Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Nejsem superžena aneb Jak najít pohodu a nemít mindrák, že nic nestíháte?

Nejsem superžena aneb Jak najít pohodu a nemít mindrák, že nic nestíháte?

Nejsem superžena aneb Jak najít pohodu a nemít mindrák, že nic nestíháte?

Magazín: Sex a vztahy | autor: Helena Stejskalová | vydáno 25. 03. 2014

Máte pocit, že vůbec nic nestíháte? Stresujete se tím, že máte resty v práci i doma? Nedokážete být v pohodě, protože vám každou chvíli běží hlavou myšlenky, co ještě byste měla stihnout? Stop. Je správný okamžik zastavit se, utřídit si priority. Proč se snažit být superženou, když to stejně nikdo neocení?

Jedu jako stroj

V práci se snažíte být za dokonalou, která vždy všechno stíhá v termínech a tak, jak to má být. Odpoledne vyzvednete děti ze školy, nakoupíte, uvaříte večeři celé rodině, učíte se s dětmi, jste tu i pro manžela. Večer pak padnete do postele a další den nanovo. „Nemám ani chvilku pro sebe. Připadám si jako stroj. Ještě, že o víkendech můžu trošku vydechnout, a to hlavně díky mým rodičům, kteří pohlídají děti,“ říká pětatřicetiletá Petra, máma od dvou malých dětí, osmiletého Petra a pětileté Jany. Když to takhle bude dělat ještě chvíli, může se snadno stát, že se zhroutí. Proto je třeba se zamyslet nad tím, zda některé věci nevypustit úplně, nebo si alespoň ten každodenní koloběh trochu nezjednodušit. Jak na to?

Když něco nestihnete, svět se nezboří

Nesnažte se být dokonalá. Člověk není dokonalý tvor, má právo dělat chyby a vy také. Zkuste si každé ráno promyslet, co je pro vás ten den nejdůležitější. Zaměřte se na pár důležitých bodů v práci i v rodině. Ty ostatní registrujte jen jakoby mimochodem. Zkuste být nad věcí, když něco nestihnete, nebo když se vám něco nepodaří. Svět se nezboří. Dá se to udělat i jindy. Pokud se budete snažit být vždy za každou cenu perfektní, povede to k jediné věci. Buď budete mít neustále na někoho vztek, že není stejně výkonný jako vy, nebo se budete litovat, že vaši snahu nikdo neocení, případně obojí dohromady. Nedělejte to. Uvědomte si, co je opravdu důležité. 

Co všechno nosí ženy v kabelce? Budete se divit!

Co všechno nosí ženy v kabelce? Budete se divit!

Osm – takový je počet kabelek, jež vlastní průměrná žena. Žijí mezi námi ale i takové, které jich...

Když podvědomí chce superženu

Proč se vlastně snažíme být vždy a za každou cenu perfektní? Protože nám to vštěpovali naši rodiče a učitelé. Jsou i ženy, které jsou přesvědčené, že je jejich okolí bude mít rádo jenom tehdy, když budou naprosto dokonalé a nebudou dělat chyby. Právě tohle je ale chyba. Pokud k vám vaše okolí cítí lásku, cítí ji i přesto, že děláte různé chyby, že máte nějaké špatné vlastnosti. Jejich láska neklade žádné podmínky, pokud je opravdová. Máte-li ze své rodiny vypěstovaný vzorec, že pozornost a lásku je třeba si zasloužit svým chováním, svou prací, je to špatný vzorec. Vaši rodiče by vás měli mít rádi proto, že jste jejich děti, ne proto, že jste přinesli jedničky ze školy. Pokud ve vás takové vzorce chování přetrvávají, může to vést právě ke snaze být superženou. Vaše podvědomí vám může říkat, že jedině tak dostanete svůj podíl lásky. Skutečnost je ale jiná. Lásku můžete dostat už pouhou svojí bytostí. Tím, že tu pro někoho jste.

Cesta od zasloužené lásky k lásce bez podmínek

Než se ale dostanete od vzorce: musím si lásku zasloužit ke vzorci: láska tu pro mne prostě je, chvíli to bude trvat. Na této cestě byste si měly snažit posilovat sebevědomí. Právě to vám pomůže zvládnout situace, ve kterých budete mít pocit, že nejste dost dobré. Najděte si nějakou činnost, ve které opravdu vynikáte a rozvíjejte ji. Snažte se každý den něčím malinkým potěšit sama sebe. Nejde o to, že byste si měly něco denně kupovat na sebe nebo pro sebe, ale o to, že si třeba před spaním uděláte čas a přečtete si pár stránek z knížky. Jindy se zase půjdete na chvíli projít do parku, kde kvetou květiny. Zkrátka si uděláte něco pro radost. Když se také postupně naučíte zapojovat do starosti o domácnost i děti a manžela, zjistíte najednou, že všechno jde mnohem lépe od ruky a vy jste díky svému posílenému sebevědomí a rozdělenými pravomocemi pohodovou ženou, matkou i manželkou. 

A co vy? Také jste se snažila být superženou? Jaký recept vám pomohl se této touhy zbavit? 

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
26. 03. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
26. 03. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)
25. 03. 2014 Lenka superžena? (reakcí: 0)
25. 03. 2014 manislava superžena (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

29. 03. 2017 Horoskop Kozoroh

Až příliš dlouho se zaobíráš tím, co potřebují druzí a na sebe tak trochu zapomínáš. Dopřej si dnešní den jen pro seb... Celý horoskop

Karta dne

Blázen
Možná se ocitáš v těžké životní situaci, kdy je změna jediným řešením, proto vše, co se ti děje, přijímáš jako výzvu a nepřízni čelíš se vztyčenou hlavou. Můžeš si být...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist