kteří váš zájem ocení. Ti, co říkají, že nikdy neflirtují, mají k tomu jediný důvod – myslí si, že to prostě nedokážou. Ale každý se může naučit, jak flirtovat. Flirtování je založeno na vašich pozitivních vlastnostech. Může to být váš nakažlivý smích nebo vyprávění skvělých historek… Klidně se zeptejte svých kamarádů, co na vás mají rádi, a to pak využijte k flirtování.

Flirtovat můžete všude, kde jsou lidé – ve frontě, v tramvaji, v prádelně, v obchodě. V divadle můžete flirtovat třeba o přestávce u sklenky minerálky. Snad neexistuje místo, kde by to nešlo. Zubní čekárna, výtah, jezdící schody v metru – všude jsou lidé, se kterými se dá seznámit. Můžete třeba mluvit o kvalitě sněhu na horách, o gauči v čekárně, který chce vyměnit… Využijte i flirtovací pomocníky – vzít svého psa na procházku má stejný účinek jako tričko s výstřihem, co si vezmete do klubu.

Zkuste přestat myslet na to, co si o vás druzí pomyslí. Neschovávejte se za ostatní, buďte přirozená. Vezměte iniciativu do svých rukou – ostatní jsou taky lidi a většinou se stydí stejně jako vy!

30.11.2010 4:00| autor: Lucie Elen

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist