Jak oživit milostný život? Tohle rozproudí krev i erotiku

Milování už není, co bývalo? Klídek, to se dá snadno napravit. Třeba s pomocí špenátu, ovesných vloček nebo hořké čokolády. Po tomhle dopingu libido šílí! Kam se hrabou ústřice, na které se dodnes tolik sázelo…

sex-lepsi-1100x618.jpgCelá galerie 11 Zdroj: Shutterstock.com

Víru v afrodiziaka mají lidé již po dlouhá léta. Zatímco v dobách dávno minulých upínali milovníci veškeré naděje k dosti pochybným a někdy dokonce jedovatým prostředkům na povzbuzení sexuálního vzrušení, dnes taková „ďábelská medicína“ naštěstí není nutná. Zaručené zlepšováky erotiky totiž skrývá téměř každá kuchyň běžného českého občana!

Pokud máš pocit, že i tvůj milostný život tak trochu upadá v šedi a nudě, pochutnejte si večer s miláčkem na těchto překvapivých stimulantech vášně. Ačkoli bys to do nich zřejmě neřekla, dokáží nevídané věci. Na co můžeš vsadit?

Špenát, zelená pro orgasmus

„V podstatě to, co je dobré pro vaše srdce, je dobré i pro lepší sex,“ prohlašuje lékař Steven Lamm působící na Newyorské univerzitě. Odborník tak naráží na tvrzení japonských vědců, kteří poukazují na to, že špenát jakožto bohatý zdroj hořčíku snižuje vysoký krevní tlak. Jenže prý také zlepšuje průtok krve v genitáliích, což se pod peřinou může projevit jen pozitivně. Namítáš, že zrovna špenát ti moc nejede? Pak jako náhradní řešení zvol růžičkovou kapustu, brokolici nebo zelí – v nich se zmíněný minerál nachází také, jen v menším množství.

Vajíčka. Na způsobu přípravy nesejde

O tom, zda je konzumace vajíček bez rizika, nebo bychom se před nimi měli mít na pozoru, se lékaři i výživoví poradci přeli poměrně dlouho. Nakonec jejich dlouholetý spor dospěl ke zdárnému konci s tím, že zdraví nijak neohrožují, ba naopak. Vyšlo najevo, že vejce prospívají mozku i očím, a rovněž platí za prevenci rakoviny. Jenže žádané jsou i z jiného důvodu – pomáhají vyrovnávat hladiny hormonů, tlumí stres a stimulují unavené libido. Když se to všechno spojí dohromady, předpovídá to příjemně prožitý večer… Tak co, vidíš to na míchaná nebo spíš natvrdo?

Ovesné vločky jako prima snídaně. Nebo večeře?

Vločky jsou ideálním startem každého dne, říkají odborníci. Tak jasně, výhody ve formě několikahodinové energie a pocitu sytosti nelze jen tak přehlížet. Ukázalo se ale, že obilný výrobek nesvede divy jenom po ránu, i jako večerní občerstvení vůbec není od věci! Je prokázáno, že mužům vločky zvyšují hladinu testosteronu v krvi. Ani ženy nezůstanou nijak ochuzeny, neboť ty se díky jejich obsaženým cenným látkám zase dočkají řádného prokrvení intimních oblastí – a to slibuje pořádně jiskřivá vyvrcholení…

Hořká čokoláda. Hříšný dezert

Mlsat v posteli? To je to, oč tu běží. Speciálně účinky tmavé čokolády pocítíš dřív, než řekneš švec. Závěry studie publikované v magazínu Journal of the American Dietetic Association uvádějí, že tahle sladkost vlivem přítomné sloučeniny zvané fenylethylamin výrazně zvyšuje přitažlivost mezi dvěma lidmi opačného pohlaví. Zároveň zlepšuje náladu a nahrává příjemným pocitům relaxačního uvolnění. Umíš si snad představit lepší podmínky pro žhavou noc? Navíc je to prostě čokoláda! Nejen že báječně chutná, ale dají se z ní vykouzlit i lechtivé věci, podívej se do galerie.

Co říkáš na tenhle sexuální jídelníček? Napiš nám svůj názor, těšíme se na příspěvky v diskuzi.

Foto: Shutterstock.com, profimedia.cz

28.2.2018 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist