Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Holky, nevdávejte se! Po svatbě se tloustne!

Holky, nevdávejte se! Po svatbě se tloustne!

Holky, nevdávejte se! Po svatbě se tloustne!

Magazín: Sex a vztahy | autor: Jana Rysková | vydáno 08. 11. 2011

Tímhle nás coby malé holky strašila naše starší sestřenice, která během dvou let manželství přibrala dvacet kilo. A takovou štíhlounkou nevěstu si vedl její vyvolený k oltáři! Její případ není ojedinělý. Spíš je to skoro prokletí vdaných žen...

Sestřenice patří ke šťastným ženským, jejichž manželovi barokní tvary nevadí. Ostatně on sám se také pěkně po tatíkovsku vykrmil. Jenomže teď má před svatbou moje sestra a kudy chodí, tudy fňuká, že coby vdaná paní určitě nabere a její chlap to neskousne. Na rovinu jí totiž jednou řekl, že se mu boubelky nelíbí a není si jistý, jak by zareagoval, kdyby mu ztloustla.

Osobně si tedy nejsem jistá, jak bych zareagovala já, kdyby mi něco takového řekl můj nastávající, ale dva měsíce před vdavkami nebudu sestře ženicha rozmlouvat. Možná by ale pro klid duše měli zůstat na hromádce. Pamatuju si slova jednoho mého kamaráda, (tehdy mu bylo dvacet), který se nehodlal nikdy v životě oženit, protože se prý po svatbě "všechny holky změní psychicky i fyzicky". Opravdu je to tím papírem?

Babička mi vždycky tvrdila, že přibrala po dětech. To je pochopitelné a nedá se to předvídat, každému se hormony v těhotenství a po porodu mění jinak. Jenomže pak jsem jednoho dne vyhrabala staré rodinné fotografie a babička se na nich pyšnila se dvěma dětmi štíhlá jak proutek. Řekla bych, že za její nadváhou bude stát spíš pravidlo "jídlo se nevyhazuje, byla by ho škoda". Sám děda ji jednou nazval "kontejnerem na zbytky", babička totiž od chvíle, kdy se ujala vlády ve vlastní domácnosti, nikdy nevyhodila do koše ani drobek. Všechno poctivě zkonzumuje.

Podle mě jde o to, zachovat si i ve vztahu něco ze svobodného životního stylu. Moje kamarádka, která sice ještě není vdaná, ale žije s partnerem v jedné domácnosti, mi líčila, že než se zamilovala, tak měla vlastně víc času na sebe, skoro každý den doma cvičila, bavilo ji to, připadala si jako Cindy Crawford :-) Nevařila jen tak pro sebe spoustu dobrot, zašla se projít do města s knížkou, občas kamarádce vyvenčila psa, auto neměla, tak jezdila metrem a chodila pěšky. No a když spolu začali chodit s jejím nynějším přítelem, tak to byly samé tříchodové večeře, na které jezdili autem, opulentní snídaně, které si navzájem připravovali, palačinky lásky, celý víkend klidně strávený v posteli. A ano, sex nějaké kalorie spálí, ale zřejmě tolik ne, aby vám vynahradil veškerý další pohyb... Takže jejích 10 kilo navíc za tři roky je způsobeno vlastně tím, že jenom chtěla maximum času trávit s přítelem.

Jak z toho ven?

- Mějte svůj vlastní aktivní program, na který si vyhraďte čas aspoň 1-2x týdně. Ať je to pravdilo, se kterým všichni počítají, ne až když zbyde čas. Prostě bude celá rodina vědět, že vždycky v úterý a čtvrtek odpoledne nejste k dispozici, a nezbyde jim, než to respektovat. Pak budou rádi, když ten zbytek týdne k dispozici budete.

- Tančete! S kamarádkami nebo s partnerem, třeba jednou za měsíc v nějakém klubu, nebo pravidelně na kurzu. Není nic lepšího, pokud nejste zrovna cvičící typ. Tanec je zábava, u které skoro nevnímáte, jak moc se potíte.

- Nejezte ty brambůrky u té televize! Když už něco musíte jíst, nakrájejte si na plátky okurku, mrkev, klidně si dejte libovou šunku, jablko nebo pomelo. Ale tyčinky a křupky jsou prostě úplně špatně...

- A nebo tu televizi rovnou vypněte a choďte na procházky! Takové dvě tři hodinky chůze (ale chůze, ne loudání) jsou super pohybová aktivita, a máte dost času na rozhovory a sbližování! Doma řešíte většinou organizační věci, když vyjdete ven ruku v ruce, můžete si taky v klidu popovídat.

- Nemůžete-li se donutit chodit na procházky, pořiďte si psa. Donutí vás on. Když pak k němu přibude i miminko, nebude lepší rozvičky než tlačení kočárku a kočírování vodítka najednou.

- Pokud rádi trávíte rodinný čas hrami, pořiďte si některou z nejnovějších interaktivních vychytávek, jako je třeba Xbox Kinect

- Stravovací návyky své rodiny máte v ruce vy. Plánujte zdravý jídelníček na týden dopředu, a to nejlépe s plným žaludkem. Když běžíte v šest večer do obchodu celá vyhladovělá rychle splašit nějakou tu rychlovku, obvykle sáhnete po hranolkách a plechovce párků.

Další články z rubriky

Komentáře (17)

Datum Autor Nadpis
20. 05. 2012 helenadon svatba (reakcí: 0)
11. 05. 2012 goldie ... (reakcí: 0)
28. 12. 2011 helenadon svatba (reakcí: 0)
30. 11. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)
22. 11. 2011 Anulii ... (reakcí: 0)
20. 11. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
17. 11. 2011 pepina . (reakcí: 0)
14. 11. 2011 manislava tloustnutí (reakcí: 0)
14. 11. 2011 Werushka7 :)) (reakcí: 0)
10. 11. 2011 Lydia001 Svatba (reakcí: 1)
10. 11. 2011 ivetinkav - (reakcí: 1)
10. 11. 2011 soffie hele (reakcí: 1)
10. 11. 2011 barymc jedmjepiwoj (reakcí: 0)
10. 11. 2011 Bobina1 - (reakcí: 1)
10. 11. 2011 kralicek výmluva (reakcí: 0)
10. 11. 2011 Alma : (reakcí: 0)
09. 11. 2011 Grei tloustneme (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

23. 03. 2017 Horoskop Lev

Šéf dnes nečekaně povýší kolegyni na místo, po kterém jsi toužila ty. Namísto toho, abys začala kolegyni pomlouvat, n... Celý horoskop

Karta dne

Síla
Přichází období, kdy s velmi jasnou přesností víš, jak využít svoji vnitřní sílu a ženskou energii k získání všeho, oč jsi až doposud bez úspěchu usilovala. Když spojí...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist