V našich soutěžích se opravdu vyhrává. Čtenářka Lucie vyzkoušela elektromobil…

Ráda se účastníš našich soutěží? To je dobře, protože se v nich opravdu vyhrává. Své o tom ví naše čtenářka Lucie, která vyhrála zápůjčku elektromobilu. Jak se jí výhra líbila?

vitezka-2-1100x618.jpg Zdroj: Kia Motors

Elektromobilita, hybridní vozy a jízda výhradně na elektřinu. Také se vám zdá, že se poslední dobou se všemi těmito pojmy roztrhl pytel? Pokud jezdíte často a převážně po městě, rozhodně byste měli vědět, jaké výhody auta do zásuvky vlastně představují. Moderní elektromobily v sobě skrývají mnohem více, než možná tušíte. To ostatně potvrdila i čtenářka Lucie, která v naší letní soutěži vyhrála elektrický e-Soul značky KIA na víkendové testování.

Může auto eliminovat stres? ANO!

A je to dokonce potvrzené. Svojí tichostí a pohodlím představují elektromobily úplně jiný zážitek z jízdy. Podle průzkumů z univerzity v Yorku ve Velké Británii (London EV Company) jsou řidiči elektromobilů klidnější, soustředěnější a šťastnější. A navíc, věděli jste, že s elektromobilem můžete v mnohých českých městech parkovat na placených zónách zdarma? Stačí mít svůj elektromobil či plug-in hybrid opatřený speciální registrační značkou pro elektromobily! Z vašeho života tak zmizí (nejen) stres z hledání vhodného místa na zaparkování. „Na autě mě velmi bavila ta pohoda, kterou jsme cestou zažívali. Tiché, plynulé rozjezdy a asistenční systémy zvyšující bezpečnost jsou už jen třešničkou na dortu. Avšak největší překvapení bylo okamžité zrychlení. Stačí sešlápnout plynový pedál a měla jsem pocit, že snad letíme,“ usmívá se čtenářka Lucie.

Paní Lucie oceňuje na elektromobilu značky KIA okamžité zrychlení i prostorný interiér

Zcela normální auto, které zvládne i delší rodinný výlet

Městské přibližovadlo – na takový přívlastek elektromobilů můžeme klidně zapomenout. Moderní elektromobily už v pohodě ujedou i stovky kilometrů mimo město, například model KIA e-Niro ujede na jedno nabití až 455 km (v ideálních podmínkách města až 615 km), testovaný e-Soul pak zhruba 452 km (ve městě až 648 km). Typické každodenní cesty za nákupem, do práce, na kávu nebo k lékaři elektromobil tedy hravě zvládne a nabíjet jej budete jen jednou týdně. A co když se vám zachce v neděli na rodinný výlet? Ani to není problém, jak potvrzuje čtenářka Lucie. „Do e-Soulu se pohodlně vešla naše pětičlenná rodina. Dvě autosedačky, jeden podsedák a já s manželem. Dojeli jsme z rodných Litoměřic na výlet do Hradce Králové na jedno nabití. I přesto že jsem si na dálnici užila sportovní režim, zbylo nám v baterii ještě asi 30 % její celkové kapacity,“ doplňuje Lucie.

Chtěla by sis také jízdu vyzkoušet? Tak nás sleduj, brzy zase nějakou zajímavou soutěž přineseme. 

 

20.10.2020 11:58| autor: Redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist