O neadrtálcích (zase…)

Nedávno mě zaujal článek, který byl o tom, že Homo Sapiens (člověk rozumný) si občas rád zašpásoval s neandrtálci, které pak stejně vyhubil. Také v tom článku nějací italští vědci popisovali pravděpodobné povahové rysy neandrtálců.

Prý byli velcí, nejedli moc maso, byli pacifisté (v mezích možnosti) a také vyrobili první hudební nástroj na světě – něco jako zobcovou flétnu. Také tam psali, že krev neandrtálců dodnes putuje v žilách lidí s velmi světlou pletí, pihami a zrzavými vlasy.

Takže doufám, že máme jasno v tom, že slovo  neandrtálec není nadávka! – čímž musím pozměnit svůj nadávací slovník.

Když jsem přemýšlela o těch neandrtálských genech, tak mě napadlo, že moje homosapienská pra pra…. babička si asi také něco začala s nějakým neandrtálským pra pra… dědečkem a zřejmě to nezůstalo bez následků, jelikož já mám vlasy do zrz, o pihy nemám nouzi, pleť mám tak světlou ,že se umím spálit i se stovkou ochranného faktoru a navíc některé části těla mám spíše velké.

S masem to mám tak, že posledních patnáct let jeden rok maso jím a druhý zase ne. Letos jsem homo sapiens a můžu se utlouct po tlačence.

Jsem také pacifista, ale jen do určité míry. Například v loni, když se jedna dvacetiletá slečna sápala po mém příteli, a to prosím před mým zrakem!, tak jsem ji nezabila, ale skamarádila se s ní, pochválila její dobrý vkus a velmi jí opila. No a pak jsem jí mezi řečí sdělila, že ten hoch, po kterém tak touží, je bohužel gay. Zabralo to! Okamžitě si našla jiný objekt pro své touhy.

Malilinkatý problém nastal v momentě, kdy mému příteli řekla, že je taky chlap, ne že né, a že jí v Amsterdamu dojala svatba homosexuálního páru.

S přítelem jsme se shodli, že by ta „malá“ neměla tolik pít, protože to opravdu není hezké a navíc plácá nesmysli…

Tak teď mě napadá, že předci špičkových diplomatů zřejmě taky byli neadrtálci.

A co se týče hudebních nástrojů, tak tím mým prvním byla zobcová flétna, kterou jsem záhy po vzoru homo sapiens zrušila.

Milé dámy, holka a slečny, přeji Vám krásný čas předvánoční.

Vaše Veronika

PS: Pro napsání příštího článku mě inspiroval dokument o tučňácích.
PPS: Nebude o nadváze, ale o mužích na mateřské dovolené.

6.12.2006 12:25

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist