Úpravy domácnosti zvládnete i sama! Na co si dát pozor?

Mnohé z nás rády a opakovaně zkrášlují a vylepšují své domovy a okolí, ale víme, že muži těmito zásahy často trpí. Hlavně proto, že po nich požadujeme pomoc. Jak si poradit i bez chlapů, když máme chuť na změny?

Proč na to být sama?

Možná si říkáte, proč byste se měla spoléhat jen sama na sebe, když vaše polovička s vámi přeci bydlí, používá stejnou domácnost, a tak by podíl na práci měl být spravedlivý. Samozřejmě máte pravdu a my netvrdíme, že by chlapské práce měly docela převzít jen ženy. Na druhou stranu ale není špatné se naučit něco nového, zjistit, že jsme zase o něco samostatnější a šikovnější a navíc se u mírné fyzické práce dá skvěle psychicky odreagovat. Bonusem potom je i to, že máme všechno podle vlastních představ a nemusíme se dohadovat o tom, co mělo a mohlo být jinak.

Co nebude problém…

Vymalovat, vytapetovat – bojíte se vzít váleček či štětec do ruky? Nemusíte! Nedoporučujeme rovnou malovat celý byt, ale zkuste třeba pro začátek jednu zeď. V případě tapet je dobré mít pomocníka, a tím může být i šikovná kamarádka. Pokud si ani tak netroufáte, zkuste interiérové samolepky. Dokážou velké divy! Zásahy na větších plochách je lepší už řešit se zručným mužem či přímo odborníkem.

článek

Složit nábytek – máte doma už půl roku botník či skříňku v demontovaném stavu v krabicích? Pusťte se do toho. Na většině dnešních výrobků není co zkazit. Důležité je ale opravdu číst návody! Postupovat krok za krokem, pečlivě si rozdělit šroubky a další komponenty, a uvidíte, že to není nic těžkého. Na manželovi už pak nechte jen pořádné dotažení šroubů a podobné dodělávky.

Pověsit poličky, obrázky, háčky – i to zvládne leckterá žena levou zadní… Je jen potřeba dobře měřit, zvolit vhodný typ ukotvení do zdi a mít odpovídající náčiní. A samozřejmě si zkontrolovat, že v daném místě nehrozí navrtání jakýchkoli rozvodů. Dnes navíc existuje spousta různých závěsných systémů a ne vždy je nutné dělat do zdi zbytečně další díry. Byt můžete zkrášlit i bez toho.

Do čeho se raději nepouštět?

Těžkou fyzickou práci, stěhování nábytku či rytí zahrady je lepší přenechat silnějšímu pohlaví. I když samozřejmě existují ženy, které jsou toho všeho schopné a ještě jsou spokojené, jak se „vyřádily“. Ale to už je velmi individuální. Sama byste také neměla instalovat elektrické spotřebiče, pokud se nejedná jen o vsunutí zástrčky do zásuvky či výměnu žárovky. Dávejte si také pozor na práci ve výškách, je vždy lepší, když vás někdo jistí. Sebekriticky si přiznejme, že i při věšení záclon často stojíme na nevhodné židli apod. Opatrnosti není nazbyt nikdy, ale zajisté není třeba s každou „prkotinou“ čekat na to, až bude mít někdo z mužů v okolí čas. Možná byste se nedočkala :-).

Foto zdroj: profimedia.cz

25.6.2014 12:00| autor: Lenka Šimková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist