Zlozvyky proti kráse

Jste už dospělá, dobře o sebe pečujete a nelitujete peněz ani námahy. Přesto se občas, zvláště v napjatých a stresových situacích, objeví váš tajný zlozvyk, který vám poškodí nebo úplně zničí váš pěstovaný image?

 
Aby nad vámi vaše zlozvyky proti kráse nezískaly navrch, je třeba začít s jejich odbouráváním tím, že si je upřímně přiznáte.

Některé špatné návyky, jako okusování nehtů, olizování či okusování rtů nebo cumlání vlasů vám zřejmě zůstaly z dětství. Ovšem co se dá ještě tolerovat u dětí, u dospělé ženy působí mírně řečeno velmi nepřitažlivě (a to už vůbec nemluvím o věcech jako je veřejné dloubání se v nose, uších, zubech apod.).

A nemusí vás přitom ani nikdo přímo pozorovat. Výsledky vašich zlozvyků – okousané nehty, rozpraskané rty a roztřepené konečky vlasů (vlasům neprospívá, ani když máte ve zvyku pohrávat si s jejich konečky) hovoří samy za sebe jasnou řečí. Tato žena neumí ovládat ani sama sebe, jak ji pak můžete svěřit například zodpovědnou pozici v zaměstnání?

Pokud vám k překonání těchto návyků nestačí pevná vůle, pomozte si speciálním
naprosto odporným lakem na nehty, pomádou na rty nebo vlasy v culíku. Nejen vaše krásné ruce, vlasy a rty, ale i pocit, že jste opravdu dospělá a nenecháte se ovládat něčím tak malicherným, za to určitě stojí.

Další řádka zlozvyků se týká líčení a používané kosmetiky.
Nikdy nechoďte spát nalíčená! (To dělají jenom herečky v televizních seriálech…) Ať jste unavená sebevíc, najděte si chvilku na důkladné očištění své pleti od nánosu líčidel a prachu všedního dne. Vyplatí se vám to.

Další důležitou zásadou je používat pouze kvalitní kosmetiku, kterou si předem vyzkoušíte třeba na pokožce v loketní jamce nebo zápěstí. Obličej zrudlý a oteklý alergickou reakcí vám rovněž na kráse nepřidá.

Také si dávejte pozor na příliš časté používání většího množství kosmetických přípravků. Jednak jsou alergie častěji získané než vrozené a jednak třeba peeling častěji než jednou za čtrnáct dní pleť spíše poškozuje, než by jí prospíval.

A nezapomeňte, se rtěnkou je to jako s mužem nebo kartáčkem na zuby. Nikdy se nepůjčuje.

Mnete si často oči nebo si podpíráte bradu? Také špatně. Jemné a citlivé pleti kolem očí nesvědčí rozetřená líčidla a nepřirozené natahování pokožky obličeje přispívá k vytváření vrásek. Časté dotýkání se tváře zase způsobuje přenášení nečistot, které máte na rukou (ať se vám to líbí nebo ne) na mnohem citlivější obličej a můžete tak podpořit tvorbu nepříjemných zanícených pupínků. Lidé si ale většinou neuvědomují, že se například v zadumání často dotýkají brady nebo tváří. Pokud se vám často objevují pupínky na tom samém místě, zkuste se soustředit na to, jestli to není také váš případ.

Tvorbu vrásek na čele poněkud omezíte, pokud nebudete v zamyšlení bezděky vraštit čelo.

A všechna kožní onemocnění patří především k lékaři, rozhodně nejsou vhodným objektem k pokusné samoléčbě nebo zaručeným radám sousedek.

A nakonec ještě jednu malou, maličkou radu. Když už vrásky, tak mnohem lepší a krásnější je mít vrásky od smíchu než zamračené povislé koutky. Tak ať máte spoustu důvodů se usmívat! 🙂

26.3.2008 12:00| autor: Katka Landlová
Více o tématu: prohřešky

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist