Pan Krásný vs. Pan Obyčejný. Kdo má u žen větší šanci?

Když se v bondovce Quantum of Solace vynořil z hlubin hlavní představitel ztvárněný britským hercem Danielem Craigem, většina žen obdivně vzdychla při pohledu na jeho vysoustruhované tělo a těsné modré plavky. Jenže něco jiného je filmové plátno a něco jiného běžný život.

Ženy jsou realistky – alespoň to lze usoudit z nedávného průzkumu, v rámci něhož měly příslušnice něžného pohlaví určit, který typ muže jim nejvíce imponuje. A resumé je takové: Většina žen dává před opálenou hordou svalů přednost celkem normálnímu chlapovi a ani špeky nejsou na překážku. Kdybychom měli ženský idol připodobnit k oblíbeným filmovým postavám, nad Bondem by s převahou zvítězil pan Darcy, ano přesně ten „ňouma“, který si nakonec získal trvalé sympatie Bridget Jonesové. Je totiž takový „lidský“.

Proč svalovci tolik netáhnou?

Inu, za spoustu z nás hovoří těžce nabyté zkušenosti. Se svalovci si totiž většinou příliš nepopovídáte, tedy pokud vás nebaví v jednom kuse tlachat o solárku a fitness. A pokud náhodou máte štěstí a natrefíte na muže s krásným tělem, který navíc dovede využívat šedou kůru mozkovou, což z něho dělá neodolatelného společníka, je tu navíc zdánlivě drobný problém: ten lákavě vypadající dezert si už v žádném případě nedáte.

článek

„Když jsem byla mladší, byla jsem blbá a fyzický vzhled pro mě byl velmi důležitým kritériem. Časem jsem ale zjistila, že chodit s krasavcem, který je zahleděn jen sám do sebe, a vy jste pro něj v lepším případě ozdobným doplňkem, je hloupost. Daleko důležitější je, když si s partnerem máte co říci, když sdílíte podobné zájmy, zkrátka když máte podobný pohled na svět,“ shrnuje devětadvacetiletá Jitka.

A ještě několik argumentů ve prospěch českého Pepíka. Tak za prvé: svaly jako ze železa se velice špatně objímají, jak rozdílné je spočinut v měkké náruči pivního bříška, a za druhé: svlékejte se bez uzardění před panem Dokonalým – to už vyžaduje pořádnou dávku sebevědomí.

Podtrženo sečteno

Na krásného svalovce z posilovny je sice radost pohledět, nicméně život s ním by byl celkem nudný, jeho tělo totiž není zadarmo, a tak je docela dobře možné, že je pořád na dietě a alkoholu se vyhýbá širokým obloukem. Navíc bude posedlý sám sebou, na vás bude mít velké požadavky a určitě si s ním příliš nepopovídáte, nebude totiž o čem. A tak vlastně ani nemusíme litovat, že náš pohled pan Krásný zpravidla neopětuje…

Nebo snad ano? A jak to máte vy, vyhrává u vás na celé čáře Pan Obyčejný, nebo Pan Krásný?

Foto zdroj: profimedia.cz

17.9.2014 12:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist