Chodíte s mužem, nebo s malým klukem?

V každém dospělém muži zůstává kus malého chlapce a je zcela v pořádku, když čtyřicetiletý vousáč sbírá angličáky a čas od času se odreaguje u počítačové střílečky. Základní znaky dospělosti ale od svých poloviček vyžadujeme. Jak poznáte, že chodíte s chlapem, a ne s malým dítětem?

1. Zkontrolujte jeho domácnost

Nejprve nakoukněte do kuchyně. Jakpak se váš drahý stravuje? Pokud se v lednici válí pouze načatá plechovka párků a kečup, a v mrazáku není nic jiného než pytel hranolek, pak jste narazila na typ, co se stále plácá ve studentském stylu života. Přejděte do ložnice. Spí na pořádné posteli, nebo mu stačí stará matrace? Donutí se aspoň k tomu, aby si po sobě ustlal? V některých staromládeneckých postelích najdete zastlané obaly od chipsů, ovladače na playstation i lechtivé časopisy. Tito pánové jsou zřejmě zvyklí, že po nich všechno uklidí maminka. Ať vás ani nenapadne převzít její roli a nabídnout se k úklidu.

2. Vyzkoušejte, jak zvládá stres

Poradit si ve stresové situaci a neztratit přitom hlavu, to je jedna z hlavních vizitek opravdového muže. Vyzkoušejte ho. Na výletě s ním nastupte do špatného vlaku. Zapomeňte doma klíče od chaty a vzpomeňte si na to teprve půl hodiny od domova. Popadne ho záchvat vzteku kvůli promarněnému benzínu? Nebo vás uklidní se slovy, to se občas stane každému? Malý kluk s vámi stráví nejzábavnější okamžiky bezstarostných dní. Dospělý muž bude stát po vašem boku v dnech šedivých.

3. Dokáže kontrolovat alkohol?

Opít se do němoty je pro každého hračka. Napít se a zůstat relativně střízlivý, je umění dospělého muže. Sledujte jeho chování ve společnosti. Pokud vypije pár skleniček a nepoznáte to na něm, zřejmě se už naučil pít.

článek

Pokud se nechá kamarády zlákat k panákové smršti a bude chtít mermomocí tančit na barovém pultu, je to ještě nevyzrálý zajíček. Pozor ale – jestliže vypije lahev vodky a nic to s ním neudělá, tak je buď zázrakem přírody, nebo to taky není úplně dobré znamení…

4. Umí se o sebe postarat?

Odjeďte na týden za svými rodiči a dejte mu prostor, ať se stará sám o sebe. Pamatuji se, že můj bratr v telecím věku skládal v době manželčiny nepřítomnosti veškeré špinavé nádobí do vany a pak běžel za mámou půjčit si pár čistých hrnečků. I takhle to může dopadnout. Myslíte, že budete po příjezdu domů v šoku… anebo naopak mile překvapená?

5. Zjistěte, zda umí vyjít s penězi

Právě vyšla nová počítačová hra za patnáct set, kterou prostě musí mít, i když se snažíte ušetřit na novou sedací soupravu. Nemůže počkat pár měsíců, než hru zlevní o polovinu nebo si ji přepálí od kamaráda. Jako malé dítě, které dupe v obchodě: „Mamí, já to chcíííí!“ a neuvědomuje si hodnotu peněz. Dospělý muž oproti tomu myslí na budoucnost a rozpočítává peníze na delší časové období. No dobrá, nemusí kreslit grafy plánující, kdy si budete moci dovolit první dítě a kdy dovolenou v Jugoslávii. Ale měl by mít určitou představu o tom, jak to spolu budete finančně zvládat.

Foto: Thinkstockphotos.com

10.3.2015 4:00| autor: Libuše

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist