8 výhod chození s mamánkem. Budeš mít o dost méně starostí!

Je mu 30 a ještě pořád se drží maminčiny sukně. O společném sestěhování nechce ani slyšet a ty už začínáš přemýšlet, jestli je pro tebe takový vztah perspektivní. Možná to není úplně ideální, ale 8 nesporných kladů tohle jeho mamánkovství rozhodně má!

Mazánků je dneska víc než hub po dešti. Každý třetí muž ve věku od 20 do 40 let ještě nevylétl z hnízda a odmítá i na sklonku Kristových let změnit lokál. Aspoň takový je výsledek nejnovější britské studie. I ty ses dala dohromady s panáčkem, co zamrznul ve svém dětském pokoji? Než mu dáš ultimátum a do ruky nabídku realit, mrkni, co si můžeš užívat plnými doušky!

1. Úklid se tě netýká

Žít s chlapem v jednom bytě je práce na plný úvazek, co si budeme vykládat!? Nejde jen o to, že všude nechává válet oblečení a v umyvadle vousy. Ani takové použité čajové pytlíky ve dřezu a hrnky od kafe na lince moc nepotěší. Jako by ti z Marsu nechápali, že všechno má své místo a samo se to neuklidí. Ovšem ty jsi z obliga!

Jelikož tvůj miláček využívá mamahotel all inclusive, je jasné, že tohle ubytovací zařízení má úklid v ceně. Buď nepořádek zpacifikuje tvoje tchyně, nebo si chod domácnosti v tomhle směru pohlídá. A ty přijdeš jen na návštěvu a k „hotovému“. Bod navíc? Co se v mládí ten tvůj naučí, ve stáří jako když najde!

Mimochodem, asi tušíme, proč mají muži takový odpor k uklízení čehokoliv. Buď si u toho uříznou ostudu, přijdou k úrazu, nebo obojí najednou! Jako maník ve videu a jeho smolné čistění bazénu. OMG!

2. Může tě rozmazlovat

Nájem, poplatky, jídlo… To je jen zlomek výdajů, které má člověk na triku, když se postaví na vlastní nohy. Každá sranda něco stojí a „dospělost“ přijde dost draho. Teď si představ, kde bys byla, kdybys všechno tohle platit nemusela. Přesně tam je teď tvůj kluk! Na nedostatek financí si tedy stěžovat nemůže.

Jasný, zadarmo doma ledničku asi nevyžírá, ale i tak jsou jeho náklady na život spíš symbolické. Rodiče mu čistě z výchovného hlediska nastaví taxu dva tisíce na měsíc. A zbytek jeho výplaty můžete roztočit spolu. To není zlý… Navíc tě v létě čeká slušná dovolená!

3. Dárky od tebe jsou boží

Věřila bys, že dvojice se může kvůli nevhodným dárkům i rozejít? My jo, protože žádného chlapa pyžamo se slonem a bačkory moc nepotěší. Ani slipy s Batmanem nejsou žádná hitparáda! No jo, jenže tohle mu dává mamka ke každým narozeninám. Proto pozornosti od tebe bude zbožňovat.

Ať mu koupíš super kousek oblečení, počítačovou hru nebo adrenalinový zážitek, vždycky bude mít upřímnou radost. Všechny dary budou o 100 procent lepší než to peklo, na které je zvyklý z domova. Budeš za hvězdu a přítelkyní roku!

4. Tvůj názor je svatý

Pokud jde o důležitá rozhodnutí, hádat se s mužem o své pravdě není žádný med. I když jsi přesvědčená, že tvůj pohled na věc je správný, kolikrát je lepší se skřípáním zubů ustoupit. Pro všeobecný klid. Mazánek má však praxi v žití pod pantoflem. Bude to tedy tak, jak chceš ty. To se hodí, ne?

Protože za něj rozhodují rodiče celý dosavadní život, nemá tendence se zbytečně prosazovat. Když dojde na lámání chleba, stačí zabrnkat na správnou strunu a máš vyhráno. Ani se nebude moc cukat! Konec nesmyslným ústupkům, teď už všechno jen ve tvé režii.

5. Máš nonstop hlídání

Musíš zůstat v práci a tvůj drahý vymetá noční bary. Na tom by nebylo nic divného, kdyby se nevracel společensky unaven, vyválený v blátě a nevypadlo mu z kapsy něčí telefonní číslo. Samozřejmě netuší, kde se tam vzalo. Teď už můžeš být v klidu, žádné orgie se konat nebudou.

Jasně, žádný rodič není rád, když se jeho dítě potuluje se ztracenými existencemi. Vezmi jed na to, že sítem kritiky jeho matinky prolezou jen nejslušnější přátelé a na pozdní ranní návraty si paní domu pěkně dohlídne! Kam se hrabe bezpečnostní agentura. Přesně to vystihuje scénka z kultovního seriálu Teorie Velkého Třesku. Co dodat?

6. Nepřijdeš o nervy na toaletě

Bože, nic ženu netočí tolik jako nekonečné opakování, že toaleta se musí dávat do původního stavu. Je tak těžké chápat princip sklopeného prkýnka? Tenhle boj s větrnými mlýny jsme vzdaly už dávno. Ovšem tvůj kocour má spartakiádní rodičovskou výchovu. Dá si na to pozor!

Další výhoda toho, že tvůj milý bydlí s matkou, určitě spočívá i v téhle banalitě, která však dovede jednoho přivést k šílenství. Nejen že bude pravidlo o prkýnku striktně dodržovat pod rodnou střechou, ale hlavně u tebe, když přijde přespat. Zvyk je železná košile!

7. Nejsi na všechno sama

Asi se shodneme, že parta kluků leckdy vymyslí takovou koninu, které není rovno. Třeba zúčastnit se hracího maratónu počítačových her, které obnáší týdenní sezení u monitoru. Nebo koupě obludně velkých světelných mečů – jako suvenýr z výstavy Hvězdných válek. A teď se přiznej. Není to fajn, že dáma, co ho porodila, ho bezpečně vrátí do reality?

Kdo by chtěl někomu kazit radost, že? Buď ráda, že tohle nemáš na svých bedrech. To jeho matka ho donutí jít vrátit opravdu nepotřebné zboží, nebo mu počítač nekompromisně vytáhne ze zdi. Jako by ti mluvila z duše, co?

8. Psí hotel máš po ruce

Tvůj čtyřnohý mazlíček je pro tebe jako vlastní dítě, a když musíš odjet na pár dní, děsíš se předem, jestli mu tvůj přítel dokáže poskytnout péči, jakou potřebuje? Klídek! Kdyby ho zapomněl nakrmit, někdo u něj doma mu to rád připomene!

Jestli nejsi o zodpovědnosti své polovičky moc přesvědčená, věř, že na plnění jeho povinností se dohlédne dvakrát. Přece ti to slíbil a mamka nedopustí, aby slovo porušil. Vždyť ho slušně vychovala, ne? Chlupáč se bude mít jako prase v žitě. A určitě nebude muset dělat psí kusy. Mrkni na video. Tohle fakt vymyslí jenom chlap…

Co říkáš, tyhle výhody nejsou úplně od věci, ne? Holt si člověk musí najít ve špatné situaci i kousek dobrého! Napadá tě ještě nějaké plus na vztahu s mamánkem, které ti ušetří starosti? Napiš nám ho do diskuze!

Foto: shutterstock.com

11.3.2016 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist