I ZAMILOVANÝ SVÁTEK MÁ SVÁ PRAVIDLA, I KDYŽ PONĚKUD PIKANTNÍ .-)

Valentin! Milován i zatracován. Náš i cizí. Někoho, všech. Proč tolik ruchu pro trochu vzruchu Svůj den má mléko, stromy, zuby, knihy, tak proč by ho nemohla mít i láska Vždyť se týká úplně každého. Že ne Říká se, že jediné, co se nedá zakrýt jsou koně, kašel a láska. A protože na každém šprochu, pravdy trochu, držme se té trochy vzruchu. Láska má mnoho podob, barev i vůní. Není vybíravá a na věku jí pranic nezáleží. Příznaky má podobné asi jako chřipka. Jednomu se točí hlava, nechutná mu jíst, čelo pálí zvláštní horečkou a po těle pociťuje celkovou slabost. Všichni to známe a kdo ne, může se nakazit třeba právě dnes.-)

Všechno, stejně tak i láska, má svá pravidla. Objevila jsem kdesi pět přikázání, o které vás prostě nemůžu ošidit, uznejte sami…

Tak za prvé klasika – V den sv. Valentina podlož tajně zamilované osobě valentinku. Pokud bude ručně, čili s láskou a z lásky tvořená, tím pochopitelně lépe.

I druhé přikázání se týká vlastní tvorby, čímž my méně zruční, automaticky vypadáváme ze hry – Pomaluj cokoli můžeš zamilovanými nápisy. Do „cokoli“ se prý zahrnují i zdi, což se může hodit, pokud už delší dobu potřebujete vymalovat.

Třetí pravidlo je mi obzvláštně sympatické – Vyrob si vlastní razítko se srdíčkem a potiskni všechny kolemjdoucí .-)))) Jasně, když srdíčka, tak skutečně všude .-)

Podle čtvrtého přikázání by zamilovaní měli zůstat věrni slibu, že láska prochází žaludkem. Jejich snídaně potom nepostrádá valentýnkový toust, který je namazán máslem a posypán skořicovým cukrem.

A do pětice opět tradice – Nezapomeň i na přátele, rodiče a známé a pošli jim co možná nejvíce sladkostí (osobně doporučuji pro jistotu přiložit i číslo ochotného zubaře).

Tak to bychom měli. Troufám si tvrdit, že o lásce se nejsnadněji hovoří těm, které nespoutává a potom samozřejmě básníkům, ty obvykle spoutává až přespříliš. Slovo tedy předávám povolanějším…

Utrhl jsem květinu
a zvadla.
Chytil jsem motýla
a zemřel mi v dlani.
Pochopil jsem, že krásy se mohu
dotknout pouze srdcem.

A s láskou je to zrovna tak.

Mějme se rádi, kamarádi a užijme si den, každý je přeci sváteční! .-)

14.2.2005 12:00| autor: Markéta Dušková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist