Co nás nejvíc štve? Počasí a manžel!

Opravdu jsou ženy náladovější než muži? A jak je to se špatnou náladou? Máme méně důvodu k úsměvu než naše drahé polovičky? Jeden průzkum vybádal, že špatnou náladou promarníme 5 hodin každý týden, což celoročně dělá deset dní.

Znáte to: počasí pod psa, nemocné dítě, manžel, který neposlouchá, nefungující počítač, zlomený nehet a navíc: „V těch nových, drahých šatech prostě vypadám tlustá.“ Tak tohle opravdu k dobré náladě nepřidá. Že jsou ženy náladovější, si myslí dvě třetiny dotázaných a každá čtvrtá dodává, že se to s přibývajícím věkem horší.

Muži ovšem ale ani s tímto celkem přímým doznáním nesouhlasí a myslí si, že ženy jsou špatně naložené nejméně osm hodin týdně. Pánové to nejčastěji řeší tím, že se dotyčné co nejrychleji klidí z cesty, řešit daný problém se odvažuje jen patnáct procent nejodvážnějších.

Jak se na celou záležitost dívají psychologové: „Nálady jsou barometrem celkové pohody. Průzkum prokázal že jak ženy, tak i muži jsou náchylní ke špatným náladám. Rozdíl je ovšem v tom, jak se s nimi obě pohlaví vypořádávají. Zatímco ženy si snaží poradit samy, muži spoléhají na to, že je ze špatné nálady vytáhne jejich partnerka,“ tvrdí britská psychoterapeutka Sally Brownová.

Za špatnou náladu žen mohou hormony

Proč jsou ženy náladovější než muži? Inu, na vině jsou ženské hormony, které náladu opravdu dost výrazně ovlivní. Špatnou náladu může způsobovat ale taky například nedostatek sluníčka a s ním spojený úbytek vitamínu D.

článek

„Nerozumím, proč máš špatnou náladu? Je ti něco?“ ptají se často partneři a my jim dost často nedokážeme říci, že příčinou výbuchu zlosti je záležitost, se kterou se trápíme dlouhodobě, například pocit, že nás okolí podceňuje nebo neschopnost zvládnout úklid domácnosti anebo prostě přepracovanost.

Jak se ze špatné nálady co nejrychleji dostat? Recept je snadný, provedení celkem obtížné. Stačí se obklopit sympatickými lidmi. Nicméně spoustě lidem pomůže například napuštěná vana nebo teplá sprcha či prostě jen spánek.

10 nejčastějších důvodů špatné nálady u žen

  • Pocit, že mám nadváhu
  • Partner, který neposlouchá
  • Je mi prostě pod psa
  • Venku je hnusně
  • Nedostatek peněz
  • Technika se hroutí
  • Připadám si podceněná
  • Nikdo mi s ničím nepomůže
  • Premenstruační syndrom
  • Nemám co na sebe

A co je nejčastějším důvodem špatné nálady u vás? U nás v redakci vede jako „kazič“ nálady naštvaný partner. 🙂

Foto zdroj: profimedia.cz

16.10.2014 12:00| autor: Marta Dostoupilová
Více o tématu: manželnáladaprůzkum

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist