Znáš Must Have roku 2019 v bytových doplňcích? My ano! Jsou jimi mechové obrazy

Jaro je období očisty těla, probuzení jarní přírody a nových začátků. Spolu s detoxem organismu vždy na jaře uklízíme a také čistíme své příbytky. Máš to také tak? Propadla jsi i ty jarnímu úklidu a zvelebování bydlení? Pokud bys chtěla dodat do interiéru něco opravdu jedinečného a originálního, zkus mechové obrazy. Jsou Must Have letošního roku!

mechove-obrazy-titul-1100x618.jpgCelá galerie 14 Zdroj: www.shutterstock.com

Mechové obrazy ti nabízí jedinečnou možnost mít vyšperkovaný, krásný, přírodní, a ještě o něco zdravější domácí interiér. Tyhle kousky totiž nejenom zdobí, ale jsou i funkčním prvkem interiéru, v němž čistí a zpříjemňují ovzduší.

S mechovými obrazy dostaneš domů kus přírody, která je balzámem na často přetíženou psychiku díky hektickému životnímu stylu. A protože vždy nelze do přírody vyrazit, tak si ji pořiď domů v podobě právě těchto mechových krasavců.

Co jsou mechové obrazy?

Jsou to různě veliké obrazy v rámu, nebo bez rámu s podkladem, sestavené z různých druhů mechů. Také ale mohou být jednodruhové – z jednoho druhu mechu. Záleží na tom, co se ti více líbí – zdali větší strukturovanost, nebo spíše celistvost obrazu. Mechů je mnoho druhů, ale na mechové obrazy se používají nejvíce tři druhy. Je to plochý mech (flat moss), kulatý mech (bun moss) a lišejníky (reindeer moss).

Každý z těchto mechů má svůj osobitý tvar a různě dlouhé výrůstky, díky čemuž vytváří vždy originální obraz i dojem z něj. Některé jsou plastičtější (plochý mech), jiné více ční do prostoru (lišejníky a kulatý mech).

Mechové mumie?

Mechy, z nichž jsou obrazy tvořeny, jsou takzvaně mumifikované. Podobně jako třeba lidská mumifikovaná těla. Ovšem zde je proces mumifikace, sestávající z osazení mechů do nějakého konzervantu, vytvořen pro udržení trvanlivosti mechových obrazů. Jako konzervanty se využívají nejčastěji glycerin a potravinářská barviva, což jsou biologicky odbouratelné a eko složky.

Vůně přírody

Mumifikovaný mech má vysokou trvanlivost a životnost, vydrží dlouho krásně přirozený a svěže zelený. Bez konzervantů by ti mech brzy zvadl, zešedl a zašel. A přestal by i vonět. Ano, představ si, že mumifikovaný mech v obrazech mimo krásného designu, který tvému domovu dodá, dokonce přírodně a přirozené voní jako klasický mech v lese! To jsou věci, že?

Zdravé klima domova

Mechové obrazy dodají tvému interiéru nejen designový cool kousek, který prostor neobyčejně a elegantně ozdobí, ale jsou i přírodní čističkou vzduchu. Mechový obraz ti zvlhčí vzduch v místnosti, mimoto také sníží její prašnost, reguluje vysoké teplo a rovněž utlumí zvuky z okolí. Ano, to vše mechové obrazy umí! A čím větší si pořídíš, tím lepší bude výsledný efekt na vzduch uvnitř.

Kde ho seženeš?

V současnosti je již i u nás na trhu několik subjektů, které mechové obrazy dodávají (Mechdekor.cz, Flowerservice.cz, Hydroponie.cz, Profikvetinace.cz, Gardners-eshop.cz, Mechove-obrazy.cz). Většinou mají nabídku přímo na svých webových stánkách formou e-shopu, včetně několika druhů a barev rámů, nebo je můžeš kontaktovat a domluvit se na dodání mechového obrazu na klíč dle tvých představ.

Stačí mít představu o velikosti obrazu, typu a barvě rámu, druhu mechu a cenové relaci, do níž chceš jít. Za malý mechový obraz můžeš zaplatit 500 až 2000 Kč, za střední od 2 000 Kč výše a za velký od 4 000 Kč výše.

Péče o mechové obrazy

Ta není velká, spíše je minimální. Mechové obrazy jsou bezzálivkové, nemusí se ani rosit a zastřihávat. Když je jemně prachovkou (ideálně z kousků mikrovláken na tyči) otřeš od prachu, budou ti vděčně sloužit po dlouhou dobu. Mechový obraz ti vydrží více než osm let krásný a živý, mnohdy ale mnohém déle. To však jen v případě, že jej neumístíš někde blízko topného tělesa, anebo nevystavíš příliš slunci. Ideálním umístěním je bokem k oknu, kam dopadá jen šikmé (nebo žádné) sluneční světlo v určitou část dne.

Nech se inspirovat, jak takové mechové obrazy mohou vypadat v naší fotogalerii.

Zdroj foto: Shutterstock.com

30.4.2019 10:00| autor: Pavla Košík Jelínková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist