Anální sex: 6 rad pro úplné začátečníky

Možná ses mu do teď vyhýbala kvůli obavám z neznámého, možná máš za sebou nepříjemnou zkušenost. Ať tak či tak, následující rady ti možná pomůžou pohled na anální sex přehodnotit a budeš mít chuť ho vyzkoušet.

analni-sex-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

1. Hygiena jako předehra

Jak nejlépe „připravit půdu“ pro příjemný anální sex? Jednoznačně vzájemným umýváním. To, že důkladná hygiena je při análním sexu velmi důležitá, je asi jasné. Ale proč bys na to měla být sama? Partner bude vrnět blahem, když ho do očisty svých intimních partií zapojíš. Když mu dovolíš, aby se dotýkal toho místečka, po kterém tak touží a do kterého už za chvilku pronikne. Otoč se k němu zády a nech se tam vzadu hýčkat. Příjemně tě to naladí, zvykneš si na jeho prsty a budeš se cítit skutečně připravená.

2. Alkohol je tabu

Možná si říkáš, že nějaká ta sklenička nemůže před sexem uškodit. Pokud se ale rozhodneš vyzkoušet anální sex, je dobré na to jít s čistou hlavou. Oba byste měli plně vnímat pocity toho druhého víc než kdy jindy. Hlavně partner by měl být opatrný a sledovat, co ti dělá dobře a okamžitě přestat, pokud se ti to nebude líbit, nebo tě to dokonce bude bolet. A to pod vlivem alkoholu těžko zvládne. Naopak by ti mohl v návalu nekontrolovatelného vzrušení neúmyslně ublížit a od análního sexu tě nadobro odradit. A to by byla velká škoda.

3. Prsty a erotické hračky mají zelenou

Pokud máš přece jen obavy, že se ti partnerův penis do zadečku nevejde, nech ho, ať do tebe pronikne nejprve prsty. Jedním, pokud to zvládneš a bude ti to příjemné, může přidat druhý. Vyzkoušet také můžete erotické hračky, které jsou k análním hrátkám přímo určené. Například anální kolíky, které jsou k dostání v různých velikostech. Začni tím nejmenším, ať si zvykneš na ten pocit a uvidíš, že brzy budeš připravená i na partnerův penis.

4. Musí to klouzat

To platí jak pro sex vaginální, tak pro sex anální. Aby sis milování do zadečku skutečně užila, nemělo by to dřít. Proto byste s partnerem měli mít po ruce lubrikační gel. Na druhou stranu, pokud jste oba hodně vzrušení a o vlhkost nouze není, vystačíte si i bez lubrikačního gelu.

„Nejprve se dlouho mazlíme, líbáme, máme normální sex, a až potom, když jsme oba všude tak krásně mokří, začne mi to partner dělat do zadečku. A mně se to moc líbí,“ říká čtenářka Linda. „Ale análnímu sexu jsem přišla na chuť právě až se současným partnerem. Dříve jsem to samozřejmě zkusila, ale nebylo to ono, nelíbilo se mi to. Asi jsme na to šli špatně. Jsem moc ráda, že jsem análnímu sexu dala šanci a užívám si ho.“

5. Nesmí to bolet

Právě strach z bolesti je pro většinu žen jedním z důvodů, proč se análnímu sexu vyhýbají. Představa, že se do tak malé dírky „nacpe“ něco tak velkého, jako je penis, je zkrátka děsí. Věz ale, že to jde a je to velmi příjemné. Musíte na to ale jít s partnerem správně a s citem. Samozřejmě, pokud anální sex zkoušíš poprvé, můžeš pociťovat jisté nepohodlí. Ale nikdy by to nemělo bolet. To je jasným signálem, že něco děláte špatně. I při análním sexu platí, že komunikace mezi partnery je na prvním místě. A to jak před aktem, během něho, tak i po něm. Jedině tak přijdete na to, co děláte špatně a postupně techniku vypilujte k oboustranné spokojenosti. Nikdy se proto neboj ozvat, a snažte se s partnerem najít vhodnou polohu a vyhovující úhel průniku.

6. Pozor na infekci

Ať už si s tebou partner tam vzadu pohrává prsty, nebo už probíhá anální sex jako takový, neměl by potom prsty ani penis vkládat zpět do vagíny. Hrozí přenos bakterií z konečníku a zaděláš si tak na zdravotní potíže. Takže buď umýt a můžete pokračovat v erotických hrátkách, nebo použít kondom.

A co ty? Přišla jsi análnímu sexu na chuť a užíváš si ho naplno, nebo je to pro tebe tabu?

Foto: Shutterstock.com

1.11.2017 4:00| autor: Petra Frajová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist