Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Nechtějte být jeho matka! Je už dospělý

Nechtějte být jeho matka! Je už dospělý

Nechtějte být jeho matka! Je už dospělý

Magazín: Sex a vztahy | autor: Jana Rysková | vydáno 08. 06. 2012

Mají ti muži ale jednoduchý život! Celé dětství je rozmazlovala maminka, aby v dospělosti plynule přešli pod ochranná křídla manželčina. Pokud ale ve vašem přístupu k partnerovi mateřský instinkt převažuje, není to pro vztah vůbec dobré. Povíme vám, proč.

 

Daniel je milý, třicetiletý grafik, poctivě plnící všechny zadané úkoly. Jeho manželka ho ráno přiveze do práce a kvečeru si ho zase odveze. Jsem jeho nadřízenou už rok a nikdy jsme neměli vážnější konflikt, alespoň ne osobní. Jen jedna věc mi od začátku připadala podivná. Kdykoli si Daniel potřebuje vzít volno, nepožádá o ně osobně. Zavolá jeho žena. "Danny by měl jít zítra ráno k lékaři. Je to možné, nebudete ho postrádat?"  Neobvyklé nejsou ani telefonáty typu: "Chtěla jsem se jen zeptat, jestli ten včerejší přesčas Dannymu proplatíte. Kvůli rodinnému rozpočtu, víte?" Jelikož Daniel umí otevřít ústa jen na pozdrav a na vsrknutí kávy, nějak jsem ho podvědomě zaškatulkovala jako nesvéprávného školáka. A tak když se mi znelíbilo, že je příliš často skloněný ke své Blackberry, místo aby se věnoval práci, proběhla mi hlavou myšlenka: "Měla bych si zavolat jeho manželku a promluvit s ní o tom." Jako bych snad byla učitelka, která všechno vyřeší na rodičovském sdružení...

Muži se k mateřskému chování ze strany partnerky stavějí dvěma způsoby. Jedněm to silně vadí, protože to uráží jejich mužnost a nebere se na vědomí, že jsou už dospělí. Příliš mateřská žena v jejich očích ztrácí na přitažlivosti a nezřídka se začnou ohlížet po jiné, která je bude vnímat jako rovnocenné partnery a poskytne jim víc volnosti. Druhá skupina to lenivě přijímá - z ní se ovšem rekrutují nesamostatní jedinci, kteří si po sobě neumějí umýt ani hrnek od kafe (případ grafika Daniela).

Jak se ve vztahu k partnerovi vyhnout roli matky?

-  Nedělejte za něho věci, které by měl zvládnout sám. Neuklízejte po něm ponožky, nebalte mu tašku do práce, nepřipomínejte mu každou maličkost.

- Nechte mu kus osobního prostoru. "Kam jdeš? kdy se vrátíš? Nebuď tam dlouho." Takhle mluví maminky s nedospělými syny. Kapku volného času musí trávit podle své chuti a je dost velký na to, aby se uměl včas vrátit.

- Nebuďte přehnaně starostlivá. Nelamentujte, že vyšel s mokrou hlavou do mrazu. Jestli nastydne, je to jeho hloupost. Nikdo vás nepožene k soudu za zanedbání péče. A pokud dneska ještě nejedl, asi neměl hlad.

- Nerozhodujte o tom, kdy se osprchuje a kdy půjde spát. "Zítra brzy vstáváš" je argument pro dítě školou povinné, nikoli pro zaměstnance bankovního sektoru.

- Uvolněte se a berte rodinný život i všední povinnosti s větším nadhledem. Když spisovatelka Elisabeth Kübler-Rossová hovořila s umírajícími ženami, zjistila, že se v jejich pocitech často objevuje výčitka: "Kdybych jen nebrala všechno vždycky tak vážně!" Vzpomeňte si na to, až zase budete utírat drobky po svém nesamostatném manželovi a pulírovat byt do půlnoci s trpkým vědomím, že jste jediná, kdo to dělá. Pravidelně si najděte chvíle, kdy všechny starosti pustíte z hlavy a budete si užívat jeden druhého.

 

Další články z rubriky

Komentáře (12)

Datum Autor Nadpis
21. 06. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
18. 06. 2012 avalsora tak nevím (reakcí: 0)
18. 06. 2012 mooniczcza ... (reakcí: 0)
14. 06. 2012 manislava naštěstí (reakcí: 0)
12. 06. 2012 magic11 - (reakcí: 0)
11. 06. 2012 nairi mamincin mazanek (reakcí: 0)
09. 06. 2012 lucik21 ... (reakcí: 1)
08. 06. 2012 Fiona60 ,, (reakcí: 1)
08. 06. 2012 pepina . (reakcí: 0)
08. 06. 2012 helenadon don (reakcí: 0)
08. 06. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
08. 06. 2012 Karkulka Obrázek (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

28. 03. 2017 Horoskop Panna

Ukaž, že máš také smysl pro humor a přichystej pro děti i partnera nečekané překvapení. Můžeš naplánovat společnou hr... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist