Muži versus ženy: Kdo víc kecá o svém sexuálním životě?

Že si zamilovaní vždycky říkají pravdu? Holka, spadni na zem. Těch, kteří narovinu přiznají, kolik mají za sebou milostných zkušeností, je jako šafránu. Ale bacha, mlží se i ohledně věku prvního sexu!

lzi-o-sexu-text-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Už od dětství nám všichni kladli na srdce, že lhát se nemá. Že by tahle dobře mířená rodičovská rada padla na úrodnou půdu, to jako zase ne. Ostatně, závěry nedávné britské studie mluví za vše. Jednoznačně z nich vyplývá, že průměrný muž vypustí z úst nepravdu zhruba 1092krát za rok. Ženy jsou o něco upřímnější, neboť se dopouštějí milosrdné lži přibližně 728krát ročně. Důvod? Kupodivu hlavně sex. V něm obě pohlaví žvaní ostošest!

Vrána k vráně sedá? Přesně

Netradiční studie provedená na americké Ohijské státní univerzitě se zaměřila na to, k jakým podpásovkám se v posteli milenci nejčastěji uchylují. Jde snad o předstírání orgasmu? Zatloukání ohledně porna? Nebo je ve hře spíš zastírání časté masturbace a vlastnictví erotických pomůcek? Samá voda. Ukázalo se, že tady se sice kecá, ale jen tak zlehka – víceméně pro zachování milostného dekora. Tak jasně, se sbírkou lechtivých filmů či vibrátorů se fakt nejde vytasit vždycky. Kde je tedy ten hlavní kámen úrazu, v němž pravda dostává pořádně na frak?

S poctivostí nejdál dojdeš. Ale kam?

Hned ze startu je třeba podotknout, že ani výzkumníci při realizaci samotného průzkumu nebyli moc upřímní. Budiž jim však odpuštěno, protože jejich finta přinesla kýžené výsledky. Odborníci oslovili téměř 300 jedinců ve věku od 20 do 30 let. Polovině respondentů namluvili, že jsou monitorováni speciálním detektorem lži, to aby se cítili pod tlakem a kápli božskou. Zbylí aktéři měli naprostou svobodu slova. Všichni zúčastnění pak dostali totožné otázky týkající se jejich sexuálního života. Jak to dopadlo? Trochu šok a ještě větší překvapení.

Počet sexuálních partnerů? Jak se to vezme

Vědci pochopitelně tušili, že doznání dobrovolníků se budou lišit v závislosti na tom, kdo je napojen na ono prohnané zařízení. Ženy, kterých se to netýkalo, hlásily podezřele nízké počty sexuálních partnerů a o dost vyšší věk při ztrátě panenství. Kde si dámy ubíraly, tam si ale pánové zase s chutí přidávali. Muži házeli do placu desítky jmen svých milenek a chvíli to vypadalo, že většina z nich přišla o panictví ještě na základní škole. Je ti asi jasné, že ti oslovení „pod dohledem detektoru“ zpívali úplně jinak, viď?

„Naše poznatky jednoznačně ukazují, že muži i ženy lžou o své sexuální historii, aby své zkušenosti vyrovnali s genderovými stereotypy. Lidé se více starají o to, aby se co nejvíce přizpůsobili požadavkům opačného pohlaví, než aby říkali čistou pravdu,“ vysvětluje psycholožka a autorka studie Terri Fisher, která působí na výše zmíněné univerzitě.

Takže co, tenhle ostudný závod lživosti vážně nemá vítěze? Zřejmě. Je to totiž remíza, protože muži jsou se ženami na stejné lodi – překvapivě. No kam ten svět spěje…

Jak to mají naše čtenářky a čtenáři?

„Své současné partnerce jsem řekl o svých předchozích milenkách pravdu, ale je fakt, že je zatím jediná, u všech ostatních jsem buď neříkal nic, nebo si nějaké to číslo vymyslel, měl jsem pocit, že s jedním vážným vztahem na kontě je moc neoslním, tak jsem si přidával,“ svěřil se nám Dominik (27 let).

„Na tuhle otázku zásadně neodpovídám,“ říká rozhodně třicetiletá Michaela. „Do toho, s kým jsem spala, nikomu nic není, i kdyby to měl být můj vlastní manžel. Také mě nezajímá, s kolika ženami spal přede mnou on. Jeho minulost a moje minulost, nechávám ji spát.“

„Já s tím problém nemám. Svému příteli jsem řekla pravdu, je fakt, že se mu mé číslo moc nelíbilo, ale to je jeho problém,“ krčí nevzrušeně rameny Denisa (31 let).

Co si o tom myslíš, vážně se ohledně sexu tolik kecá? No, pravda by se říkat měla, a to hlavně ve výtahu! Hned by bylo trapných situací o poznání méně… Pobav se taky!

Foto: Shutterstock.com

4.7.2019 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist