Jak najít ideálního muže? Nehledat!

„Ideální muž je nebezpečný mýtus. Je to virus napadající ženskou racionalitu, pokud ovšem něco takového jako ženská racionalita vůbec existuje.“ Jestli jste viděla film Román pro ženy, pravděpodobně jste tuto hlášku jednoho z hlavních hrdinů zaznamenala. Co je na ní pravdy?

Na každém šprochu…
Naši známí Eva a Jirka by byli celkem ideální pár. Tedy… řečeno ústy Evy, kdyby on po sobě více uklízel, nebyl tak paličatý a taky by se mohl více věnovat dětem. No, a to rostoucí břicho, ani nemluvit. Paradoxní je, že Evě se dříve jeho bohémský byt líbil, obdivovala, jak si dokáže stát za svým názorem, a o tom, že má rád svůj klid a raději si někam zaleze s knížkou, než aby řádil venku s dětmi, také z různých akcí s přáteli věděla.

Totéž v bleděmodrém
Hanka si stěžuje zase na jiné věci. Petr podle ní vydělává stále málo peněz (stavějí dům), nepovídá si s ní a v posteli toho také zrovna moc nevymyslí. Aniž bych nějak obhajovala mužské pokolení, tak zase na druhou stranu ale nevidí, že ledacos na stavbě udělá sám, protože je šikovný, vypovídat se Hanka může s námi na kafi, a ta postel? Po deseti letech manželství bych nečekala zrovna zázraky.

[[related]]

Seriál X reál
Musíme si bohužel přiznat, že jsme občas naočkované ze všech těch romantických filmů a seriálů. Na odreagování poslouží dobře, a kdo by chtěl být pořád imunní, ale důležité je umět se vrátit zpět reality. Takže, pokud se doma shodnete v základních věcech, které jsou pro život důležité (a umíte si společně stanovit, které to jsou) a nežijete zrovna s chronickým sukničkářem, alkoholikem či hrubiánem, berte ostatní nedostatky s nadhledem. Neznamená to, že byste se měla spokojit a smířit se vším, ale na ideál se prostě vykašlete.

(Polo)tajná rada na závěr
Nabízí se ještě jedno řešení. Moje kamarádka Zuzka říká: „Existuje ideální milenec, ideální manžel i ideální kamarád, ale ideální muž je chiméra.“ Můžete se s tím buď smířit, nebo se podle toho zařídit.

11.9.2012 8:00| autor: Lenka Šimková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist