Kate Middleton čeká druhé dítě!

Princ George sotva oslavil první narozeniny, a už se může těšit na nového bratříčka či sestřičku. Kensingtonský palác oznámil, že vévodkyně z Cambridge, Kate Middleton, je opět v radostném očekávání!

Vévodkyně Kate Middleton sice ještě nepřekonala kritickou hranici dvanácti týdnů, nicméně společně se svým manželem, princem Williamem, se rozhodla oznámit radostnou událost jako omluvu, proč neplní své manželské povinnosti a neobjevuje se po jeho boku. Odpadne tak zřejmě i Kateina první sólo zahraniční návštěva Malty, která se měla uskutečnit na konci září.

Stejně jako při svém prvním těhotenství i tentokrát vévodkyni sužuje hyperemesis gravidarum – stav, který je horší než normální zvracení, a při němž hrozí celková dehydratace (pacientky zvracejí až 30krát deně), trápí zhruba každou padesátou nastávající maminku. Zatím ji ale ošetřují lékaři v Kensingtonském paláci.

článek

Budoucím následníkem trůnu se Georgeův sourozenec zřejmě nestane, ačkoliv ani to není zcela vyloučené, vzpomeňme na koktavého George VI., který se žezla ujal poté, co se jeho bratr vlády v roce 1936 vzdal kvůli sňatku s rozvedenou Američankou Wallis Simpsonovou.

„Pro tuhle chvíli, jedno dítě opravdu stačí,“ tvrdil ještě letos v březnu princ William. V dubnu ale začal opatrně obracet a Cynthii Readové z Nového Zélandu, která pro George upletla šátek, sdělil, že možná bude nutné brzy uplést ještě další. Dohady o blížícím se potomku ovšem brzy dementovala sama Kate, když si večer dala sklenku vína s tím, že je fajn, že už zase může pít. Ještě na konci května Kate ochutnávala whisky.

Teď je ale vše jinak. A s gratulací přispěchal i britský premiér David Cameron. Nezbývá než urozené Kate popřát pokud možno nekomplikované těhotenství. Pokud by se narodila holčička, bylo by to poprvé, co by se vládnoucí monarcha, v tomto případě Alžběta II., dočkal pravnučky.

Foto zdroj: profimedia.cz

9.9.2014 12:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist