OMG: Muzeum penisů na Islandu – pojďte na prohlídku!

Penis – největší pýcha, ale i Achylova pata každého muže. Praktickému i teoretickému zkoumání tohoto mužského pohlavního orgánu propadly všechny generace lidstva. Jen jediný člověk se však tomuto středobodu mužství rozhodl věnovat celé muzeum.

69-letý Sigurður Hjartarson, se zřejmě jednoho krásného dne rozhodl, že na tomto světě existují penisy o jejichž slávě a velikosti (hlavně té velikosti) by se měl dozvědět každý člověk na Zemi. I rozhodl se proto založit ve svém rodišti, na Islandu, v nenápadném domku, muzeum penisů.

Muzeum, které bylo původně otevřeno v Reykjavíku v roce 1997, bylo přestěhováno do klidnější rybářské obce Husavi, asi 480 kilometrů severovýchodně od hlavního města. U vchodu do budovy stojí vysoký hnědý penis, místními lidmi familiérně zvaný „Max Per“,  nad branou je znak ve tvaru penisu. Muzeum je otevřeno od května do září. „Každým rokem počet jeho návštěvníků roste; 60 procent z nich tvoří ženy,“ říká Hjartarson a dodává, že loni do muzea zavítalo 6000 lidí. Z toho každý druhý se na obřím exteriérovém exponátu před budovou s radostí fotografuje.

V médiích se hodně mluvilo o prvním lidském exponátu v muzeu. Jen málokdo se však zmínil o tom, že první lidský penis spustil doslova lavinu přispěvovatelů, kteří věnovali muzeu svůj úd post-mortem. V současnosti je v muzeu už přes dvě desítky mužských penisů.

Včetně lidských přirození se v současnosti v muzeu nachází celkem přes 900 exponátů, mezi nimiž je například i 170 centimetrů dlouhý penis vorvaně tuponosého. „Před nějakou dobou tady byly dvě starší Němky a ty mě po zhlédnutí exponátů vyhubovaly, že tady vystavuji skupinku figurín v pozicích z Kámasútry. Proto jsem je přikryl,“ řekl Hjartarson a zvedl černé sukno přikrývající skřínku se skleněným víkem nazvanou Erotica. „Takhle se na to může podívat jen ten, kdo chce.“ Návštěvníci muzea mohou vidět třicet osm kusů od patnácti druhů velryb, jeden kus od pravého polárního medvěda, devatenáct exemplářů patřících sedmi různým druhům tuleňů a mrožů, a desítky kusů dalších druhů suchozemských zvířat.

Kromě penisů naložených v louhu a rosolovitých chemikáliích, které zajišťují konzervaci exponátů je muzeum plné i jiných zajímavostí. Například za budovou si můžete prohlédnout kostru muže, pocházející z období středověku, jejíž součástí je i pozlacený penis. Dále jsou v muzeu k vidění také různé penisové plastiky i skulptury, ale i pár kousků moderního umění…opět s penisovou tématikou.

A jedna malá perlička na závěr – Celé muzeum penisů, jak stojí a leží, můžete v současnosti koupit! Je totiž na prodej, vzhledem k tomu, že islandský cestovní ruch trochu pokulhává. Je to způsobeno tím, že lidé se bojí sopečné aktivity vulkánů Eyjafjallajökull a Grímsvötn.

2.6.2011 12:00| autor: Lucie Elen

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist