Drobné rady, kterak snadněji otěhotnět

Pokud se snažíte o miminko delší dobu, nejspíš už víte, kdy míváte ovulaci a pokud se nedaří, propadáte zoufalství…Nemusíte. Máme pro vás pár rad, které vám pomohou snáze otěhotnět!

Fakta hovoří jasně:

  • První měsíc snažení otěhotní maximálně 15-20% žen.
  • Pokud se snaží již dva měsíce, je to zhruba 20-30% žen.
  • A pokud probíhá již třetí měsíc, pak je pravděpodobnost stále maximálně 50%.

Takže nepropadejte zoufalství hned první měsíc a zkuste třeba některou z následujících „prý zaručeně osvědčených“ metod.

Frekvence styku
Nemusíte brát milování jako každodenní povinnost, lékaři většinou udávají frekvenci obden. Spermie vydrží zcela stoprocentně životaschopné 48 hodin, nejnovější studie ukazují i na životnost 1 týden! A jinde se zase dočtete, že nejvíce početí vychází z pohlavního styku cca 5 dní před ovulací. Spermie totiž vybíhají velice rychle, již za hodinu je lze pozorovat ve vejcovodech, ale pokud tam vajíčko ještě není, nic není ztraceno. Některé na své pouti za vajíčkem odpočívají a ty jsou údajně ještě statečnější a silnější, než tyto fofr první spermie.

Nepoužívejte lubrikanty
Ačkoliv lubrikační gely či různé přípravky například k vylepšení poševního prostředí při mykózách a drobných zánětech nejsou antikoncepční, raději se jim vyhněte. Pro spermie totiž nejsou ideální a pokud jich chcete do závodu k vajíčku pustit co nejvíce, nechte jim přirozené prostředí. Dokonce i lidské sliny nepříznivě ovlivňují pohyblivost spermií.

článek

Dejte si kafe!
Jedna z vyloženě babských rad říká, že pokud muž dvě hodiny před stykem vypije kávu nebo jiný nápoj s kofeinem, spermie budou rychlejší, nabuzenější a úspěšnější a co víc – bude jich prý i víc!

Dopřejte si orgasmus
Samozřejmě lze otěhotnět i bez orgasmu, ale zkuste to raději s ním. Když ne přímo při pohlavním styku, mazlete se po něm. Takové malé rozmazlování budoucí maminky rozhodně neškodí, ba naopak. Stahy dělohy a pochvy způsobí nasávání spermatu do děložního hrdla a tedy jednodušší cestu k vajíčku.

Nekoupejte se v horké vodě
Vysoká teplota při koupeli či přehřívání se v letních měsících může způsobit poruchy ovulace či nižší pohyblivost spermií, jsou to však spíše dohady, než klinickými studiemi dokázaná fakta. Přesto je pravdou, že mnoho dětí je počato spíše v chladnějších měsících roku. Není to ale spíš tím, že ve vedru se nám do toho moc nechce? Ale přece jen, raději si v době snažení se o miminko nedopřávejte příliš horkých koupelí.

Foto: profimedia.cz

25.4.2014 8:00| autor: Renata Petříčková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist