Jaký vliv má na tebe úplněk? Může tě proměnit v sexuální dračici

Připadá ti někdy, že je den, kdy je napětí ve vzduchu doslova hmatatelné? Málo spíš a s partnerem je to doslova bruslení na tenkém ledě? I v práci cítíš pěkné dusno a emoce by se daly krájet? Možná by ses měla mrknout do kalendáře, jestli tam zrovna není označený úplněk. Ten totiž dokáže pěkně zamotat emoce.

vliv-uplnek-2-1100x618.jpg Zdroj: www.shutterstock.com

Staré spory raději neotvírej

Ano, je to tak. Ve chvíli, kdy je na obloze měsíční úplněk, jde o emočně značně vypjaté období. Proto není vhodné otevírat staré a nedořešené konflikty. Pokud se přesto o něco podobného pokusíš, počítej téměř najisto s tím, že to asi příliš dobře nedopadne. Stoupá totiž agresivita lidí i zvířat. Jestliže plánuješ nějaký lékařský zákrok, i jemu se v tenhle čas pro jistotu vyhni. Bolest totiž budeš vnímat o poznání silněji právě v době úplňku. Takže chce to vzít diář, brnknout lékaři do nemocnice a raději vše přeplánovat.

Jsi nešika? Nebezpečné aktivity odlož na jindy

Zároveň také zapomeň na různé adrenalinové sporty. Pokud patříš mezi nešiky, nech si zajít i chuť na nějakou neobvyklou činnost, významně totiž roste riziko úrazů při sportu a různých dalších aktivitách. Také se zvyšuje i množství sebevražd.  Prostě se řiď heslem: Co nemusíš udělat dnes, odlož na zítřek. Tentokrát ti za to nadávat nikdo nemůže.

Sex si ale pořádně užij

Existuje ale také spousta činností, do kterých by ses naopak pustit měla, protože na ně nastává ten správný čas. Máš-li pocit, že v sexu to tenhle měsíc nebylo nic moc, oblékni si svůdné spodní prádélko a přichystej všechno na pořádné svádění. Možná na to dostaneš chuť sama, protože během úplňku mívají ženy na sex větší chuť než jindy. Takže pokud jsi minulých čtrnáct dní přišla pokaždé z práce unavená a před partnerem předstírala, že tě bolí hlava, teď je ten správný okamžik to napravit. Pořádně si to užiješ se vším všudy.

Správná chvíle k novým začátkům

Sexu by ses měla věnovat zejména tehdy, pokud plánujete miminko. Úplněk totiž slibuje i větší plodnost. A stejně to vypadá i v přírodě, která tou dobou nabízí větší úrodu. Proto si v létě všimni, co houbařů vyráží do lesa právě poté, co ti v noci svítí na cestu úplněk. Zároveň se také rodí víc dětí. A nejde jenom o začátek nového života. Nastává ta správná chvíle k novým začátkům i v mnoha jiných činnostech. Plánuješ hubnout? Tak si nech začátek právě na tenhle okamžik.

Schvaluje to i moderní věda

Pokud si ťukáš na čelo a tohle povídání ti připadá tak trošku na hraně zdravého rozumu, vyvedeme tě z omylu. Ani současná moderní věda už nepochybuje o tom, že úplněk na nás opravdu má vliv. A velký. Výzkumy například ukazují, že v době úplňku je náš spánek o 20 minut kratší a také o 30 % kratší dobu trvá fáze hlubokého spánku. Přitom experimenty, které to prokázaly, probíhaly v prostorách bez oken, kde lidi nemohl měsíční svit rušit. I proto tvrzení, že měsíční fáze ovlivňovaly menstruační cyklus, není žádnou domněnkou. Ještě dnes ženy přírodních národů, kde neužívají umělé osvětlení, většinou menstruují za novoluní. Měsíc má na tebe tedy mnohem silnější vliv, než tušíš. Proč tomu tak je, to ale zatím přesně nevíme.

A co ty? Pozoruješ na sobě nějaký vliv úplňku? Jaký? Můžeš to zjistit třeba hned, měsíc je totiž právě dnes v úplňku. 

Foto: Shutterstock.com

19.2.2019 4:00| autor: Helena Stejskalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist