Nová doba: Nemůžete otěhotnět? Stáhněte si aplikaci!

Snažíte se o miminko, ale ono stále nepřichází? Počítáte plodné a neplodné dny, měříte si bazální teplotu a k ničemu? Neztrácejte naději, k těhotenství vám může pomoci nová aplikace! Jak funguje a kolik stojí?

Max Levchin, jeden se spoluzakladatelů internetového platebního systému PayPal, se rozhodl pomoci párům, které nemohou otěhotnět, a spustil novou aplikaci pro iPhone. Jeho počin se jmenuje Glow. Co umí? Sleduje údaje, například čas v měsíci, náladu, ovulaci a dokonce i sexuální pozice. Aplikaci ale o sobě musíte něco povědět! Každý uživatel zadá údaje o délce trvání menstruačního cyklu, tělesné teplotě a nějaké další zvyky, systém se díky tomu nastaví na konkrétního jednotlivce. K tomu připadá i sledování struktury hlenu děložního hrdla, které je důležitým ukazatelem plodnosti. A dál?

Chytré výzvy napoví

Poté aplikace analyzuje zadané informace a porovná je s lékařskou literaturou a údaji shromážděnými od jiných uživatelů, na jejichž základě navrhne optimální okolnosti pro početí. Glow zároveň svoje majitelky upozorní na to, že přišla správná chvíle na vklouznutí do hezkého prádla a svedení partnera.

Aplikace je zdarma

Předpokládá se, že s nárůstem obliby tohoto pomocného rádce všech snažilek a snažílků o miminko, se databáze rad a tipů ještě rozšíří a bude moci odhadnout, jaké páry se s největší pravděpodobností potomka dočkají. Zdá se vám to jako dobrý nápad?

Já jako majitelka telefonu s jablíčkem jsem se již setkala s aplikacemi, které vypočítávají ovulaci, ale žádná z nich mi nenabídla nic navíc,“ říká pětatřicetiletá čtenářka Barbora s tím, že se jí Glow zamlouvá. „Víte, já měla štěstí. Otěhotněla jsem po půl roce od vysazení antikoncepce, ale nedokážete si představit, kolik mých známých se trápí, protože jim to nejde,“ dodává. A právě takovým párům by aplikace mohla přinést užitek.

článek

Kolik stojí?

Ke stažení je zdarma, nicméně uživatelé jsou vyzváni, aby přispěli padesáti dolary měsíčně, což je v přepočtu necelá tisícikoruna, do fondu léčby neplodnosti. Peníze tedy tak jako tak putují na dobrou věc.

Budoucnost ukáže

„Snažíme se předpovídat čistě matematicky. Využili jsme k tomu data z 250 zdrojů,“ nechal se slyšet zakladatel Levchin na nedávné konferenci. „Sběr uživatelských dat vytvoří skutečný rozdíl mezi běžnými aplikacemi a námi. Nakonec, bylo by to docela úžasné, kdybychom mohli říci, že vaše vajíčko je v tuto hodinu nebo v tuto chvíli připraveno. Zatím tohle neumíme, ale jakmile se k tomu propracujeme, myslím, že to bude docela úžasné,“ zasněně říká o svém projektu. Je od něj sympatické, co říkáte?

Mimochodem, sám přispěje milionem dolarů z vlastní kapsy na výzkum a léčbu neplodnosti, i když by vlastně nemusel. „Já a moje žena jsme měli děti bez problémů, ale někteří lidé kolem nás to samé tvrdit nemohou,“ přiznává Levchin.

Tak co říkáte, je to užitečný nápad? Nebo je to jen další tahání informací z lidí? Co myslíte? Šli byste do toho?

15.8.2013 10:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist