Vánoční trendy pro letošní rok: Vede minimalismus, bílá a šedá

Tak jako v odívání, módních doplňcích a botách, tak i u vánoční výzdoby se prolínají nové a inovované styly, trendy a barvy. Letos je v kurzu hned několik variant, některé tě možná překvapí, jiné jsou stálice…

vanoce-trendy-1-1-1100x618.jpgCelá galerie 27 Zdroj: Shutterstock

O letošních Vánocích si přijdou na své všichni milovníci minimalismu, přírody a jednoduchosti, protože favoritem je šedá a bílá, modrá a fialková, k tomu jsou v kurzu přírodní materiály a jejich zemité tóny, třpytivé odlesky a nebeské motivy. Jak to jde dohromady? Lehce!

Pokud patříš k zastáncům spíše neměnných tradičních barev a motivů, asi tě nepotěšíme. I když si nemusíš nechat mluvit do svého zavedeného stylu žádnými soudobými trendy a můžeš zůstat u svých oblíbených materiálů a barev, ovšem přišla bys o hodně! Nejnovějším trendem a doslova boomem je totiž půvabný zasněžený design a veškeré odstíny nenápadné a neutrální šedé barvy spolu s bílou.

Snížku, snížeečkuu!

Do módy se vrací půvabné motivy zasněženého vzhledu – stromečku, samotných větviček (ať již jehličnatých, nebo holých listnáčů), ale rovněž různé vánoční věnce nebo dekorace závěsné i na stůl v zasněženém stylu frčí. Především na holých větvičkách listnáčů a věncích vypadá šedá nebo bílá s jemným třpytem obzvláště pěkně. Samotný stromeček je dost profláklý, ale i ten v zasněženém stylu potěší. A pokud ti vadí umělý vánoční stromeček, který mimochodem letos není moc v kurzu, lze na živý nastříkat zasněžení také, na to jsou k mání spreje – v bílé a šedé barvě sněhu, a dokonce i verze se třpytem.

Šedá hraje prim

Šedá barva je totiž velmi jemná. Je to krásná neutrální barva, a to nejen v interiéru, ale překvapivě i ve vánoční výzdobě. Tahle barvička ve všech odstínech ladí krásně s další barvou, především si rozumí s pastelovými odstíny. Ty s ní vypadají skvěle, obzvláště modrá je v kombinaci s šedou famózní, hlavně odstín královské modři. Velmi elegantně a luxusně vypadá vánoční výzdoba laděná do modré se stříbrošedou. S tou letos jistě neprohloupíš.

Přečti si také:

Příroda má zelenou

A když k tomu přidáš přírodní motivy, budeš mít letos výzdobu úplně cool. Ozdoby letí spíše světlejších barev a odstínů, především v přírodních materiálech, žádnou umělinou letos o Vánocích nikoho neohromíš. A tak když využiješ na výzdobu příbytku, domu, zahrady, zkrátka exteriéru a interiéru ozdoby a kousky vyrobené ze skla, papíru, slámy, proutí, přírodního textilu, dřeva anebo dřevěných či skleněných korálků, budeš v kurzu úplně. Využij také darů přírody a vydej se na průzkum ven. Zkus kombinovat – šišky, kousky větviček, dřeva, špalíky a dřívka, kůru, slámu, proutí, šípky, mech či jeřabiny. Doma si vypomůžeš ještě kůrou skořice, hřebíčkem či květy badyánu či kolečky sušeného citronu a pomeranče.

Ledově krásně

Frčí také ledový efekt – rampouchy, kapky, vločky. Tento motiv (ideálně ze skla) je hojně vidět na letošních ozdobách, větvičkách stromů, vánočních věncích a mnoha dalších vánočních dekoracích včetně světelných řetězů a šňůr.

Maximálně minimalisticky

V samotné výzdobě panuje spíše minimalismus. Tedy jednoduchost a střídmost. To evokuje spolu s šedou, bílou, třpytem a ledovým efektem čistotu, jakousi svěžest, a hlavně jemnou a křehkou ladnost výzdoby. Jako nebeský dotek pak působí peříčka na ozdobách v mnoha motivech (ptáčci, zvonečky, hvězdy, kolečka, baňky, špičky, srdíčka) nebo přímo s motivy andílků. A opět všemu vévodí šedá s bílou. A pokud jsou ozdoby ze skla, dojem křehkosti a jemnosti se znásobuje.

Vrstvení vždy a všude

Boomem je ještě letos jedna zvláštnost. A tou je vrstvení. Stejně jako v oblečení, kdy navlékáš tílko, košili a přes ně kratší a širší svetřík, tak i ve výzdobě můžeš tento prvek využít. Na stromečku, v interiéru, ale i na svátečním stole.

Tak co říkáš? Zkusíš letošní nové trendy? Mrkni do galerie a nech se inspirovat.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist