Ženy za volantem rallye

Také jsi někdy snila o tom, že by ses zúčastnila rallye, ale bojíš se, že bys mezi mužskou konkurencí neměla nejmenší šanci? Pak bys měla vědět, že existuje také čistě ženský závod, ve kterém muži mají červenou.

duster1-1100x618.jpg Zdroj: Dacia Duster

Jedná se o Rallye Aïcha des Gazelles a je to automobilový závod jako žádný jiný. Na první místo klade lidi, sport a přírodu. A v čem je zajímavý? Soutěžní posádky jej totiž musí absolvovat bez použití moderních technologií, to znamená sáhnout po starých navigačních technikách a vystačit si tak pouze s pomocí mapy a kompasu. Díky tomu, že nemáš k dispozici stopky ani GPS, nerozhoduje o vítězi rychlost. Člověk musí totiž především zvládnout jízdu v náročném terénu a najít co nejkratší trasu mezi kontrolními body.

Čtěte také:

Čistě ženský závod

Ženy mohou změřit své síly v závodu Rallye Aïcha des Gazelles du Maroc, která se poprvé konala v roce 1990 a je to výhradně ženský závod rallye. Vítězkami 31. ročníku se stala posádka 310 ve složení Hajar Elbied a Malika Ajaha. Závodily s vozem Dacia Duster a projely stovky kilometrů v dunách a kamenitému terénu, řešily defekt a nezaskočila je ani písečná bouře.

Ukázalo se, že Dacia Duster je pro tento typ závodu jako stvořená, protože i na dalších místech se umístily posádky jedoucí právě s ní. A skvělé je, že vozy vyžadují před samotným závodem jen minimální přípravu a následně pak v pohodě zdolají písek marocké pouště.

Pilotky vozů strávily na cestě devět dní a byly hodnoceny podle toho, zda se jim podaří najít všechna kontrolní stanoviště, a přitom urazí co nejmenší vzdálenost mezi nimi.

Vítězky Hajar Elbied a Malika Ajaha se zúčastnily své třetí Rallye Aïcha des Gazelles du Maroc. Loni zvítězily a doufaly, že se jim podaří své vítězství obhájit i letos. A sen se jim splnil.

Na přírodě záleží

Pokud nemáš podobné typy závodů ráda, protože máš pocit, že se při nich zbytečně ničí příroda, pak věz, že tahle akce má dokonce svůj vlastní Výbor pro sociální a environmentální odpovědnost. Jeho cílem je podpořit spolupráci mezi partnerskými společnostmi, existuje také Charta environmentálního chování, jejímž cílem je zajistit odpovědnost všech, kdo se na akci podílejí. A pro tvůj klid ještě doplníme, že od roku 2010 je Rallye Aïcha des Gazelles du Maroc jedinou automobilovou sportovní soutěží na světě, která získala normu ISO-14001.

Tak co říkáš? Lákalo by tě zkusit si něco podobného? Nebo nejsi soutěžní typ? 

zdroj: TZ Rallye Aïcha des Gazelles du Maroc

14.6.2022 7:00| autor: Redakce ve spolupráci s Dacia

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist