Holky, nevdávejte se! Po svatbě se tloustne!

Tímhle nás coby malé holky strašila naše starší sestřenice, která během dvou let manželství přibrala dvacet kilo. A takovou štíhlounkou nevěstu si vedl její vyvolený k oltáři! Její případ není ojedinělý. Spíš je to skoro prokletí vdaných žen…

Sestřenice patří ke šťastným ženským, jejichž manželovi barokní tvary nevadí. Ostatně on sám se také pěkně po tatíkovsku vykrmil. Jenomže teď má před svatbou moje sestra a kudy chodí, tudy fňuká, že coby vdaná paní určitě nabere a její chlap to neskousne. Na rovinu jí totiž jednou řekl, že se mu boubelky nelíbí a není si jistý, jak by zareagoval, kdyby mu ztloustla.

Osobně si tedy nejsem jistá, jak bych zareagovala já, kdyby mi něco takového řekl můj nastávající, ale dva měsíce před vdavkami nebudu sestře ženicha rozmlouvat. Možná by ale pro klid duše měli zůstat na hromádce. Pamatuju si slova jednoho mého kamaráda, (tehdy mu bylo dvacet), který se nehodlal nikdy v životě oženit, protože se prý po svatbě „všechny holky změní psychicky i fyzicky“. Opravdu je to tím papírem?

Babička mi vždycky tvrdila, že přibrala po dětech. To je pochopitelné a nedá se to předvídat, každému se hormony v těhotenství a po porodu mění jinak. Jenomže pak jsem jednoho dne vyhrabala staré rodinné fotografie a babička se na nich pyšnila se dvěma dětmi štíhlá jak proutek. Řekla bych, že za její nadváhou bude stát spíš pravidlo „jídlo se nevyhazuje, byla by ho škoda“. Sám děda ji jednou nazval „kontejnerem na zbytky“, babička totiž od chvíle, kdy se ujala vlády ve vlastní domácnosti, nikdy nevyhodila do koše ani drobek. Všechno poctivě zkonzumuje.

Podle mě jde o to, zachovat si i ve vztahu něco ze svobodného životního stylu. Moje kamarádka, která sice ještě není vdaná, ale žije s partnerem v jedné domácnosti, mi líčila, že než se zamilovala, tak měla vlastně víc času na sebe, skoro každý den doma cvičila, bavilo ji to, připadala si jako Cindy Crawford 🙂 Nevařila jen tak pro sebe spoustu dobrot, zašla se projít do města s knížkou, občas kamarádce vyvenčila psa, auto neměla, tak jezdila metrem a chodila pěšky. No a když spolu začali chodit s jejím nynějším přítelem, tak to byly samé tříchodové večeře, na které jezdili autem, opulentní snídaně, které si navzájem připravovali, palačinky lásky, celý víkend klidně strávený v posteli. A ano, sex nějaké kalorie spálí, ale zřejmě tolik ne, aby vám vynahradil veškerý další pohyb… Takže jejích 10 kilo navíc za tři roky je způsobeno vlastně tím, že jenom chtěla maximum času trávit s přítelem.

Jak z toho ven?

– Mějte svůj vlastní aktivní program, na který si vyhraďte čas aspoň 1-2x týdně. Ať je to pravdilo, se kterým všichni počítají, ne až když zbyde čas. Prostě bude celá rodina vědět, že vždycky v úterý a čtvrtek odpoledne nejste k dispozici, a nezbyde jim, než to respektovat. Pak budou rádi, když ten zbytek týdne k dispozici budete.

– Tančete! S kamarádkami nebo s partnerem, třeba jednou za měsíc v nějakém klubu, nebo pravidelně na kurzu. Není nic lepšího, pokud nejste zrovna cvičící typ. Tanec je zábava, u které skoro nevnímáte, jak moc se potíte.

– Nejezte ty brambůrky u té televize! Když už něco musíte jíst, nakrájejte si na plátky okurku, mrkev, klidně si dejte libovou šunku, jablko nebo pomelo. Ale tyčinky a křupky jsou prostě úplně špatně…

– A nebo tu televizi rovnou vypněte a choďte na procházky! Takové dvě tři hodinky chůze (ale chůze, ne loudání) jsou super pohybová aktivita, a máte dost času na rozhovory a sbližování! Doma řešíte většinou organizační věci, když vyjdete ven ruku v ruce, můžete si taky v klidu popovídat.

– Nemůžete-li se donutit chodit na procházky, pořiďte si psa. Donutí vás on. Když pak k němu přibude i miminko, nebude lepší rozvičky než tlačení kočárku a kočírování vodítka najednou.

– Pokud rádi trávíte rodinný čas hrami, pořiďte si některou z nejnovějších interaktivních vychytávek, jako je třeba Xbox Kinect

– Stravovací návyky své rodiny máte v ruce vy. Plánujte zdravý jídelníček na týden dopředu, a to nejlépe s plným žaludkem. Když běžíte v šest večer do obchodu celá vyhladovělá rychle splašit nějakou tu rychlovku, obvykle sáhnete po hranolkách a plechovce párků.

8.11.2011 2:00| autor: Jana Rysková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist