Bydlení ve skandinávském stylu Human Nature

Ano, novinek není nikdy dost, a tak zaplníme tvoji mezeru v aktuálních trendech bydlení, které vycházejí ze skandinávského modelu zařizování interiéru. Jsi připravena? Human Nature již čeká – jdeme na to!

human-nature-titulka-1100x618.jpgCelá galerie 12 Zdroj: www.shutterstock.com

Human Nature

Trend Human Nature je celý, jak lze usoudit už ze samotného názvu,  o přírodním bydlení. Styl, který je úzce spjat s klidem přírody, jeho jednoduchou krásou a tajuplností. Human Nature má za cíl tě naladit na duševní pohodu, takže když přijdeš domů, ocitneš se v klidném prostředí evokujícím přírodu, které dýchá harmonií.

V interiéru jsou využity prvky přírody ve formě četné zeleně a živých pokojových rostlin. Ty vnášejí do tvého domova přírodní akcent a svěžest. Díky umu zeleně produkovat kyslík dosáhneš také značně lepšího a kvalitnějšího ovzduší.

Živý prvek v bydlení

Zeleň je rovněž v domácím prostředí živým elementem, který ti dává možnost oddechu od rušného a mnohdy hektického života okolo. K zakomponování zeleně můžeš využít nejen klasické police, komody a stolky, ale můžeš inovovat a vymýšlet jednoduchá, a přitom vtipná řešení.

Třeba využij vertikálního zavěšení rostlin do prostoru ve formě kokedamy (tj.rostliny v kulatém balu z mechu), nebo závěsné květináče na kovových částech polic, tyčí a závěsných systémů. Můžeš k tomu využít i nohou stolků, jež přimontuješ ke stropu. Nebo z variabilních skládacích systémů předělit místnost a umístit či zavěsit květiny na ně, čímž přirozeně a ladně definuješ dvě různé zóny interiéru. Celé to pak ve výsledku působí velmi svěže a nenuceně.

Zemité přírodní tóny

Human Nature je zajímavý i svojí barevností. Směsice barev je inspirována obzorem a barvami toho, jak se obloha setkává se zemí na sklonku léta. Škála barev je proto celá laděna z přechodu léta do podzimu. Kombinuje tak zemité tóny jako je světle, středně a tmavě hnědá, tmavě a světle šedá, šedomodrá, světle a tmavě modrá, no a samozřejmě všechny odstíny zelené.

Mišmaš materiálů

Trend Human Nature je založen na přírodních tónech a spojení barev se zcela soudobými materiály jako je sklo, dřevo, kov, bavlna, proutí a vlna. Nevyhýbá se ani užití atrap pokojových rostlin. Využívá vždy zcela klasické tvary, jež jsou doladěny zakomponováním přirozených možností interiérů a jeho architektonických prvků – oblouků, klenby, výklenků, rohů, nebo i umělých materiálů v podobě štuků, či oken.

Celkově může na tebe celek působit malinko divočeji, a tak nějak hodně zeleně, až jako nějaká přírodní zimní zahrada. Ale to je právě záměr. A chceš-li si uchovat jen zdání divokosti přírody, můžeš využít zjevných nebo i skrytých zákoutí s pokojovými rostlinami.

Třeba zelený kout u okna (vertikální i horizontální), nebo kryté police na zdech, či přímo policovou stěnu, kde pokojovky nejsou natolik vidět, ale přesto mají dostatek světla ke svému prospívání. To ti do interiéru vrátí pomyslný řád, a ten přitom zůstane svěží a přírodní. Velmi originálně působí i živý zelený nebo mechový obraz na zdi, který velmi interiér osvěží a přitom nechává stále soulad a pořádek.

Inspiraci, jak si zařídit byt právě v tomhle úžasném stylu, najdeš v naší fotogalerii.

Zdroj foto: Shuttrestock.com

8.3.2019 10:00| autor: Pavla Košík Jelínková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist