Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Poraďte! Mám si vzít muže, který je hrubý ke své matce?

Poraďte! Mám si vzít muže, který je hrubý ke své matce?

Poraďte! Mám si vzít muže, který je hrubý ke své matce?

Magazín: Sex a vztahy | autor: Karolína | vydáno 06. 12. 2013

Po letech strávených v náručí chronického nevěrníka jsem seznámení s Honzou brala jako zasloužený lék. Konečně jsem měla pocit, že jsem našla svého vysněného prince. Je pozorný, nosí mi drobné dárky a květiny, přednost ve dveřích je pro něj samozřejmostí. Zahrnuje mě láskou a zároveň mi nechává volný prostor k životu.

Bezhlavě jsem se zamilovala a byla jsem šťastná. Po dvou letech jsme se rozhodli pro společné bydlení. Často jsem ho brala k nám do rodiny. Rodiče si s ním rozuměli a mí dva sourozenci také. Honzovi rodiče žijí na druhém konci republiky, takže jsme se k nim dlouho nemohli vypravit. Připadalo mi zvláštní, že je Honza téměř rok a půl neviděl. Vysvětloval to tím, že si s nimi každý den telefonuje a že pracovní povinnosti ho bohužel nepustí.

V duchu jsem si říkala, že bych to svým rodičům udělat nemohla, ale zároveň jsem Honzu omlouvala. Neměla jsem totiž tušení, co za tím vězí. Dozvěděla jsem se to poté, co mě Honza požádal o ruku. Souhlasila jsem a konečně jsme se vypravili také k jeho rodině, abychom domluvili podrobnosti svatby.

Honzova maminka je drobná žena, která má ve svých pětapadesáti letech úplně bílé vlasy. Dnes už se nedivím. Bydlet v takovém prostředí, zešedivěla bych mnohem dříve. Honza se s ní moc mile přivítal, stejně jako s otcem a bratrem. Než jsme se po dlouhé cestě ubytovali a vybalili věci, byl večer, a tak jsme šli spát. Druhý den jsme se sešli hned u snídaně a já nestačila žasnout.

Výměna rolí: Žena jako živitel rodiny? Může to fungovat?

Výměna rolí: Žena jako živitel rodiny? Může to fungovat?

Časy se mění! V posteli, v životě i ve vztazích! Jací jsou dnešní muži? Stojí v čele korporací, v...

Honza s bratrem Pavlem i s otcem se usadili ke stolu a čekali, až je maminka obslouží. Diktovali si jako v restauraci každý něco jiného a maminka bez muknutí kmitala kolem sporáku. Když jí otec stroze oznámil, že snad na něco zapomněla, běžela a přinesla mu noviny. Celý den jsem nevěřícně zírala na to, jak dělají z jediné ženy, kterou by měli hýčkat, obyčejnou služku.

Večer, když jsme byli s Honzou sami, jsem se ho ptala, proč se k ní tak chovají. Jeho odpověď mi vyrazila dech. Řekl mi totiž, že se k ní nijak zle nechová. Dokonce byl překvapený mým nařčením. Prý je to přeci normální. Matka je od toho, aby se starala, a otec vydělává peníze. A poněvadž ji živí, ona si musí zasloužit nějakou korunu prací v domácnosti. Prý je to práce jako každá druhá. Nechápavě jsem na něj koukala a ještě nechápavěji pozorovala, jak se k ní chovají.

Odjížděla jsem s pocitem, že svatbou si nejsem vůbec jistá. Ten pocit sílí stále víc. Nemůžu se zbavit dojmu, že s Honzou nebudu šťastná, že dopadnu jako jeho maminka. Strhaná, nešťastná, pod nadvládou manžela a vlastních dětí. Myslíte, že se bude stejně chovat i ke mně?

Foto zdroj: profimedia.cz, 

Další články z rubriky

Komentáře (6)

Datum Autor Nadpis
09. 12. 2013 88pacicka88 + (reakcí: 0)
09. 12. 2013 safa je hrubý ke své matce (reakcí: 0)
08. 12. 2013 Grei svatbu bych si dobře rozmyslela (reakcí: 0)
07. 12. 2013 Bobina1 - (reakcí: 3)
06. 12. 2013 maarcy Je hrubý k matce? (reakcí: 0)
06. 12. 2013 stonozka01 Opravdu je k matce hrubý? (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Dermacol Dřevěná tužka na oči 12H

Dermacol Dřevěná tužka na oči 12H

Dlouhodobé krytí a intenzivní barvy...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 20. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

21. 02. 2017 Horoskop Blíženec

Dnes je pro tebe víc než platné přísloví: spěchej pomalu. Nesnaž se vyřešit vše za každou cenu. Nic se nemá uspěchat ... Celý horoskop

Karta dne

Čtyři hole
Projekt, na kterém jsi pracovala, dosáhne úspěchu a nejen to, radostné dny můžeš očekávat také v dalších oblastech tvého života. Mír i harmonii jsi již vybudovala a te...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist