Krása vydělává! Vzhled může ovlivnit vaši kariéru

Vyčítáte si někdy například koupi drahého krému? Možná se budete divit, ale peníze vynaložené za krásu nejsou vyhozené z okna. Vzhled totiž hraje roli například při možném kariérním postupu.

Vlastně to všichni známe už od mateřské školky, kdy se učitelky líbezně usmívaly především na roztomilé holčičky s velkými kukadly a ve škole to zase pokračovalo: mírně se nadržovalo dětem s tváří andělíčka. Když pak vstoupíte na trh práce, nemusí být zas až takové překvapení, že se nic nezmění. Stručně řečeno i personalisté si třeba na pozici manažera spíše vybírají lidi atraktivnějšího vzhledu.

A pokud se rozhodnete pro politickou kariéru, tady vzhled opět hraje první housle. Mezi krásou a úspěchem u voličů je velmi silné pojítko. Dokonce i kupříkladu rozehrávači v americkém fotbale dosáhnou snáz na velké peníze, mají-li symetrické rysy.

A aby toho nebylo málo podle jednoho průzkumu jsou krásní lidé považováni i za kompetentní, ale prý jsou i milí a důvěryhodní. Jako by té nespravedlnosti nebylo už dost! A tím to zdaleka nekončí: je logické, že výše postavení zaměstnanci budou pobírat také neskonale vyšší platy. Z tohoto hlediska se vyplatí být nejen krásný, ale i vysoký, protože dlouháni mají opět podle vědeckých průzkumů renomé lidí chytrých.

článek

A v souvislosti s tělesnými proporcemi také dost často platí jednoduché pravidlo, které se týká žen: čím vyšší BMI index, tím nižší plat.

Čím to je? Možná prostě jen na plné obrátky pracuje naše podvědomí. Vždyť, přiznejme si, snáze se nám bude věřit, že například vrahem či násilníkem je někdo s velmi nehezkou tváří, působící na první pohled nepříjemně, ba přímo nerudně, než člověk s jemnými rysy.

A jsme zase u té spravedlnosti. Když totiž krásní lidé, ano i oni bývají dopadeni, stanou před soudním tribunálem, obvykle mohou počítat s nižším trestem. A naopak! Octnou-li se na straně žalobce, zase dost pravděpodobně neodejdou s prázdnou, ba co víc, jejich kompenzace bude více než dostačující!

A tak berme peníze vynaložené na krásu jako investici, která se určitě vyplatí. A pokud ani to nepomůže, je třeba vše zachránit charismatem.

Foto zdroj: profimedia.cz

31.7.2014 8:00| autor: Marta Dostoupilová
Více o tématu: vzhled

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist