Kolik váží ženský sexuální symbol dneška Můžete jím být i Vy

Kalhotky, jedny z nejsvůdnějších ženských hadříků, si ženy oblékaly až od poloviny devatenáctého století. Do té doby nosily košilky a styl byl „bez.“ Móda však byla přesto pro ženy nepohodlná a dokonce i poměrně nebezpečná – ovšem zcela ženská. Rovné, sportovní postavy, zdůrazňovaly testosteron, mužskou anatomii, která byla pro ženu nepřípustná a chtěla-li se vdát, tak logicky nevýhodná. Ženy proto muže rády sváděly – klamaly tělem. Prádlo sice nesmělo být pod oděvem vidět, jenže to, co není viděno, je okatě a s okázalostí nabízelo. Šaty přeci dělají člověka a korzet stvoří ženu. Boky a vosí pasy, předložte i v nové časy .-)

Adam by se divil… Eva záviděla

Palec má 2,54 cm a míra pasu v palcích se ještě na konci devatenáctého století měla rovnat dívčině věku. Honzíky, krinolíny, se kterými dámy prošly pouze oboustrannými dveřmi, zdůrazňovaly boky, které nutně přitahovaly mužskou pozornost. Korzety pak byly samozřejmou výbavou ženské garderóby už od období renesance. Oblékaly se přes spodní košili. Ale že to prapraprababičkám slušelo, že

Korzety vedly ženy na klozety

Stejně jako dnes, i tenkrát ženy pro krásu trpěly. Nepodstupovaly plastické operace ňádří, liftinky a liposunkce, ale byly si ochotné nechat chirurgicky odstranit žebra, a nešlo o „léčbu“ tuberkulózy, ale docílení efektu zúžení pasu. Po vzoru středověkých rytířů nosily ženy brnění. Zatímco dnes se ženy setkají maximálně s jednou podpěrou pod každé ňadro, tehdy vážily kilo jen kostice, jímž byly korzety večerních toalet vyztuženy. Samozřejmě, že taková železná svěrací kazajka ženě ztěžovala dýchání, dámy nosily čichací soli, jelikož vinou nedostatku vzduchu a stlačením vnitřních orgánů často omdlévaly a bohužel také potrácely.

Nelamte si hlavu s tím, kolik vážíte, ale zda máte ženské křivky

Nezáleží ani na kvantitě, jako na kvalitě, tedy poměru boků a pasu. V průběhu padesáti let totiž řádově poklesla váha sexuálního symbolu o osm kilogramů, ale pro muže zůstávají nejpřitažlivější vnady. Je tedy zcela jedno, zda jsme baculky, šlachovité sportovkyně, či něco mezi, protože i dnešní idol je v číslech něco mezi. Poměr boků a pasu mezi 67 a 80 %.

Poměr pasu a ženských boků je pro muže neverbálním signálem, zda je žena, tedy samice, schopná rodit děti. V případě žen, kterým byla odebrána děloha, a již není třeba chránit rozmnožovací orgány se tělesný tuk hromadí právě v oblasti břicha, kolem vaječníků. (Podobně to mu bývá u mužů, to ovšem nehovoříme o děloze… .-)

Aby měli na co sáhnout

Postava přesýpacích hodin se stala také předlohou mnoha reklam, které vůbec nesouvisely s módou. Coca-Cola prý navrhla láhev „ženské siluety“, aby za války potěšila vojáky. A dnešní minerální vody nápad upravily i na půldruháky, se kterými akčně cvičí missky.

Ostatně módní návrháři se korzetů nepouští. Ony totiž sluší každému… .-)

Boky a vosí pas, předložte včas.

Tip feminy:
Zadek nebo prsa Je to o prsa… .-)

(foto:internet, zdroj Allan a Barbara Peaseovi)

17.5.2007 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist