Jak poznáte, že má o vás zájem

Věděli jste, že ženy jsou mnohem rafinovanější, když dávají muži najevo svou přízeň? Používají okolo 50 gest, které je mohou prozradit. Zato muži si vybírají jen z necelé desítky náznaků. Pokud si je zapamatujete, snadno rozpoznáte, že právě vy se jim líbíte.

1. Nadzdvihne obočí
Když muž zaregistruje hezkou ženu, lehce nadzdvihne obočí. Může to být jen zlomek sekundy – ale my ženské máme dobrý zrak. Všimněte si toho. Nadzdvihnutím obočí opticky rozšíří oči a lépe si vás prohlédne. Jeho pohled je jasnější a zve k námluvám…

2. Lehce rozevře rty
Se zájmem naslouchá vaší řeči a jeho ústa se lehce rozevřou. Klasické gesto při flirtu, které nepřehlédnete. Samozřejmě najdete typy, co mají neustále pusu dokořán a nedá se na nich poznat, zda je to jen zvyk nebo výraz údivu nad vaší krásou. Obvykle ale pootevřená ústa značí zájem.

3. Rozšíří nosní dírky
Pokud jste zamávala s jeho hormony, musí to pořádně „rozdýchat“. Nasává víc vzduchu a jeho nosní dírky se rozšiřují. Jeho dech je hlubší a rychlejší.

4. Snaží se upoutat vaši pozornost
Něco v jeho chování nebude zcela přirozené. Bude se snažit na sebe upozornit, abyste si ho všimla. Někteří muži mluví hlasitěji než obvykle, aby vynikli ve skupině a upoutali vaši pozornost. Jiní se naopak stáhnou stranou a dají tak příležitost ke konverzaci ve dvou.

5. Utáhne si kravatu
Chlapům je obvykle jedno, jestli jim někde trčí z trička nit nebo visí poloutržený knoflík. Když ale chtějí udělat dojem na ženu, začnou se mimoděk upravovat a drobné nedostatky se snaží rychle odstranit. Utáhnutí kravaty je klasický příklad nevysloveného vzkazu: chci před tebou vypadat dobře.

6. Upraví si vlasy
Většina mužů si před terčem svého zájmu mimoděk upraví vlasy – buď je uhladí, nebo naopak rozčepýří, to podle toho, s jakým účesem se cítí víc sexy. Pokud spolu sedíte v restauraci, odskočte si na toaletu a cestou se k němu nečekaně otočte. Jestliže jeho ruce ve vaší nepřítomnosti zajely automaticky do vlasů, chce být váš…

7. Napíná svaly
Narovná se v zádech a vypne hruď, abyste ho viděla v plné mužné síle. Nevědomky zatíná svaly, celé tělo je v jakémsi napětí. Vypadá tak větší a silnější – a tedy i atraktivnější.

8. Prohlíží si vaše tělo
Pochopitelně nikdo nechce vypadat jako nadrženec, a tak si muži obvykle dávají pozor, abyste si nevšimla, že si mlsně prohlížejí vaše křivky. Abyste jejich pohled zaznamenala, musíte využít periferního vidění. Spousta z nás má instinktivní schopnost postřehnout, co se děje za našimi zády. Využijte toho a vysledujte, jakým směrem se točí „jeho“ zrak.

30.5.2011 4:00| autor: Libuše Burger

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist