Jaké sexuální zkušenosti bychom si nejraději vymazali z hlavy? Vědci šokují!

Že milování způsobuje samé hezké pocity? Spadni na zem. Takhle to určitě nevidí člověk, který by si po vystřízlivění za výběr milence nejraději vrazil facku. Jsou však i další věci, kterých se hořce lituje!

Sex? Jeden by řekl, že po všech těch dosavadních výzkumech na něm už není co hodnotit. Opak je ale pravdou! Jedna vykutálená studie se zaměřila na to, jak lidé nahlížejí na svou postelovou historii, popřípadě jaké erotické zážitky by nenávratně vymazali z paměti. Opět se potvrdilo, že rozdílnost mezi pohlavími nezná hranic! Něco tak šokujícího tady už dlouho nebylo…

Sonda do hlavy i spodního prádla

Američtí vědci z univerzity Texas v Austinu se toho vážně nebojí. Jako jediné je totiž napadlo podívat se na milostný akt z docela jiného úhlu. Vždyť nějakou tu negativní zkušenost má za sebou přece každý, kdo se této disciplíně věnuje, tak proč ji neodhalit světu? Jelikož se drsná pravda hledala opravdu poctivě, výzkumníci podrobně přezkoumali několik předešlých studií, takže suma sumárum měli k dispozici výpovědi téměř 30 tisíc jedinců – a to je fakt hodně kostlivců ve skříni. Ukázalo se, že trpce litují doslova všichni, staří, mladí, zkušení i naivní. Čeho konkrétně? Raději se něčeho podrž a dýchej. Hodně zhluboka.

Když se mistr tesař hodně utne…

Při finální analýze vyšlo najevo, že převážná většina žen za svoji největší chybu a důvod k lítosti označuje ztrátu panenství. Respektive špatný výběr partnera. V těsném závěsu a na druhém místě je nevěra vůči dnešnímu či bývalému protějšku. Třetí medaile patří náhodné rychlovce pod vlivem alkoholu a pozor, to je podstatné – se škaredým chlápkem! Jó, když se mejdan vymkne z rukou, není o potíže nouze… Jak to mají muži? Tady je to na pěst a varujeme tě předem, že přijdeš o veškeré iluze.

vycitky-text.jpg

Zdroj: Shutterstock.com

Kdo je tady king?

Ano, pánové také jisté události jaksi nemohou přenést přes srdce. I když určitě jiné, než si myslíš. Hodně si jich totiž nemůže odpustit, že na první milování s novou přítelkyní čekali tak dlouho. Další věc, co jim leží v žaludku, je fakt, že nejsou sexuálně aktivnější, zbytečně se drží při zemi a nedosahují většího počtu „zářezů“.

Do třetice všeho špatného spadá každá promarněná šance k milování, o kterou se vlastní vinou připraví. Třeba tím, že si dají o dvě piva navíc a tělo už odmítá spolupracovat. No teda! Škoda každé rány, která padne vedle? Přesně tohle je trenýrkové motto, co je dost v kurzu.

„Pro muže je každá nevyužitá příležitost k sexu potenciálním promarněním reprodukční možnosti. Z evolučního hlediska je to velká ztráta,“ vysvětluje vedoucí průzkumu, psycholog David Buss v publikaci Mezinárodní akademie sexuálního výzkumu. Co naplat, tohle je prostě v genech…

Jak s tím teď naložit?

„Tato rozsáhlá studie poukazuje na důležitost emocí. I když jsou některé zkušenosti negativní, ve skutečnosti mohou být vysoce funkční při vedení adaptivních sexuálních rozhodnutí,“ tvrdí výše zmíněný odborník. Něco ve smyslu toho, že chybami se člověk učí?

V případě žen to může být impuls k poučení – tedy kromě ztráty panenství s nevhodným adeptem, tenhle vlak už dávno ujel. Horší je, že někteří hřebci v tom vidí pobídku k tomu, ať doženou, co zmeškali. A to asi není ta nejlepší zpráva… Perfektně to vystihuje scéna z kultovního seriálu Sex ve městě, ve které Samantha řeší nevěru svého přítele. A jde do toho po hlavě!

Čeho ze svého sexuálního života nejvíce lituješ ty? Napiš nám o tom do diskuze, těšíme se na příspěvky.

Foto: Shutterstock.com

17.5.2018 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist