Alice Powell, nejúspěšnější britská závodnice, hledá talenty

Alice Powell je jedna z nejzkušenějších a nejúspěšnějších britských závodnic a právě teď se oficiálně připojila k Alpine jako mentorka a vyhledávačka talentů pro Alpine Academy a Partnerské programy.

alice-1100x618.jpg Zdroj: Renault

Závodnice tělem i duší

Alice pochází z Chipping Nortonu nedaleko Enstonu a do historie se zapsala jako nejmladší jezdkyně v britském šampionátu Formule Renault v roce 2009. Jen o rok později zvítězila v soutěži BARC a stala se tak první jezdkyní, která vyhrála závod šampionátu Formule Renault.

O deset let později pak Alice skončila třetí v úvodním podniku seriálu W Series. To zahrnovalo památné domácí vítězství na okruhu Brands Hatch. V roce 2021 Alice svedla lítý souboj s Jamie Chadwick, a to až do posledního závodu sezony. Připsala si celkem tři vítězství a pět umístění na stupních vítězů, celkově pak obsadila druhé místo. A teď hledá talentované ženy, které by se staly stejně jako ona závodnicemi. Což však neznamená, že by sama pověsila svou závodnickou kariéru na hřebík. V letošním roce bude závodit i v seriálu W Series.

Mentorka Alpine Academy

Alice se oficiálně stala mentorkou pro identifikaci a rozvoj talentů v Alpine Academy. Jejím úkolem je především vyhledávání mladých ženských talentů napříč všemi juniorskými sériemi, vyhodnocovat jejich potenciál a analyzovat způsoby jejich zapojení do akademie nebo partnerského programu. Alice působí jako mentorka dívek, takže jim radí především v oblasti kondice, kariéry a příležitostí, samozřejmě, že jim předá také své bohaté zkušenosti ze závodění.

“Jsem ráda, že se mohu připojit k týmu. V současné době se objevuje stále více příležitostí pro ženy v rámci motoristického sportu, ale začínajícím jezdkyním často chybí vedení a zkušenosti v počátcích jejich kariéry,“ říká Alice Powell. „Akademie Alpine je nesmírně užitečným odrazovým můstkem pro všechny jezdce. Poskytuje pocit důvěryhodnosti a má vymezené místo na žebříčku motorsportu. Mentoring je velmi důležitý. Musíme změnit myšlení mladých žen, že tyto příležitosti existují, ale také jim dodat odolnost, aby po těchto příležitostech sáhly a chopily se jich oběma rukama.”

Spolu s Alice se k partnerskému programu přidá také Abbi Pulling, která se nedávno spolu s Aseel Al Hamad zapsala do historie jako první žena, která kdy řídila vozy Formule 1 v Saúdské Arábii, když usedla za volant vozu E20 s motorem V8. Abbi skončila sedmá ve své úvodní kampani v sérii W, která zahrnovala těžce vydobyté pódium na okruhu Circuit of the Americas.  

“Jsem opravdu ráda, že mohu úzce spolupracovat s Alice. Partnerský program se mi již nyní jeví jako velmi přínosný. Nedávno jsem se poprvé svezla ve voze Formule 1 a díky partnerskému programu jsem si užila i další časy na trati před mou kampaní v seriálu W Series. Je to opravdu podpůrné prostředí, které je pro mě také velmi užitečné, abych snad ukázala ostatním mladým ženám, že příležitosti v motoristickém sportu jsou, jen je třeba mít chuť a motivaci se jich chopit,” říká Abbi Pulling.

1.7.2022 12:00| autor: Redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist