Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Pomoc! Můj partner je nenapravitelný bordelář...

Pomoc! Můj partner je nenapravitelný bordelář...

Pomoc! Můj partner je nenapravitelný bordelář...

Magazín: Sex a vztahy | autor: Daniela | vydáno 08. 10. 2013

Také se bojíte opustit domov s obavou, v jakém stavu ho po příchodu naleznete? Je váš partner ve všech směrech naprosto úžasný člověk? Je chytrý, spolehlivý, čestný pracovitý, ale je šílený bordelář? Všude se válí jeho věci, nedokáže nic vrátit na své místo? Nevadí mu dokonce ani špína, takže když přijdete domů, strávíte celé hodiny tím, že drhnete celý byt? Jak z tohoto začarovaného kruhu ven? Poradíme vám!

Už vás nebaví pořád dokola manžela či přítele napomínat za to, že si zase neuklidil své oblečení a neustále mu vysvětlovat, kde se nachází koš na prádlo, kam má vhazovat špinavé ponožky a trenky? Připadáte si jako jeho matka a ne jeho přítekyně? Existuje vůbec nějaká cesta, jak jej alespoň trochu změnit? Věřte, že v jádru váš manžel zůstane stejný, nikdy nedoufejte, že člověka předěláte. Ovšem můžete ho naučit alespoň základní hygienické a pořádkové návyky, se kterými dokážete bez problémů žít.

Nejdříve to zkuste rozumnou cestou

Promluvte si s ním. První, co už asi každá z vás zkusila, je rozhovor s partnerem o tom, co vám tak vadí a proč vám to tak vadí. Pokuste se mu vysvětlit, že není moc příjemné, když přijdete utahaná domů a musíte přeskakovat jeho špinavé spodní prádlo, či mýt zaschlé talíře od jídla. Málokde však tahle rozumná promluva pomůže. Muži jednoduše nechápou, proč by to měli dělat, když to za ně celou dobu děláte bez problému vy. Nepochopí, že už vás nebaví dělat doma služku. 

Pozor na sladké začátky

Často děláme velkou chybu v tom, že na začátku společného soužití se chceme ukázat jako ty pravé hospodyňky, vaříme, uklízíme, pereme tak, aby muž viděl, že se o něj dokážeme dobře postarat. To je však obrovská chyba. Už od začátku musíme vést takový režim, který chceme vést celé naše soužití. Chcete, aby vám váš muž v budoucnu pomáhal s úklidem? Tak ho postupně zapojte do domácích prací.

Slavné ženy, které se staly matkami až po čtyřicítce

Slavné ženy, které se staly matkami až po čtyřicítce

Krásné s úspěšné. Přesto jim život dlouho odpíral to, po čem toužily nejvíc. Vlastní dítě. Slavné...

Dělejte pravý opak

Manžel vám slíbil, že se změní, ale vy stále žádnou změnu nevidíte? Přestaňte to na čas dělat také. Metoda, která vás bude stát hodně nervů, ale může mít úspěch. Přestaňte mu dělat komínky v šuplíkách, perte jen  prádlo z koše, nikoliv to, které se válí po zemi, nežehlete a nemyjte nádobí. Uvidíte, že si toho minimálně všimne, což je dobrý start. 

Názorně mu ukažte, jak se cítíte

Váš partner má určitě svůj oblíbený koutek s věcmi, na kterých mu záleží. V tomhle koutku se nikdy nestane, že by byl nepořádek. Všechno je vzorně čisté, nenajdete ani špetku prachu, vše má své místo. Zkuste mu v tom jednou udělat jen malinký nepořádek a uvidíte tu bouřlivou reakci. Pak mu řekněte, že přesně tak, jak se cítí teď on, se vy cítíte každý den, když doma uklízíte jeho ,,svinčík.“

Své o tom ví třicetiletá Lucie: "Musím  říct, že u mě doma narušení jeho teritoria zabralo. Samozřejmě jsem nějaké věci přítele nenaučila, protože sama miluji ,,extrémní“ pořádek, vydrhnuté zářivé kohoutky v koupelně, vydrhnuté umyvadlo, nikde ani kapka, záchod neustále umývám, protože na něm neustále nacházím památky po přítelově ,,močení“, odkapávač na nádobí nesmí být přeplněn, protože pak chytnu zlostný záchvat a podobně. Už na něj netlačím, snažím se to občas prohodit mezi řečí, spíše ze srandy, sám ví, že mi to vadí, ale to je pro něj jednoduše věc, kterou on už asi nikdy dělat nebude. S tím se musím smířit. Vážím si však na něm toho, že od té osudné chvíle si po sobě umývá všechno nádobí, špinavé prádlo vhazuje pečlivě do koše s prádlem, a dokonce i vysaje, či umyje podlahu. Od té doby, co vlastníme chlupatého kocoura sám vidí, že mu občas nic jiného nezbývá. A když já vše nestíhám, převezme iniciativu on. Takže i přesto, že není v uklízení tak perfektní jako já, musím říct, že se hodně naučil a jsem mu za to opravdu vděčná."

5 důvodů, proč orgasmus pozitivně ovlivňuje náš život

5 důvodů, proč orgasmus pozitivně ovlivňuje náš život

Pravidelné orgasmy zachraňují životy, no vážně! Nejen že jsou zábavné a uvolňující, ale se zdraví...

Netlačte na něj. A neponižujte ho. Pokud chcete, aby vám manžel s domácností občas pomohl, ale neustále do něj rýpete, že je neschopný, a že o takového chlapa doma nestojíte, jste na špatné cestě. Zkuste na to jít jiným způsobem! Mluvte s ním hezky a přívětivě, například: ,,Miláčku, co kdybys mi dneska pomohl umýt okna (vysát, utřít prach), mám toho hodně a ve dvou se to lépe táhne. Pak bychom si mohli udělat hezký večer!“ Pokud na to přistoupí, pochvalte ho, že je hodný a šikovný, že vám pomohl, i když to třeba není podle vašich představ. Muži nesnáší, když je doma žena ponižuje. Nechte ho na začátku žít s tím pocitem, že on to dělá stejně dobře jako vy. Uvidíte, třeba konečně zpozorujete nějakou změnu a nebudete na všechno sama.

A jak to máte vy? Podařilo se vám přimět partnera k úklidu? Svěřte se nám jak...

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
09. 10. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)
08. 10. 2013 pepina . (reakcí: 0)
08. 10. 2013 IvaJakl pohled matky (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

25. 03. 2017 Horoskop Rak

Láska a zase láska. Splašené hormony tě budou táhnout k mužskému pohlaví a ty ani nebudeš řešit, jestli je dotyčný tv... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist